Odhad ceny domu pro vyplacení manželky po rozvodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 08:44
Odhad ceny domu pro vyplacení manželky po rozvodu

Ahoj, manžel se chce rozvést.. máme dům v SJM. Neměla bych na to ho vyplatit a on tu chce zůstat, takže vyplatí on mě, vezme si hypotéku. Ale nevím, jak stanovit cenu domu, když se nebude prodávat? Odhad od banky nebude přesný. Napadá mě jedině poznat si realitku a mít odhad od nich, ale když to doopravdy nechceme prodat, tak nevím. Jak jste to dělali vy?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11334 příspěvků 18.03.18 08:47

Objednejte si odhadce. to nemusí být ani přes realitku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 09:08

@nozu a kde si jej mám objedat?

Hofida
Kecalka 250 příspěvků 18.03.18 09:09

Nám odhadce udělal administrativní odhad, který s tržní cenou nemá moc společného, je nižší o dost.

nozu
Extra třída :D 11334 příspěvků 18.03.18 09:14
@Anonymní píše:
@nozu a kde si jej mám objedat?

jestli to zafunguje, tak tady je výsledek vyhledávání na googlu: https://www.google.com/search?…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 09:16
@Hofida píše:
Nám odhadce udělal administrativní odhad, který s tržní cenou nemá moc společného, je nižší o dost.

no to bych nechtěla, aby byl nižší…

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16028 příspěvků 18.03.18 09:42
@Anonymní píše:
no to bych nechtěla, aby byl nižší…

Už jsem nějaké odhady zažila a co odhadce, to jiný odhad. :zed: Moc to nechápu, ale bylo to tak.

selia
Ukecaná baba ;) 1890 příspěvků 18.03.18 10:05

Realitky dělají odhad i za peníze, když to nejdou prodávat. Krom toho existují i online služby na tohle, ale na dům bych to nechtěla, to radšii někoho pozvat.

jita22
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 3 inzeráty 18.03.18 10:11

Objednat odhadce, ale jestli je v tvem zajmu, aby cena byla spis vyssi, zarid to ty. Protoze do ceny se promita velikost, stav, lokalita apod. a muze to mit vykyvy.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47279 příspěvků 18.03.18 10:14
@Anonymní píše:
Ahoj, manžel se chce rozvést.. máme dům v SJM. Neměla bych na to ho vyplatit a on tu chce zůstat, takže vyplatí on mě, vezme si hypotéku. Ale nevím, jak stanovit cenu domu, když se nebude prodávat? Odhad od banky nebude přesný. Napadá mě jedině poznat si realitku a mít odhad od nich, ale když to doopravdy nechceme prodat, tak nevím. Jak jste to dělali vy?

Dohodli jsme se.

ppalea
Extra třída :D 11960 příspěvků 18.03.18 10:23

Odhadce a musis mu rict ze chcete odhadnout trzni cenu.

canaglia
Závislačka 3610 příspěvků 18.03.18 13:25

A co to udělat „obálkovou“ metodou - oba navrhnete výši odstupného druhému a kdo nabídne více, tak tomu dům zůstane. To se udělá u notáře, aby to mělo právní závaznost ty nabídky. No a pokud na vyplacení mít nebudeš, tak dům prodáš. Takhle do toho dostaneš i hodnotu jeho vztahu k domu :mrgreen:.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47279 příspěvků 18.03.18 13:29
@canaglia píše:
A co to udělat „obálkovou“ metodou - oba navrhnete výši odstupného druhému a kdo nabídne více, tak tomu dům zůstane. To se udělá u notáře, aby to mělo právní závaznost ty nabídky. No a pokud na vyplacení mít nebudeš, tak dům prodáš. Takhle do toho dostaneš i hodnotu jeho vztahu k domu :mrgreen:.

no, když na vyplacení nemá…

canaglia
Závislačka 3610 příspěvků 18.03.18 13:45
@Lama Lama píše:
no, když na vyplacení nemá…

Vyplatí z prodeje.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 17:19

@canaglia nechceme za každou cenu dům prodat. oba dva jsme ho vlastníma rukama stavěli a děti se tu narodily… takže radši se nechám vyplatit a asp0n taddy budou mít děti domov, který znají..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama