Odhlásit se z pojišťovny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dory22
Ukecaná baba ;) 1442 příspěvků 01.08.19 20:32
Odhlásit se z pojišťovny?

Dobrý večer,

Jsem hlášená na pojišťovně (VZP) jako osoba pečující o nezletilé dítě do 7 let věku dítěte.
A teď k věci. Naskytla se mi možnost brigády na pár hodin týdně a jen ve vyhrazené dny. Takže přivýdělek nepřekročí částku 10.000,– a více.
Budu mít okolo 8.000,–
Takže zaměstnavatel nemusí platit obvody apod.
Je nutné to hlásit na pojišťovnu a z pojišťovny se odhlásit?
Na pojišťovnu jsem dnes volala, ale marně. Tak jsem napsala email, ale zatím bez odpovědi, tak se chci optat zde, jestli mi někdo neporadí.

Děkuji za odpověď.

Reakce:
Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 67823 příspěvků 01.08.19 20:32

@Dory22 Není to potřeba hlásit.

leyllae
Kecalka 123 příspěvků 01.08.19 20:39

@j.a.n.i1 S tímto tvrzením bych si dovolila nesouhlasit. Musí být v daném případě i nadále splněna podmínka celodenní a řádné péče, abys mohla být evidována pod touto zbytkovou kategorií, za kterou platí pojištněí stát (o neznalosti a pletení pojmů taktně pomlčím)
Budu citovat zákon č. 48/1997 Sb., §7 odst. 1) písm. k)
Podmínka celodenní péče se považuje za splněnou i tehdy, je-li dítě předškolního věku umístěno v jeslích (mateřské škole), popřípadě v obdobném zařízení na dobu, která nepřevyšuje čtyři hodiny denně, a jde-li o dítě plnící povinnou školní docházku, po dobu návštěvy školy, s výjimkou umístění v zařízení s týdenním či celoročním pobytem. Za takové osoby se považuje vždy pouze jedna osoba, a to buď otec nebo matka dítěte, nebo osoba, která převzala dítě do trvalé péče nahrazující péči rodičů, pokud nemají příjmy ze zaměstnání nebo ze samostatné výdělečné činnosti,

Dory22
Ukecaná baba ;) 1442 příspěvků 01.08.19 20:43

@leyllae
Zapomněla jsem napsat, že dcera do školky nechodí (3r). Není místo. Mám se zastavit do školky koncem září.
Takže dceru by hlídal partner, nebo babička.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 67823 příspěvků 01.08.19 20:44

@leyllae A ona snad píše něco o tom, že přestala splňovat podmínky péče? Ne, pouze se ptá, zda z titulu toho, že bude mít brigádu, musí něco hlásit - nemusí.

leyllae
Kecalka 123 příspěvků 01.08.19 21:06

@j.a.n.i1 Tak ona to napsat nemusí, ale je to jeden z faktorů, který by ovlivnil skutečnost, zda za ní bude stát hradit zdravotní pojištění. Až na základě toho snad můžu podat fundovanou odpověd.
Vlastně mi vypadlo z hlavy, že jsem na emiminu, kde je každá druhá „právní“ diskuze vedena amatéry, kteří své názory prokládají kazuistikou (a navíc blbě).
Pokud to bude DPP do 10.000 měsíčně nebo DPČ do 2.500 kč, tak paní bude stále v dané kategorii a nemusí hlásit na pojištovnu změnu.

Lendeš
Kelišová 6826 příspěvků 01.08.19 21:09

@leyllae Limit u DPČ je do 3 tis. Kč.

leyllae
Kecalka 123 příspěvků 01.08.19 21:14

@Lendeš Omlouvám se, takhle novela mi unikla.

Dory22
Ukecaná baba ;) 1442 příspěvků 01.08.19 21:16

@leyllae
Bylo by to DPP (dohoda o provedení práce). Výdělek bude okolo 8tis.
Takže s partnerem se můžu střídat a chodit na brigádu?
Ještě tedy počkám co mi napíšou z pojišťovny. A chtěla jsem se jen ujistit.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 67823 příspěvků 01.08.19 21:33

@Dory22 Ano, můžeš.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 67823 příspěvků 01.08.19 21:35

@leyllae Změnu na pojišťovně nemusi hlásit, ani když to bude vic, když uz to tedy chces resit do detailu, neb ona skutecnost, ze pecuje o dite nahlasi zamestnavateli a ten to pri vyssim vydelku bude resit s pojistovnou.

mroe
Neúnavná pisatelka 16235 příspěvků 01.08.19 21:49
@j.a.n.i1 píše:
@leyllae Změnu na pojišťovně nemusi hlásit, ani když to bude vic, když uz to tedy chces resit do detailu, neb ona skutecnost, ze pecuje o dite nahlasi zamestnavateli a ten to pri vyssim vydelku bude resit s pojistovnou.

Taky si myslim, zmenu snad bude hlasit zamestnavatel, ne ona. Ale pokud bude mit do 10 tis, jak pise, tak myslim, ze nemusi hlasit nic.

Dory22
Ukecaná baba ;) 1442 příspěvků 02.08.19 05:17

Děkuji za info. :)

Dory22
Ukecaná baba ;) 1442 příspěvků 02.08.19 13:09

@mroe
Tak dnes ráno mi přišla odpověď. A není potřeba to hlásit a ani se z pojišťovny odhlašovat.
DPP se nebere jako zaměstnání. A do 10.000 si mohu přivydělat.
Tak jsem si to myslela dobře.
Všem děkuji. :)

Váš příspěvek
Reklama