Odjíždíme na dovolenou - hlídání psa

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.7.22 09:39

Odjíždíme na dovolenou - hlídání psa

Ahoj, za dva týdny odjíždíme na dovolenou. Předběžně jsem domluvila se svojí mamkou, že nám pohlída psa. Bydlí v paneláku, pes je zvykly doma v RD. K nám jít máma na ten týden nechce. Ted přišel manžel s tím, že by u nás ten týden mohla bydlet jeho sestra s rodinou a o psa by se postarali. Mně se to ale vůbec nelíbí. Trochu jsme se kvůli tomu chytli. Jenže zatímco mamka by mi tam vůbec nevadila, protože absolutně respektuje soukromí (spi ve svém pokoji), u rodiny manželovy sestry si tím nejsem jistá - vadí mi, že nebudu mít kontrolu nad ničím… jak byste to zvladali vy? Vadilo by vám, kdyby u vás bydlela bez vaší přítomnosti svagrova, její 2 děti (6,8), jeji manžel? Vztahy máme normální, ale jsem hakliva na svoje soukromí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
59857
4.7.22 09:46

Nevadilo. Byla bych vděčná, že si sestra vůbec udělá čas a přijede nám hlídat zvěř. My máme tři domácí kocoury. Dávám sousedce klíče, když jedeme pryč. Jestli si tady udělá párty nebo se bude dívat na televizi, tak to je mi jedno. Ale chci, ať se o kocoury postará. Je třeba za nima chodit 2× denně (vyměnit vodu, vyčistit záchod, vysát kamínky). Když hrabou na prasáka. Jsem ráda, že je nemusím dávat někde do hlídacího hotelu. Že jsou ve svém.
A za hlídání ji vždycky něco dáváme. Za ochotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5032
4.7.22 09:51

Mně by to nevadilo. Byla bych ráda za hlídání :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16473
4.7.22 09:52

Mě by to nevadilo. Až my pojedeme na dovolenou, bude u nás bydlet švagrová s dětmi a možná i tchýně. Budou hlídat naši kočku. Já jsem ráda, že bude mít kočka společnost, oni si udělají dovolenou v Praze. Výhodné řešení pro všechny. Ještě jim před odjezdem připravím postele v ložnici a dětských pokojích, ať mají pohodlí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21435
4.7.22 09:54

Ne, nevadilo. Ale nejsem hakliva na soukromi od lidi, co mam rada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22505

Nevadilo, psovi bude lepe u vas doma, kde je zvyklý nez u mamy v paneláku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87

Připravila bych jim postele kde mají spát. A pohoda. Oni pohlídají psa. Udělají si změnu a vy máte problém vyřešené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5566
4.7.22 09:59

Bud rada, ze vám je vůbec někdo ochoten toho psa hlídat :lol: já třeba bych tak ochotna nebyla, se kvůli psu i s dětmi na týden stěhovat do cizího :nevim: :lol: asi si neuvedomujes, ze to fakt není samozřejmost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1271
4.7.22 10:00

Předpokládám, že tam nemáte nic, co by bylo zakázané vidět. Pokud ano, tak to můžete dát třeba do sklepa/na půdu/do garáže a nedávat jim klíč. Že otevře někdo třeba skříň a podívá se tam, by mi tak nevadilo. Hlavně jestli se postarají o zvířata jak mají. Případně pokud máte zamykatelné místnosti, můžete jim nechat odemčené ty, kde můžou fungovat. Takže pokud by vám vadila třeba ložnice, tak ji můžete zamknout. Nechat je fungovat ve zbytku domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27364
4.7.22 10:01

Pokud si máma vezme psa domů, není důvod, aby se vám do domu somrovala celá rodina. Já jsem člověk společenskej, doma mám průchoďák, ale aby mi někdo bydlel doma, když tady nebudu, tak to fakt ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
4.7.22 10:03

Já jsem tedy taky háklivá na soukromí, nezvládám neohlášené návštěvy a návštěvy, které se nemají k odchodu, taky bych nezvládla situaci kdy z ničeho nic skončím třeba v nemocnici a někdo mě tady musí nečekaně zastoupit. Ale když to vím předem, můžu přeci všechno připravit tak, aby to nenarušovalo mé soukromí, jednu místnost třeba úplně zamknu a dám si tam všechno v čem bych nechtěla aby mi někdo hrabal. :nevim: Zkrátka, takto domluvené předem by mi to nevadilo, dům bych připravila tak, aby mi nebylo nepříjemné tam někoho takhle nechat. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.22 10:05

U nás doma teď hlídá zvířata tchyně. Zamkla jsem ložnici, kde mám všechny věci, které nechci aby viděla. Ve zbytku domu ať si dělá, co chce.

• Citovat
  • Nahlásit
12177
4.7.22 10:07

Dala bych psa mámě do bytu.
Mě by nastěhování rodiny švagrové vadilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.22 10:08

@Janli Uff, nejsem sama. :lol: Nevadí mi to u nejbližších, ale zrovna oni jsou dost nenechavi. Zkrátka z toho nemám dobrý pocit. Prý to berou jako dovolenou - bazén, grilování, zabava pro děti, takže nejde jen o nezistnou ochotu hlídat cizí zvíře, jak tu někdo psal, jako ve smyslu obětování.

• Citovat
  • Nahlásit
12177
4.7.22 10:10
@Anonymní píše:
@Janli Uff, nejsem sama. :lol: Nevadí mi to u nejbližších, ale zrovna oni jsou dost nenechavi. Zkrátka z toho nemám dobrý pocit. Prý to berou jako dovolenou - bazén, grilování, zabava pro děti, takže nejde jen o nezistnou ochotu hlídat cizí zvíře, jak tu někdo psal, jako ve smyslu obětování.

jak píšu výše, taky by mi to vadilo…
Bojím se, že u vás ale bude problém, že manžel jim to odsouhlasil a oni jsou natěšení. Asi to holt budeš muset skousnout :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat