Odhad nemovitosti k prodeji podílu

Anonymní
10.5.21 12:50

Odhad nemovitosti k prodeji podilu

Ahoj holky,   řeším teď jednu záležitost ohledně nemovitosti. Po smrti táty jsem zdědila nějaký menší podíl na chalupě a aktuálně je nás tam jako spoluvlastníků 5, přičemž jeden rodinný příslušník má většinovou část a rád by ode mě můj minipodíl odkoupil. Problém ale je, že naše vztahy už roky nejsou dobré, resp. jsou hodně špatné, což asi není nijak zvlášť podstatná informace, ale já mám problém jim věřit. Když se dědictví řešilo, vytvářel se odhad ceny nemovitosti pro dědické řízení, který je opravdu hodně nízký. Ten příbuzný, který ode mě chce odkoupit můj podíl, ale trvá na tom, že mě vyplatí na základě tohoto odhadu a odmítá nechat dělat další (ten bych klidně uhradila). Chci se vás tedy nestranně zeptat, zda mám v tomto směru podnikat nějaké kroky a přilévat do ohně, nebo je správné, abychom se řídili původního odhadu. Uz se stalo, ze me tato cast rodiny zradila a obecne na me vyvíjí tlak, proto mam pochyby. Vsichni kolem me mi rikaji, ze pokud jim prodam podil za tu puvodni odhadni cenu, jsem uplne blba.
Jen chci dodat, že mi opravdu nejde o peníze, ale o princip, že pokud mám nárok na víc, proč by měl připadnout někomu jinému… Podle jakého odhadu se řeší taková situace? Prodejní cena nemovitosti nebo odhad pro dědické řízení? Jsem z toho hodně zoufalá, takže se obracím na vás - objektivni a prosim o radu…
Zaroven prosim anonym, kdyby tu nahodou byl nekdo z rodiny.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64453
10.5.21 12:53

Pokud je to v rámci dědictví, tak se bere odhad z něj.. Pokud už prošla nějaká doba, tak tržní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1992
10.5.21 13:02

My řešíme dědictví. Umřel mi táta a řešíme dědictví rodinneho domu. Určitě si nech odhad udělat zbovu a ted. My si nechavame odhad udelat u realitního makléře a řekli jsme mu, jestli by ta cena domu mohla být co nejnižší. A prej v pohodě. Kvuli poplatku notáře to tak chceme pochopitelně, ale jinak si myslim, že by cena byla dost odlišná. Zajdi si do realitky, nas tento odhad bude stát 2000Kc a řekni, at to odhadnou pravdivě. Uvidíš, že cena bude určitě odlišná. PS:Úplně tě chápu, nenech se odrbat jen proto, že v rodině není někdo fér a chce z tebe profitovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.21 13:03

@martina.se
Moc dekuji! Dedictvi bylo uzavreno v breznu, podily v katastru prepsany prave
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
22271
10.5.21 13:06

Odhady nemovitostí se moc snižovat nedají. Vzala bych peníze nabízené příbuzným.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1074
10.5.21 13:07

Ja osobne bych ciste laicky rekla, ze podil muzes nabidnout za jakoukoli castku bez ohledu na odhad. Ty jsi prodejce. Stejne tak muzes nabidnout podil komukoli jinemu. Predkupni pravo zrusili, pokud se nemylim. Odhad asi bude problematicky, pokud oni neumozni odhadci vstup do nemovitosti. Jak dlouha doba ubehla od posledniho odhadu? Jestli rok a vic, podivala bych se na statictiky navyseni cen nemovitosti za danou dobu ve vasem meste a podle toho navysila i cast sveho podilu. Malokdo je velkorysy nebo fer, co se penez tyce. A pokud mate spatne vztahy, o to vetsi je pravdepodobnost, ze se te budou snazit odrbat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
10.5.21 13:10
@divine woman píše:
Odhady nemovitostí se moc snižovat nedají. Vzala bych peníze nabízené příbuzným.

Je velký rozdíl u dědického a prodejního. A např i banka, co dělá odhad na hypo to dost sundá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.21 13:11

@suzka1 dekuju moc za reakci. Je to prave hrozne tezky pro me, protože ac me nekolik let vubec nekontaktovali, tlaci na me, abych se ridila puvodnim odhadem (na coz mi vsichni kolem me rekli, ze realna cena chaty je urcite alespon o 500 tis vyssi) a ze je to moje moralni povinnost vuci nim. Jsem takovy kopyto, protoze mam citovy vazby a tezko se mi hleda objektivita, coz je i duvod, proc pisu sem, aby se k tomu vyjadril nekdo, kdo me nezna… takze fakt moc dekuju a zajdu do RK :srdce:
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
1992
10.5.21 13:24

Nebo jak se píše výše - ty prodavas, takže ty si vlastně můžeš říct cenu, i bez odhadu. Ted odhad ti pomůže třeba v rozhodování a v tom, že získáš nadhled, jaka by byla realna cena. Ale je fakt, že oni něco chtějí, tak ty si řekni za kolik ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.21 13:24

@zrnko dekuju moc za reakci. :-) posledni odhad probehl cca pred rokem a neco - ten byl prave jen kvuli dedickymu rizeni.
Ja jsem mela vizi, ze to vse bude probihat tak nejak v pohode, a nechci vyvolavat zadny konflikty. Takze jsem chtela prijmout, co se nabizi, nedelat problemy a tak. Jenze pokud mi to ma uskodit a oni se naopak napakujou, to taky nechci…

• Citovat
  • Nahlásit
63
10.5.21 13:34
@divine woman
@divine woman píše:

Odhady nemovitosti se snizovat daji a docela dost a deje se to hlavne v ramci dedickeho rizeni. Je to hlavne kvuli dani kterou pak musis platit. (treba dum s hodnotou 6mil-odhad 2mil. argument ze relativne novy velky dum v praze nemuze stat 2mil nikoho nezajimal- pak uz zalezi jen jestli to nekdo napadne a nebo necha byt).

Doporucuju taky novy odhad pokud si myslis Zakladatelko ze tohle byl i tento pripad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
750
10.5.21 13:47
@divine woman píše:

Dají a to dost. Obzvláště u dědického řízení vše snižuje odhad na minimum právě proto, že se platí daň z odhadů. Navíc pokud dojde u dědického řízení k dohodě dědiců, tak se ten odhad nikým nekontroluje.

Souhlas s @kulihraskova, než jsem to stihla nadatlovat na mobilu, tak mě předběhla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.21 15:19

@suzka1 super a znamena to tedy, ze i kdyz jsem ten puvodni odhad jako ucastnik dedickyho rizeni schvalila, muzu jim ted predlozit novej, podle kteryho chci byt vyplacena?

Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
22271
10.5.21 15:21

Dědické řízení mám za sebou. A odhadce sice cenu může držet níž, ale o moc ne. A jestli se v případě zakladatelky jedna o pár desítek tisíc, tak já bych to tedy nehrotila. Ale to je každého věc. A ano může odprodat za jakoukoli cenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22271
10.5.21 15:22
@Anonymní píše:
@suzka1 super a znamena to tedy, ze i kdyz jsem ten puvodni odhad jako ucastnik dedickyho rizeni schvalila, muzu jim ted predlozit novej, podle kteryho chci byt vyplacena?Zakl.

Ty nemusíš předkládat žádný odhad. Můžeš si stanovit cenu jakou chceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat