Odhlášení z trvalého pobytu při koupi bytu?

Anonymní
2.5.21 22:41

Odhlášení z trvalého pobytu při koupi bytu?

Dobrý den, potřebovala bych poradit :think: Bydlíme s přítelem v obecním bytě kde je nájemní smlouva psaná na mě a přítel trvale hlášený tudíž i jako uživatel bytu. S přítelem, jsme si přestali rozumět tudíž chci aby se odstěhoval, jenže z bytu odmítá odejít. A já se synem (neni jeho) nemám kam jít a teď mám šanci obecný byt od města koupit do osobního vlastnictví. Chci se zeptat, když si byt odkoupim a já jako majitel lze s prominutím vystipat přítele z bytu a odhlásit ho trvale?? Jsem zoufalá a žití s ním už dál nejde. Děkuji :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31265
2.5.21 22:50

Trvalý pobyt je evidenční údaj. Neopravňuje si nárokovat vlastnictví. Při přepisu bytu bych uvedla jen tebe a syna..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20936
2.5.21 23:00

Jde, na obci napíšeš žádost, napíšeš, že u tebe nemá žádné věci a odhlásí ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MalaModra
2.5.21 23:20

No jenže jestli odmítá odejít, tak je celkem asi jedno, jestli je tam oficiálně hlášený nebo ne. Takže asi zbývá buď stará dobrá klasika v podobě vystěhování věcí a výměny zámku nebo pak v případě větších problémů asi policie.

• Citovat
  • Nahlásit
31265
2.5.21 23:22
@MalaModra píše:
No jenže jestli odmítá odejít, tak je celkem asi jedno, jestli je tam oficiálně hlášený nebo ne. Takže asi zbývá buď stará dobrá klasika v podobě vystěhování věcí a výměny zámku nebo pak v případě větších problémů asi policie.

Vyměnit zámky a vykopnout nesmí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1461
2.5.21 23:30

Pokud ho koupíš ty na své jméno a napíšeš tam sebe a syna, tak je to tvůj byt a přítel si může leda tak chuchnout. Jako vlastník mu můžeš trvalý pobyt snadno zrušit.
Jakmile budeš mít rozhodnutí o zrušení trvalého pobytu v ruce, můžeš ho sbalit, vystěhovat, vyměnit zámky.
Pokud si zavolá policii, tak jim ukážeš že jsi jediný vlastník, chlap tam nemá ani pronájem ani věci (vybavení a pod) a policie ho prostě pošle pryč. Je to jako by se dobýval do cizího bytu.

Problém by byl, kdyby mohl dokázat že do bytu něco investoval, pokud je tam něco co může prokázat že je skutečně jeho, pokud by měl třeba nájemní smlouvu, byť prošlou… To už je na soud. Ale pokud tam nemá vůbec nic, tak ti nic nebrání byt koupit, pobyt mu zrušit a vykopat ven.

Edit: výměna zámku ale není úplně legální cesta, jenom nejsnazší. Legálně nejlepší je jít přes soud. Nicméně nedokážu si představit se soudit s někým s kým sdílím domácnost a nemám kam jinam utéct. Můžeš si zkusit zavolat do nějaké právní poradny, jak na to… Pravděpodobně ti řeknou to samé co tady. Kupte, zrušte trvalé bydliště, vyměňte zámky… a modlete se, aby to nevzal přes soud a právníky… protože pak je to hrozná pakárna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
3.5.21 07:25
@LilyJane píše:
Pokud ho koupíš ty na své jméno a napíšeš tam sebe a syna, tak je to tvůj byt a přítel si může leda tak chuchnout. Jako vlastník mu můžeš trvalý pobyt snadno zrušit.
Jakmile budeš mít rozhodnutí o zrušení trvalého pobytu v ruce, můžeš ho sbalit, vystěhovat, vyměnit zámky.
Pokud si zavolá policii, tak jim ukážeš že jsi jediný vlastník, chlap tam nemá ani pronájem ani věci (vybavení a pod) a policie ho prostě pošle pryč. Je to jako by se dobýval do cizího bytu.

Problém by byl, kdyby mohl dokázat že do bytu něco investoval, pokud je tam něco co může prokázat že je skutečně jeho, pokud by měl třeba nájemní smlouvu, byť prošlou… To už je na soud. Ale pokud tam nemá vůbec nic, tak ti nic nebrání byt koupit, pobyt mu zrušit a vykopat ven.

Edit: výměna zámku ale není úplně legální cesta, jenom nejsnazší. Legálně nejlepší je jít přes soud. Nicméně nedokážu si představit se soudit s někým s kým sdílím domácnost a nemám kam jinam utéct. Můžeš si zkusit zavolat do nějaké právní poradny, jak na to… Pravděpodobně ti řeknou to samé co tady. Kupte, zrušte trvalé bydliště, vyměňte zámky… a modlete se, aby to nevzal přes soud a právníky… protože pak je to hrozná pakárna…

Jenže pokud tam bydlí, tak mu příslušný úřad údaj o trvalém pobytu zrušit nesmí, dělá se to přesně opačně, napřed se musí vystěhovat, pak se ruší pobyt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47461
3.5.21 07:31
@mojara píše:
Jenže pokud tam bydlí, tak mu příslušný úřad údaj o trvalém pobytu zrušit nesmí, dělá se to přesně opačně, napřed se musí vystěhovat, pak se ruší pobyt.

Presne tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47461
3.5.21 07:32

@Janli svad uz ma nekde zkopirovanou relevantni radu. Bo ji furt opakuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20147
3.5.21 09:05

@LilyJane Pravděpodobně ti řeknou to samé co tady. Kupte, zrušte trvalé bydliště, vyměňte zámky… a modlete se, aby to nevzal přes soud a právníky
To by v tý poradně muselo sedět pako, co studovalo práva na emiminu… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20147
3.5.21 09:13

@matkabagristy asi si to fakt někde napíšu a budu to sem jen kopírovat :mrgreen:.
Takže po dvousté první:
Nelze zrušit trvalý pobyt, nelze vyhodit z bytu a vyměnit zámky. Zakladatelka by se tím dopustila trestného činu. Tady je nárok na bydlení víc než jasný a má pevný právní základ. Vše lze řešit pouze dohodou nebo soudní cestou. Bohužel ani koupí bytu se nic extra nemění, nájemní smlouva a nárok na bydlení v tomhle případě nezaniká. Jako nový majitel musí zakladatelka dát bývalým nájemníkům oficiální výpověď s tím, že byt potřebuje k užívání pro svou vlastní potřebu. Pak musí doufat, že toto bude přítel akceptovat a odstěhuje se, jinak opět řešit soudní cestou. Rozhodně ne nějakou partyzánštinou typu - vyhodím věci za dveře a vyměním zámky. První cesta by měla být na obec, které byt patří a dohodnout se s nimi na koupi bytu, jasně vymezit, že ta koupě bude bez přítele a poradit se s nimi, který právník je v těchto věcech zastupuje a s tím dále řešit, jak přítele z bytu dostat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5172
3.5.21 09:21
@Anonymní píše:
Dobrý den, potřebovala bych poradit :think: Bydlíme s přítelem v obecním bytě kde je nájemní smlouva psaná na mě a přítel trvale hlášený tudíž i jako uživatel bytu. S přítelem, jsme si přestali rozumět tudíž chci aby se odstěhoval, jenže z bytu odmítá odejít. A já se synem (neni jeho) nemám kam jít a teď mám šanci obecný byt od města koupit do osobního vlastnictví. Chci se zeptat, když si byt odkoupim a já jako majitel lze s prominutím vystipat přítele z bytu a odhlásit ho trvale?? Jsem zoufalá a žití s ním už dál nejde. Děkuji :roll:

Jestli je nájemní smlouva psaná jen na tebe a on není nikde uvedený, tak mu ten trvalý pobyt můžeš kdykoliv zrušit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11540
3.5.21 09:23
@bigl píše:
Jestli je nájemní smlouva psaná jen na tebe a on není nikde uvedený, tak mu ten trvalý pobyt můžeš kdykoliv zrušit.

Dokud tam skutecne bydli, tak nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20147
3.5.21 09:26
@bigl píše:

A můžeš mi vysvětlit k čemu to zrušení TP bude? Nehledě na to, že ho zrušit nemůže..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5172
3.5.21 09:45
@Janli píše:
A můžeš mi vysvětlit k čemu to zrušení TP bude? Nehledě na to, že ho zrušit nemůže..

Tak nárok na trvalý pobyt vzniká na základě nájemní smlouvy, ne? Pokud on žádnou nemá, tak na základě čeho tam má právo bydlet? Ona prostě nahlásí, že nájemní smlouva je na ni a jemu ten trvalý pobyt ruší, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat