Reklama

Odjezd na hory a batole s odeznívající virózou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.11 11:37
Odjezd na hory a batole s odeznívající virozou

Ahoj, prosím poraďte, co byste v mé situaci dělaly.

Máme dopředu zaplacený pobyt na horách, odjezd v sobotu. Několik rodin dohromady máme pronajatou celou chatu, bude tam hodně dětí cca ve věku našeho.

Samozřejmě jako naschvál týden před plánovaným odjezdem dostal malý virozu, já od něj :roll: Řešíme zda odjet či ne. U dr. jsme byli v pondělí, říkal, že by do soboty měl být malý ok a schopen odjet. Jdeme k němu ještě zítra, aby ho zkoukl a rozhodneme se.

Malý je na tom teď mnohem líp, léky mu zabraly, má jen lehčí odeznívající rýmu a párkrát zakašle, spí dobře. Já krom rýmy taky v pohodě.
Jde mi o to, zda ten čerstvý horský vzduch malému spíše pomůže či naopak. Samozřejmě bychom to zpočátku nijak nepřeháněli s procházkami a tak. Máme tam i možnost chodit do solné jeskyně, což by mu určitě prospělo…
Pak je tady samozřejmě věc, že by mohl nakazit ostatní děti. :think:

Co byste dělaly vy? Jeli byste nebo nechali peníze propadnout? :cry:

Reklama

Reakce:

poki
Extra třída :D 13256 příspěvků 24.02.11 11:40

Já bych řekla, že už nikoho nenakazí, když je přeléčený, pobyt na horách vám jen prospěje, vždyť odjet můžete vždycky, když se vám to nebude zdát.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48361 příspěvků 24.02.11 12:03

já bych jela.

Ajka a Domi
Extra třída :D 14771 příspěvků 24.02.11 12:11

já bych jela,však pokud prcek bude lepší tak je to OK,přinejhorším budete chodit jen do jeskyně a budeš s prckem na pokoji.vzala bych hodně věcí co by ho mohlo zabavit,kdyby dostal znovu teploty nebo se zhoršil,tak bych jela pak domů.sebou vzít samozřejmě všechny léky kdyby náhodou.na horách je to určo pro něj lepší než někde ve městě se smogem.a ikdyby ostatní byli venku,můžete být na chatě :wink:
v tomhle počasí jak se střídá tak i zdraví můžou během dvou dnů na horách onemocnět,a to ne z toho že by to chytli od tvého dítka :wink:

Aklama
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 24.02.11 12:16

Já bych jela. Už by neměl být infekční pro okolí a čerstvý vzduch mu udělá dobře.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.11 12:37

HOlky, díky za názory.
Osobně si taky myslím, že by snad neměl být problém…

Všechny léky bych s sebou samozřejmě vzala, s ostatními rodinami jsme domluvení, že každý vezme tašku hraček, tak snad nebude problém třeba dva dny vydržet na chatě, kdyby něco.

S případným předčasným odjezdem by problém být mohl, protože jedu jen já s malým v autě se známými, já neřídím :oops: Tudíž by si manžel musel pro nás přijet, což by dvakrát asi nadšený nebyl, no ale když by byl malý nemocný, nedalo by se nic jiného dělat.

To že tam děti nějakého bacila chytí, tak s tím se nějak počítá… Známí jezdí v téhle sestavě každý rok a říkají, že většinou koncem týdne děti různě polehají, jak to na koho padne.. Spíš bych nerada, aby se ty děti od malého nakazili hned, to by mi asi rodiče dvakrát nepoděkovali. Ale máte pravdu v tom, že když už mu to odeznívá, tak snad už infekční není… :nevim:

kubap
Zasloužilá kecalka 990 příspěvků 24.02.11 13:10

něco podobného jsem řešila před 3 týdny, nakonec jsme jeli a bylo to úplně v pohodě. Nevím jak probíhají virozy u vás, ale nás se to drží v podobě kašle dalších X týdnů, takže to bychom museli sedět na zadku skoro celou zimu :roll: . Naopak si myslím, že na horách mu bylo líp, než když jsme se vrátili zpátky do prahy, takže já osobně vřele doporučuju, pokud je to v tomto stadiu, tzn. skoro vyléčené. Jo a ještě pro doplnění, ven jsme chodili naprosto standartně, tzn. dopoledne i odpoledne, jen jsem opravdu hlídala, aby mi neprochladl (měla jsem v batohu ještě další oblečení, abych ho mohla kdyžta dostrojit, protože jsme se vydávali docela daleko, respektive jezdili jsme pořád lanovkou na černou horu, takže by se nám ty návraty docela prodražili :lol: :roll: ). Tak si to užijte.

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 24.02.11 13:20

Taky bych jela, žádnou extra námahu pro malýho, ale po týdnu od začátku v tom problém nevidím, pokud už jste skoro ok. U nás platí, že kašel a rýma je venku lepší než doma, asi ten chladný vzduch dělá dobře.

Amys
Generální žvanilka 20728 příspěvků 24.02.11 13:26

Taky jsem pro zmrazení bacilů na horách :mrgreen:

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.11 13:32

Teď jsem mluvila se známou.. Prý pochrchlávají skoro všechny děti, tudíž nebudeme výjimka… Spíš výhoda, když už to máme za sebou.
Kubap, malej byl právě celou zimu zdravej, až teď ho to zkolilo. Měl zadní rýmu a kašel, zvracel. Teď už je to o hodně lepší… A měla jsi malého na sáňkách nebo v kočárku?? A ve fusaku??? Malej je totiž dost akční, budeme mít jen ty sáňky a bez fusaku, už by se do něj ani nevešel. Holt ho víc obleču. Procházky budeme dělat spíš rekreační :mrgreen:

Amys
Generální žvanilka 20728 příspěvků 24.02.11 13:57

Madi a co máš za fusak? Náš synek má 92 cm a v kočárku ho ve fusaku furt vozím :think:

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.11 14:01

Takového toho starého beránka, ještě po mě :mrgreen: A na sáňkách už nemáme ohrádku, tak ani nevím, jak by tam v tom fusaku seděl :think: Sedí normálně obkročmo a drží se za madlo.

Amys
Generální žvanilka 20728 příspěvků 24.02.11 18:03
madi píše:
Takového toho starého beránka, ještě po mě :mrgreen: A na sáňkách už nemáme ohrádku, tak ani nevím, jak by tam v tom fusaku seděl :think: Sedí normálně obkročmo a drží se za madlo.

Aha, tak to jo :lol: Já mám lednové dítě, takže bylo v beránkovi po mně jednu necelou zimu (teď ho zdědila mladší) a na podzim jsem mu pořizovala aesthetic 3v1 a je mu i tuhle zimu :lol:

kubap
Zasloužilá kecalka 990 příspěvků 24.02.11 21:29

madi: my jsme měli sáňky bez fusaku, protože Ondra na nich vydrží chvilku, spíš je tahá, nebo chodí, takže na sáňkách více jezdil tatínek :roll: . Kočárek jsme s sebou neměli vůbec. Už na něm nechce být a hlavně by to ve sněhu nešlo. Myslím si, že máš prcka podobně starého, takže nám to takhle stačilo. V batůžku jsem měla další svetřík a ještě jedny kamašky a ponožky, kdyby měl studené nohy - nic z toho se nekonalo, takže jsem to brala jen na výlet :-)
Jo a stejně, jak už tady bylo zmíněno - Ondra venku daleko míň kašlal, naopak z nosu mu teklo skoro nepřetržitě, což považuji za pozitivní, protože to šlo ven :potlesk:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >