Odjezd do porodnice - jak časté kontrakce jste měly?

321
20.5.16 09:50

Odjezd do porodnice - jak časté kontrakce jste měly?

Ahoj holky, vy co už máte miminka u sebe, chci se zeptat, kdy jste odjely do porodnice, po kolika min. jste měly kontrakce a když jste dojely do porodnice na kolik cm jste byly otevřené? A za jako dlouho jste porodily? Děkuji za vaše zkušenosti :) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

302
20.5.16 09:58

Tak mě nejdřív odtekla plodová voda, poté přicházely kontrakce, hned jsme vyjížděli. při příjezdu 4cm.ty vydrzely dalších šest hodin, pak že ctyr na deset během půl hodiny, ani ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2000
20.5.16 09:58

Ahoj :) Já jsem jela do porodnice, když jsem měla kontrakce pravidelně po 5 minutách a když už pro mě byly hodně bolestivé. V porodnici jsem byla okolo 21 hodiny. Otevřená jsem byla na 2 cm. Ve 23:46 jsem už měla chlapečka u sebe :srdce: :lol: A to jsem se původně ještě bránila, že je na odjezd čas :lol: Chvilku po tom, co mě přijali a připojili na monitor mi odtekla plodová voda a pak už to byla rychlovka :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24361
20.5.16 09:59

Asi 6 min, na 2 cm a porodila jsem až za dlouho, přijeli jsme odpoledne a venku byla ráno. Myslím, že je to hodně individuální. Moje kamaradka nic moc kontkontrakce a málem nedojela na sál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2287
20.5.16 10:05

První dítě: kontrakce od pátečního rána, večer v 10 po 5min. tak jsme jeli a otevřená jen na prst-nepřijemné porodní asistentky a já se blokla, porodila jsem až v neděli na poledne.
Druhé dítě: jela jsem na poradnu, slabučké kontrakce po 10 min. otevřená na 3prsty, hodinu mě nechali na hekárně s tím, že nerodím-pak fofr honem na sál, prasknout vodu a rodit.
Jinak jsem divná, protože jsem neměla na monitoru viditelné kontrakce :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
815
20.5.16 10:06

Po 7 minutách, měla jsem to 45 minut do porodky, byla jsem na 1 cm, porodila jsem až za 9 hodin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.5.16 10:06

To bude individuální. Odtékala plodovka, kontrakce po 5 min., cestou už po 3, bála jsem se, že to nestihnem a prdlajs, porodila jsem za 16 hod. akutním císařem pro nepostupující porod. A kontrakce jsem měla pravidelné celých těch 16 hod.. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5359
20.5.16 10:15

Kontrakce lehce den po 10-30 minutách, pak v 5 ráno už po 10, tak jsme jeli, píchli plodovku, v poledne se malá narodila. Příště budu čekat na 5 minutové intervaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6354
20.5.16 10:17

Mně praskla voda o půl 8, vyjeli jsme za 15 minut, v 8 jsme byli v porodnici, ale už tak v 7 (půl hodinu před prasknutím vody) jsme byli v obchodě a já už měla stahy (ale nebolely) a myslela jsem si že to jsou poslové, nebyly (ale to mi došlo až tak rok po porodu, jak jsem nad tím přemýšlela :D bohužel jsem měla tým lékařů, který na mě jednoduše dlabal, takže jsem nevěděla, jak na tom jsem až do té doby, co mě našli na záchodě jak tlačím :D celou dobu jsem neměla ani pravidelné kontrakce, takže co tím chci říct? Nemusíš mít pravidelné kontrakce, poznáš sama, kdy jet :) bolestivé kontrakce jsem měla až tak od 11 necelé dvě hodiny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9807
20.5.16 10:24

První porod - po celonočních lehkých kontrakcích jsme jeli ráno, když interval byl cca 6 minut, ale pořád docela snesitelné. Otevřená jsem byla na 3 cm a dcera narozená do 4 hodin po příjezdu.
Druhý porod - silné kontrakce po asi 5 minutách. Při příjezdu do porodnice otevřená na 6 cm a za 2,5 hodiny byl kluk na světě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.16 10:31

Já měla poslíčky od Středy přesně od půlnoci ( den před termínem ). Ale pokaždé se mi to podařilo se to „rozchodit“. Celý den jsem byla vyřízená, ležela jsem, odpočívala a měla jsem divný tlak v kříži. :zed: No a v 18:00 jsem si šla dát vanu, po vaně jsem šla na WC a začala jsem krvácet tak jsem si volala záchranku, v sanitce se rozjeli kontrakce. V nemocnici řekli že jsem otevřená na 2 cm.Ale že dnes porodím.. :dance: Po 4 hodinách kontrakcích po minutě, už jsem fakt nemohla.. a tak jsem si řekla o epidurál. Asi 20 min po epidurálu, jsem cítila divný tlak v pánvi, tak jsem si zavolala sestru a říkám jí to.. a ona že to není možné.. ale sáhla do mě a letěla pro doktorku že jsem otevřená na 9,5 cm :lol: A za půl hodiny byl syn venku :kytka: :cert:. Ve Čtvrtek v 0:44 :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
815
20.5.16 10:33

Jak to tu tak čtu, tak mě vždycky překvapuje, jak ty sestry jsou hrozně překvapený, že už někdo rodí, že je to tak rychlé a že to není možné :mrgreen: Člověk by řekl, že už musí mít nějaké zkušenosti a vědět, že je to úplně individuální a že to fakt muže přijít kdykoliv :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33015
20.5.16 10:34

První porod.
první kontrakce ve 4h ráno..slabé, nepravidelné. V šest ráno jsem měla kontrakce po dvou minutách, zavolala si sanitku, o pul sedmé jsem byla v nemocnici, otevřená na 6cm. Porodila jsem v 7.20h
druhý porod. první kontrakce v 10h dopoledne..slabé nepravidelné, do nemocnice jedem ve 13h - kontrakce po dvou minutách, otevřená na 6cm. Porod ve 14.05h
Voda mi nepraskla ani jednou..až na sále těstě před porodem - mechanicky od dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4714
20.5.16 10:48

30.4. 2h ráno, odešla hlenová zátka, od 6hodin kontrakce po 10min. v 19h kontrakce po 5 minutách, odvoz do nemocnice, otevřená jen na prst (to jsem byla už měsíc), pak následovalo propíchnutí vody, epidurál, trojitá dávka oxytocinu a nakonec akutní císař. A malá se narodila o půl 7 1.5. takže je to velice individuální…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
20.5.16 10:50

Oba porody od prvních bolestí do samotného porodu trvaly necelé 3 hodiny. První kontrakce u obou po cca 7-10 min při odjezdu po 4-5 min, pro příjezdu do porodnice (45 km) po 3 min. Dcerka se narodila do 50 min po příjezdu do porodnice, synek po 35 min. Vodu mi praskli vždy až na sále, u syna nestačili ani vypsat papíry, monitor, cokoliv mi píchnout, tak jsem si užila rychlý a zcela přirozený porod ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama