Odešel a ještě se máme odstěhovat

Anonymní
15.2.20 15:34

Odešel a ještě se máme odstěhovat

Ahoj všem potřebuji se vypovídat protože jsem na dně… Zkusím co nejvíc ve zkratce.
Byli jsme spolu 15 let máme společnou holčičku které je šest. Nejsme manželé. Já se tenkrát nastěhovala k němu do bytu který jsme postupně zarizovali. Měli jsme krizi a já mu přišla na citovou nevěrou. Ukončil to zůstali jsme spolu ale našel jinou a s tou udržoval dva roky poměr a nakonec odešel. Jelikož on byt nepotřebuje domluvili jsme se, že s malým zůstaneme kde jsme s tím že on jde za paní do jineho města. Jsme od sebe rok a rok to bylo vše v pohodě. Vycházeli jsme. Jenže teď přišel úplně obrat o 180°. Řekl mi že se musíme co nejdříve odstěhovat. Nechápala jsem proč tak najednou? Jen odpověděl bude to tak nejlepší pro všechny. Pochopila jsem že paní mu dala nůž na krk protože by snad nebyl schopen vyhodit svoji krev. Nabízela jsem mu ať mi napíše nájemní smlouvu a že mu budu platit aby mala nepřišla i o domov když přišla o rodinu. Nejde to. Ať se mezi námi stalo cokoliv nikdy bych neřekla že bude přítel takhle sobecky… Nevim co dělat. Teoreticky mě nic nepatří. Mám sice možnost bytu ale teď nemám práci. O tu jsem přišla. Bojím se že dcerku mi bude chtít vzít. Už mu nevěřím ani slovo a bojím se kam je schopen kvůli poblazneni do paní zajít… Bojim se že až se odstehujeme že začne dělat problémy když mu dceru nedám jak on bude chtít. Protože na to byl zvyklý. Dělala jsem hodně ústupky protože jsme bydleli v,, jeho,, Jsem na dně protože nevím co ještě přijde… Ma peníze a malou si kupuje tím co ja ji dopřát nemohu. Pro dceru je otec bůh. Ne máma která se o ní stará jak nejlépe může.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5272
15.2.20 15:42

Nezavidenihodna situace. Musis urychlene najit praci a pronajmout si nejaky byt.Nebo pokud mas pribuzne, tak jit k nim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.20 16:04

Takze… byt neni tvuj. Maly je uz 6 let. Praci nemas. Hledas nejakou? Krom toho nejsi ani manzelka. Alimenty mas? Uplne nevidim vychodisko z teto situace. Pracovala si aspon predtim nez si o praci prisla? Mas neco nasetreno?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.20 16:14

Ty promin, ale krev-nekrev, to se fakt dalo cekat, ze to tak dopadne. Jestli je se zenskou rok, tak to neni uz poblazneni. Obavam se, ze si strasne lzes do kapsy a ted na to doplacis. Jaktoze nemas praci, holce je 6 8o jak se teda zivite? Ze by byvaly pritel? Promin, ale zpusob tveho zivota nedava smysl i bez ohledu na soucit s opustenou zenou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.20 16:19

Zajdi si do pravni poradny, i když je byt bývalého přítele, tak vás jen tak vystěhovat nemůže. A hledej si urychleně praci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18285
15.2.20 16:34

No promin, ale je to jeho byt. To sis vazne myslela, ze tam budeš navždy bydlet zadara? Nebylo ti blby, nic mu neplatit? A on je sobecky jo?
Najdi si byt a praci, jako každá samozivitelka a postav se na vlastní nohy..
Dceru jsi mu dávala jak chtěl jen proto, ze te nechal bydlet zadarmo??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.20 16:38
@uživatel2 píše:
Zajdi si do pravni poradny, i když je byt bývalého přítele, tak vás jen tak vystěhovat nemůže. A hledej si urychleně praci.

neni manzelka, nema najemni smlouvu, v podstate obyva byt neopravnene

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 16:45
@PaníKadrnožková píše:
Ty promin, ale krev-nekrev, to se fakt dalo cekat, ze to tak dopadne. Jestli je se zenskou rok, tak to neni uz poblazneni. Obavam se, ze si strasne lzes do kapsy a ted na to doplacis. Jaktoze nemas praci, holce je 6 8o jak se teda zivite? Ze by byvaly pritel? Promin, ale zpusob tveho zivota nedava smysl i bez ohledu na soucit s opustenou zenou :nevim:

Normálně jsem do práce chodila tři roky od konce rodicaku. Teď je to dva měsíce co jsem bez. Bývalý přítel nic kromě alimentů neplatil.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.2.20 16:46
@Eemii píše:
No promin, ale je to jeho byt. To sis vazne myslela, ze tam budeš navždy bydlet zadara? Nebylo ti blby, nic mu neplatit? A on je sobecky jo?
Najdi si byt a praci, jako každá samozivitelka a postav se na vlastní nohy..
Dceru jsi mu dávala jak chtěl jen proto, ze te nechal bydlet zadarmo??

Zadarmo to rozhodně nebylo! Ex neplatil nic kromě alimentů!

• Nahlásit
  • Citovat
6282
15.2.20 16:55
@Anonymní píše:
Zadarmo to rozhodně nebylo! Ex neplatil nic kromě alimentů!

A co by měl kromě alimentů ještě platit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 16:57
@karkarka píše:
A co by měl kromě alimentů ještě platit?

Vůbec nic jsem po něm navíc nechtěla a ani nechci. Říkám že jsme spolu vycházeli dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
15.2.20 17:07
@matkabagristy píše:
neni manzelka, nema najemni smlouvu, v podstate obyva byt neopravnene

To je úplně jedno, že není manželka. Otec nemůže jen tak vystěhovat vlastní nezletilé dítě, které nemá kam jít. A to, že nemá nájemní smlouvu písemně, neznamená, že nájemní smlouva neexistuje. Bude záležet na okolnostech, jaká komunikace ohledně bydlení v bytě proběhla, zda něco za užívání bytu platila, atd. To musí probrat s právníkem, ktery podobné věci řeší. A pokud nemá praci, tak na advokáta asi mít nebude (leda že by ji ho přidělila zdarma advokátní komora).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.20 17:14

@uživatel2 no tak se do bytu zpátky nastehuje, pronajme ho nekomu, proda ho…Proste rada, ze muze zakladatelka nadale spokojene bydlet proti vuli majitele bytu, je nesmysl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 17:17
@matkabagristy píše:
@uživatel2 no tak se do bytu zpátky nastehuje, pronajme ho nekomu, proda ho…Proste rada, ze muze zakladatelka nadale spokojene bydlet proti vuli majitele bytu, je nesmysl

To souhlasím určitě tu zůstat nechci proti jeho vůli… Nehledám tu řešení jak zůstat. Ale jen třeba povzbuzení nebo pochopení… Opravdu nejsem žádná zlatokopka, ani líná ženská bez práce. Prostě jsem v situaci do které se může dostat kdokoliv z nás. I když mě nikdy nenapadlo že se sama ocitnu v takové situaci je to hned ani nevíte…

• Nahlásit
  • Citovat
15.2.20 17:25

Uz ti tu psaly i samozivitelky. Toto se dalo cekat, uz davno ses mela postavit na vlastni nohy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama