Odešla by s cizím člověkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pistacie
Kecalka 232 příspěvků 18.07.19 22:53
Odešla by s cizím člověkem

Dobrý večer, prosím o tipy a rady jak vysvětlit dítěti ze s cizím člověkem se nikam nechodí… naši malý je sice teprve 15 mesicu, nicméně dneska mě šokovala na procházce - potkali jsme starší dámu cca 65 let a ona: “Je ty jsi krásná holcicka, já mám doma jen kluky takovou bych hned brala” a natahla k malé ruku, ta na nic nečekala, pustila se mě a odváděla babču pryč. 2× jsem na ni volala, ani se neotocila, musela jsem si pro ni dojít 8o až se mi z toho udělalo nevolno, být to někdo jiný no nevim :nevim: vím, ze je asi brzy ale docela mě to vrtá hlavou :roll: děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Šarlota4
Extra třída :D 11663 příspěvků 18.07.19 23:02

Vysvetlovat. Ale je mala, vubec me neprekvapuje, ze sla. Deti prece takto nebezpeci nevnimaji. Casto jim predstavujeme ruzne “tety”/zname/kamaradky apod.

eva valoi
Extra třída :D 12120 příspěvků 18.07.19 23:02

@pistacie Bohužel děti i starší často klidně někam s někým odejdou. Ty, co neodejdou, neodejdou proto, že se jim to nestane. Hodně dětí je důvěřivých a odejdou s někým i přes to, že to mají zakázané, vysvětlené. Takhle malé dítě prostě nesmí být nikde samo, nesmíš ho na okamžik spustit z očí.

eva valoi
Extra třída :D 12120 příspěvků 18.07.19 23:04

Já dětem vysvětluji, že se nemají ani přibližovat k auto, kdyby někdo chtěl vysvětlit cestu atd. Na druhou stranu, pokud si dítě někdo vytipuje, tak se únosu asi tak docela zabránit nedá.

ugluk
Hvězda diskuse 47380 příspěvků 18.07.19 23:04

V 15 m z toho ještě nemá rozum. A některé děti jsou holt méně bojácné. Stejně je to věk, kdy ji ani na okamžik z oka nespustíš. Ale prostě opakovat, vysvětlovat, omílat dokola, dávat příklad situací… Moje byla stejná, teď ve škole už by s nikým nešla, aspoň mi to vehementně tvrdí :zed:

Macik.S
Kecalka 403 příspěvků 18.07.19 23:04

Mám to samé :mrgreen: Malého si takhle odvedly dvě paní, vůbec jsem je neznala, nikdy neviděla, jen natáhly ruku a malej šel :lol: já zůstala stát s otevřenou pusou no. Ptaly se ho teda jestli půjde za maminkou, po nějaké době šel. Teď mu budou 2 roky a je to stejné.. co dělat nevím, nechápe to, myslím, že je na to ještě malý.. :nevim: Taky jsem říkala, že to není dobrý, někdo mi zas říká ať jsem ráda, že se lidí nebojí, jo, ale na druhou stranu..

eva valoi
Extra třída :D 12120 příspěvků 18.07.19 23:06

@ugluk „Zaběhl se mi pejsek, nepomohla bys mi ho najít?“ Já strašně chci věřit, že by na to moje děti reagovaly negativně.

ugluk
Hvězda diskuse 47380 příspěvků 18.07.19 23:09

@eva valoi ano, takovéhle situace, popř. pojď se podívat, mám támhle krabici s koťátky, nebo - maminka mě poslala, má plné ruce a čeká támhle za rohem, mamince se něco stalo, musela k doktorovi, odvezu tě za ní… ouzko je mi z toho. Před časem dělali novináři po dohodě s rodiči takovýhle test a prý šly ty děti všechny, vč. těch, o kterých rodiče přísahali, že ony nikdy, nikdy a jsou poučené :zed:

Khalesi
Zasloužilá kecalka 982 příspěvků 18.07.19 23:11

Vsechno souhlasim plus bych jeste pekne servala tu babku. Nesnasim tyhle geronty co si myslej jak sezrali salamounovo h..no. Snazis se ucot dite jak nema chodit s cizim a kazda baba jeee pojd se mnou. Prijde fakt nekomu normalni lakat cizi dite jen tak na ulici protoze to ma byt jako asi sranda nebo co?? Takze mu motat hlavu jak to vlastne je.

Šarlota4
Extra třída :D 11663 příspěvků 18.07.19 23:12
@ugluk píše:
@eva valoi ano, takovéhle situace, popř. pojď se podívat, mám támhle krabici s koťátky, nebo - maminka mě poslala, má plné ruce a čeká támhle za rohem, mamince se něco stalo, musela k doktorovi, odvezu tě za ní… ouzko je mi z toho. Před časem dělali novináři po dohodě s rodiči takovýhle test a prý šly ty děti všechny, vč. těch, o kterých rodiče přísahali, že ony nikdy, nikdy a jsou poučené :zed:

Ani to nepis. Je mi z toho uplne zle. Brrr. Male dite ma vzdy nekdo pod dohledem, ale ty mladsi skolni…

eva valoi
Extra třída :D 12120 příspěvků 18.07.19 23:12

@ugluk Ano, tak to jsem taky četla nebo viděla. Opravdu bych ráda věřila, že by moje děti s nikým neodešly. ALe..

Macik.S
Kecalka 403 příspěvků 18.07.19 23:13

Teď jsem si vzpomněla jak jsem nedávno na fb viděla video s chlapem, který dělal nějaký sociální experiment, měl psa a vždy šel za rodičem jestli by jejich dítě odešlo s cizím člověkem, všichni tvrdili, že ne..tak to šel zkusit.. no a, nalákal všechny děti na to, že má doma další štěňátka :( rodiče z toho byli docela v háji, já teda taky, když jsem to viděla..

Edit: pardon, nevšimla jsem si, že to tady už někdo psal :)

Příspěvek upraven 18.07.19 v 23:14

pistacie
Kecalka 232 příspěvků 18.07.19 23:13

Právě mě zajímá, jak ji to nejlíp později vysvětlit - všechno berou doslova tak asi ji nechci strašit “unesou tě a zabijí” nebo “už bys maminku nejspíš neviděla” aby nevyvadela pokazde když bude ve školce ;) Tak teď ji pořad vidím za ruku a nespustim z oči jasný ;)

ugluk
Hvězda diskuse 47380 příspěvků 18.07.19 23:17

@Šarlota4 právě. Do první třídy jsem vodila, do druhý budu taky (je to přes rušnou silnici), ale přeci ji nemůžu vodit do puberty. A teď se dají nalákat na štěňátka a za pár let to bude na kredit do mobilu :zed:

veria
Nadpozemská drbna 26083 příspěvků 18.07.19 23:27

Já dnes byla s dcerou na hřišti, ona si tam hrala s nějakými dětmi (jednu holcicku znala z primestaku), a když jsme odcházely, tak k nám přišla jedna z holčiček - Asi petileta - tu jsme predtim vůbec neznaly, a ze půjde s námi, ze nás půjde doprovodit. Tak jsrm ji řekla at jde k mamince, ta seděla opodál a ničeho si nevšimla, no proste kdybych chtěla tohle děcko unést tak šlo s nama úplně samo a bez lákání. :think:

Příspěvek upraven 18.07.19 v 23:28

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama