Konkurence nám přetahuje zaměstnance

Anonymní
5.2.21 22:58

Odešlo vám někdy více zaměstnanců najednou?

Ahoj, odešlo vám někdy více zaměstnanců najednou? Dělám malou šéfku ve veřejné instituci, no a neví, asi jsem si nějak nevšimla, ale prostě tři zaměstnance mi přetahuje konkurence. Nepřeplatíme je, prý byli dlouhodobě nespokojení a poukazovali na to. Musím se přiznat, že jsem nic dramatického nezaznamenala a vedení za mojí prací stojí…jenže tihle tři zaměstnanci znamenají tvoří třetinu oddělení a jsou z té „lepší půlky“ (rozumějte z té zapracovanější, samostatnější). na druhé straně jsou nováčci anebo lidé, co potřebují úkolovat.
Mám chuť se vším seknout a nedokážu si představit, jak dostat opět oddělení do kondice. Každé ráno je mi úplně blbě, jak tohle celé dopadne. Je tohle vůbec možní ukočírovat? Jedná se o nerutinní administrativu, která žádá dost vlastní invecnce a „dobře vychovat“ zaměstnance trvá minimálně rok.

Příspěvek upraven 05.02.21 v 23:06

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2586
5.2.21 23:03

Asi zjistit, proč odešli jinam, co konkurence nabízí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 23:11

Jsem taky zaměstnavatel. Tým 10 lidí. Nikdy neodcházel víc než jeden člověk. 1× stěhování, 1× dojíždění, 1× překvalifikace. Jinak jsme vždy propouštěli my… Motivace a loajalita není o penězích, ale o kolektivu, pochvale, kdy zamestnanec ví, že si ji zaslouží apod. Můžete si dát konkurenční doložku, ale spíš bych se snažila přečíst nějaké knihy o vedení a motivaci zaměstnanců. Také je hodně důležitý výběr lidí do týmu, aby si dohromady rozuměli. My je máme i schválně věkově téměr stejné. Na zaučení je dobré mít na vše zpracované manuály, aby si zaměstnanec mohl vše v klidu nastudovat a kdykoliv se k tomu vrátit. Ušetří to sooustu času a energie.

• Citovat
  • Nahlásit
4148
5.2.21 23:12

No jo, klasický případ nedoceněných zaměstnanců, kde se zjistí jak moc jsou třeba až odchází. Nevím jak či vůbec dávali jasně najevo svou nelibost a nespokojenost se stylem práce či odměňování. Každopádně platí, že každý šéf by si měl předcházet lidi co mu tvoří „jádro pudla“. Zpravidla se to tak nebere, berou se jako samozřejmost, dokud se nenaserou a odejdou. Pokud je nelze udržet penězi, ani loajalitou vůči firmě, pak asi bylo něco špatně. Lze pouze říci, že jde o poučení pro příště a lidi, které si vychováš si považuj a bojuj za ně, finančně i lidsky.
Každopádně platí, že kdo chce odejít odejde. Neplatí ale, že jde vždy za lepší finanční nabídkou, firemní pohoda je velmi důležitá a pokud je někdo lidsky ve firmě spokojen, zpravidla kvůli pár tisícům na výplatě neodejde, snaží se to řešit žádostí o vyšší mzdu, příplatky, odměny, benefity atp. Což u zaměstnavatele, kde je spokojen a kde „slyší“ svoje zaměstnance nějak udělat jde. Stejně tak jako zaměstnanci pochopí, když se nedaří. Ale na to je třeba vzájemná úcta a respekt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13045
5.2.21 23:12

Tak pokud jsi neresila nespokojenost svych podrizenych, tak sklizis co jsi zasela :nevim:
Ber to jako skolny, priste nebudes bagatelizovat problem. Na druhou stranu, ono vam to nespadne. Jsou nahraditelni.
Jak by podle tebe meli resit svoji situaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8509
5.2.21 23:17

A tušíš, v čem byli nespokojený? Kolektiv, peníze, víc práce než by chtěli…
A oni už odešli, nebo teprve podali výpověď.?
U zajímavých zaměstnanců bych čekala, že se vedení bude s nimi domlouvat, zda je šance ještě zůstat… Co by se muselo změnit.
Když jsem řekla, že odcházím z jednoho oddělení - zdravotnictví - na jiné, tak si se mnou primář sednul a rozebírali jsme situaci. To samé vrchní i staniční sestra. Se slovy, že přeci u šikovného zaměstnance se neřekne jen-Tak jo, přeji do další práce jen to nejlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 23:24

Všichni už mají na první dohodnutou pozici.

Asi jsem si měla víc všímat nálady ns oddělení, ale u nás je složité vedení, tak s dobrou vírou se snažím jednat a obhajovat hlavně tam…

Akorát mě stvou, že o změně a zajecich úmyslech neřekli dřív, nepřijde mi to fér, mohli jsme to v klidu probrat, ale oni přišli už se stanoviskem a vyjednávat nechtějí…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 23:27

@Šarlota4 jasně, jsou nenahraditelní…ale otázka za jak dlouho:( a my máme teď ficak, složité věci, a ti zkušení, co zůstali, to nemají šanci utáhnout…

• Citovat
  • Nahlásit
2586
5.2.21 23:34

Zaměstnávat lidi je nejhorší. My konečně sehnali jednoho zkušeného, dobrého, nabídli jsme mu velice dobré peníze…a pořád!! se mu něco nelíbí. Teď jsem ve fázi, kdy mám pocit, že nám přerůstá přes hlavu. Bohužel ho neumím „srovnat“ (škaredě řečeno, ale víte, jak to myslím…). Jaké jsou ty doporučované knihy na téma zaměstnanci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14495
5.2.21 23:38
@Anonymní píše:
@Šarlota4 jasně, jsou nenahraditelní…ale otázka za jak dlouho:( a my máme teď ficak, složité věci, a ti zkušení, co zůstali, to nemají šanci utáhnout…

Tak hlavně nešetřete aspoň na nich… spokojený zaměstnanec neodchází. Dnes je to víc než jindy o penězích

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2942
5.2.21 23:45
@Anonymní píše:

Asi jsem si měla víc všímat nálady ns oddělení, ale u nás je složité vedení, tak s dobrou vírou se snažím jednat a obhajovat hlavně tam…

Akorát mě stvou, že o změně a zajecich úmyslech neřekli dřív, nepřijde mi to fér, mohli jsme to v klidu probrat, ale oni přišli už se stanoviskem a vyjednávat nechtějí…

Ty se divíš? Pokud dlouhou dobu nebyla žádná změna, tak čekali jedině to, že jim někdo pěkně znepříjemní život. Ani na vysokých pozicích o odchodu moc nevyjednáváme. A ano, nadřízení jsou dost často slepí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21261
5.2.21 23:47
@Petula306 píše:
Zaměstnávat lidi je nejhorší. My konečně sehnali jednoho zkušeného, dobrého, nabídli jsme mu velice dobré peníze…a pořád!! se mu něco nelíbí. Teď jsem ve fázi, kdy mám pocit, že nám přerůstá přes hlavu. Bohužel ho neumím „srovnat“ (škaredě řečeno, ale víte, jak to myslím…). Jaké jsou ty doporučované knihy na téma zaměstnanci?

A je ve zkusebce nebo uz po? Predpokladam, ze vymrčovat zacal po konci zkušebky…
Ja nevim, co mu proste jednoduse rict, ze ho tam nikdo nedrzi a pokud se mu to nelibi, tak muze jit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2586
5.2.21 23:50

@Hanka1 po a smlouvu má neurčito. Defakto si diktuje podmínky. No, uvidíme..byla jsem mega ráda za jeho zkušenosti a přístup, ale někde se stala chyba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
679
5.2.21 23:59
@Anonymní píše:

Znam to z byvale prace, skvely tym dricu, loajalni lidi, poctivi, pracujici nad ramec svých povinnosti. Vetsine se navíc nevyplatilo odcházet (par let do duchodu, do materske, lepsi dojezd do práce apod). Presto odcházeli a nejhorsi bylo, ze vedeni taky vzdycky strasne „v soku“. Ono poděkovat a docenit lidi jednou za rok na vanocnim večírku fakt nestačí. A nezlob se, ty nechápeš, ze neprisli driv, ale jak casto ty sis sedla jeden na jednoho a probrala s nimi, jak jsou spokojeni ci co jim vadi? Zajimala ses, kde oni vidi problem a komunikovala s nimi o nich? Nebo spíš dokud slapali jak hodinky, nebyl duvod se s nimi o necem bavit a najednou se divis, ze ani nemaji zajem uz o tom vyjednavat? Nechci ti křivdit, ale dost pochybuju, ze by schopni lidi, kteri se citi (nejen financne) doceneni, proste odesli a ani se o tom nechtěli bavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5680
6.2.21 00:08

Je to těžké, dneska se musí kvalitní lidi dobře zaplatit a některý jsou tak nevděčný, že stejně vyhrožují, že odejdou, nejsou spokojený atd. Přitom mají i dobré vedení. Já když jsem z práce odcházela, tak většinou, že jsem nebyla dostatečně oceněna vedením. Málo peněz, buzerace, dělala jsem plno práce navíc, vše se bralo jako samozřejmost. Včetně i pak práce navíc, kterou jsem dodělávala za nováčky. Je chyba, že vedení nevidí, neslyší a nemá ani přehled o chodu zaměstnanců, dobré je i vidět, jaké jsou na pracovišti vztahy. Jednou jsem odcházela i kvůli šikaně dvou kolegyň a vedoucí se tomu hrozně divila. Byla jsem hrozně mladá. Každý je nahraditelný. Ale pravda, že pracovitých, slušných lidí málo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat