Odhad ceny domu pro vyplacení manželky po rozvodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 08:44
Odhad ceny domu pro vyplacení manželky po rozvodu

Ahoj, manžel se chce rozvést.. máme dům v SJM. Neměla bych na to ho vyplatit a on tu chce zůstat, takže vyplatí on mě, vezme si hypotéku. Ale nevím, jak stanovit cenu domu, když se nebude prodávat? Odhad od banky nebude přesný. Napadá mě jedině poznat si realitku a mít odhad od nich, ale když to doopravdy nechceme prodat, tak nevím. Jak jste to dělali vy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
nozu
Extra třída :D 11946 příspěvků 18.03.18 08:47

Objednejte si odhadce. to nemusí být ani přes realitku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 09:08

@nozu a kde si jej mám objedat?

Hofida
Kecalka 268 příspěvků 18.03.18 09:09

Nám odhadce udělal administrativní odhad, který s tržní cenou nemá moc společného, je nižší o dost.

nozu
Extra třída :D 11946 příspěvků 18.03.18 09:14
@Anonymní píše:
@nozu a kde si jej mám objedat?

jestli to zafunguje, tak tady je výsledek vyhledávání na googlu: https://www.google.com/search?…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 09:16
@Hofida píše:
Nám odhadce udělal administrativní odhad, který s tržní cenou nemá moc společného, je nižší o dost.

no to bych nechtěla, aby byl nižší…

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17307 příspěvků 18.03.18 09:42
@Anonymní píše:
no to bych nechtěla, aby byl nižší…

Už jsem nějaké odhady zažila a co odhadce, to jiný odhad. :zed: Moc to nechápu, ale bylo to tak.

selia
Ukecaná baba ;) 2064 příspěvků 18.03.18 10:05

Realitky dělají odhad i za peníze, když to nejdou prodávat. Krom toho existují i online služby na tohle, ale na dům bych to nechtěla, to radšii někoho pozvat.

jita22
Ukecaná baba ;) 1361 příspěvků 18.03.18 10:11

Objednat odhadce, ale jestli je v tvem zajmu, aby cena byla spis vyssi, zarid to ty. Protoze do ceny se promita velikost, stav, lokalita apod. a muze to mit vykyvy.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 49979 příspěvků 4 inzeráty 18.03.18 10:14
@Anonymní píše:
Ahoj, manžel se chce rozvést.. máme dům v SJM. Neměla bych na to ho vyplatit a on tu chce zůstat, takže vyplatí on mě, vezme si hypotéku. Ale nevím, jak stanovit cenu domu, když se nebude prodávat? Odhad od banky nebude přesný. Napadá mě jedině poznat si realitku a mít odhad od nich, ale když to doopravdy nechceme prodat, tak nevím. Jak jste to dělali vy?

Dohodli jsme se.

ppalea
Extra třída :D 12004 příspěvků 18.03.18 10:23

Odhadce a musis mu rict ze chcete odhadnout trzni cenu.

canaglia
Závislačka 3859 příspěvků 18.03.18 13:25

A co to udělat „obálkovou“ metodou - oba navrhnete výši odstupného druhému a kdo nabídne více, tak tomu dům zůstane. To se udělá u notáře, aby to mělo právní závaznost ty nabídky. No a pokud na vyplacení mít nebudeš, tak dům prodáš. Takhle do toho dostaneš i hodnotu jeho vztahu k domu :mrgreen:.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 49979 příspěvků 4 inzeráty 18.03.18 13:29
@canaglia píše:
A co to udělat „obálkovou“ metodou - oba navrhnete výši odstupného druhému a kdo nabídne více, tak tomu dům zůstane. To se udělá u notáře, aby to mělo právní závaznost ty nabídky. No a pokud na vyplacení mít nebudeš, tak dům prodáš. Takhle do toho dostaneš i hodnotu jeho vztahu k domu :mrgreen:.

no, když na vyplacení nemá…

canaglia
Závislačka 3859 příspěvků 18.03.18 13:45
@Lama Lama píše:
no, když na vyplacení nemá…

Vyplatí z prodeje.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 17:19

@canaglia nechceme za každou cenu dům prodat. oba dva jsme ho vlastníma rukama stavěli a děti se tu narodily… takže radši se nechám vyplatit a asp0n taddy budou mít děti domov, který znají..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >