Odkdy dávat další tekutiny kromě umělé výživy?

6429
25.10.04 14:39

Odkdy dávat další tekutiny kromě umělé výživy?

Ahojky,

nějak se nemůžu dopátrat odkdy a hlavně jaké jiné tekutiny mohu dávat mimku v rámci hypoalergenní výživy.. Doktorka (ještě jsem ji nestačila změnit za novou) moc expert na takovouto výživu není.. a jelikož je manžel alergik všeho druhu :evil: , včetně několika druhů potravinových alergií, tak bych nerada něco u malé zavedla moc brzy… nebo zavedla něco nevhodného… :?
Dle info Nestle k hypoalergenní výživě se po ukončeném 7. měsíci zavádějí ovocné šťávy, od ukončeného 9. měsíce čaj - nepíší jaký.. :roll:

Připadá mi divné, že by do té doby malá ale nedostala jinou tekutinu než mlíčko či masovo-zeleninovou polévku, kterou lze dávat od ukončeného 6.měsíce… :?

„Jedete“ také někdo hypoalergenní výživu? Jak je to s tekutinami u vás?
Díky za rady, je to nyní ještě trochu předčasný dotaz, ale radši se „připravuji“.. ten čas tak letí.. 8O

Eva a Eliška 3,5 měsíce :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6429
27.10.04 19:05

Halooooooooo, to tu vážně nikdo není skoro-na-všechno-alergik a neřeší hypoalergenní výživu u mimíska??? 8O

To teda závidím :wink:

Mno, ještě třeba někdo napíše…
Nebo mezitím konečně změním tu pediatričku za nějakou, která bude v obraze…

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.11.04 23:14

Ahoj,bohužel nemám zkušenosti v tomto oboru,ale myslím si,že když zajdeš do lékárny a poptáš se,tak ti určitě poradí,jinak si myslím,že fenyklovým čajem nic nezkazíš,ale raději se zeptej zkušenějších,proč už jsi dávno nevymněnila doktorku,když o tom nemá ani tucha.

• Nahlásit
  • Citovat
1460
4.11.04 15:06

Ahoj Evi!

Z Tvého příspěvku jsem nepochopila, jestli ještě kojíš nebo jedete plně na umělou výživu.

Pokud stále kojíš, nemusíš podávat žádné další tekutiny.

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
4.11.04 15:36

Ahoj,
ja davam svoji holcicce caj od Hami (hermankovy) a kojeneckou vodu. Moc toho za den nevypije, tak 100-150. Jinak ma mleko a zelenino-masavou polevku.

Monca a Niki 5 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
4.11.04 15:39

Ahoj Alice,

právě končím s odstříkáváním (funkční jen 1. prso a už té déle fakt nejde) - dělala jsem dosud asi 200ml denně, zbytek BEBA HA 1, za 5. dní jsou malé 4. měsíce, tak přejdem na BEBA HA 2 BIFIDUS. Jak to bude dál mi řekne nová pediatrička, která malou včera viděla, ale ofiko k ní přejdu až začátkem prosince, až dojedem očkování u stávající doktorky..
Tak ta mi snad vše řekne, zatím to není tak akutně nutná informace.. Zjišťuji si vše raději předem..... Podle plánu hypoalergenní výživy viz info na webu Nestlé mi fakt přišlo divné, že bude malá dostávat ovocné štávy až od ukončeného 7. měsíce a čaj od ukončeného 9.měsíce… do té doby jen BEBA mlíčko či kojení… tak snad je to OK, uvidím co na to doktorka..

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1460
4.11.04 17:59

Ahoj Evi!

Zkus mi prosím napsat na můj mail, proč nemůžete kojit a proč musíš zkončit s odstříkáváním. Ráda bych Ti pomohla, ale to je lepší e-mailem.

Tak malé miminko ještě mlíčko potřebuje, i kdyby bylo od jiné maminky.

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
4.11.04 22:48

Ahoj Efi :D

odpoved na jiny tekutiny neznam, ale chci Ti neco napsat k tomu prechodu na mliko 2. Holkam vcera bylo 5 mesicu a uz mesic a pul jsem se doktorky vyptavala, jestli nemame prjit na 2. Porad rikala at pockame a i s prikrmama zacneme jestli chcem tak po ukoncenem 5. mesici a ze klido muzou mit jen mlicko i v 6. Pri posledni kontrole mi rekla, ze to mlicko 1 je ze vsech nejlepsi, ma nejvic vitaminu a neni to takova zatez pro organismus jako ty pokracovaci. Sestricka to potvrdila a ze jim na skoleni rikali, ze se muze pit klidne do roka. A ze ty mlika jsou uz fakt perfektni. Jsem moc rada, ze nase doktorka neni ten typ co by se me pri kazdy navsteve ptal: Jo vy nekojite? a udelala takovej ten usklebek jakoze jsem neschopna. Dost mi stacilo jak jsem si to „hazela“ v porodnici a jak mi to jedna sestra nechavala sezrat.

Takze mliku zdar a umelymu obzvlast :P
Pusu princezne.

Monca a piskvorky 5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.11.04 23:30

Efino, dceru jsem zacala dokrmovat uz v jejim 6.tydnu (ubyvala na vaze a po me mastitide jsem uz se taky z jednoho prsa nerozkojila, nakonec jsme s odstrikavanim, kojenim spolu s kombinaci UM bojovaly do jejiho ukonceneho 3.mesice). Taky mi dr. doporucovala podat HA1 mleko (manzel je pro zmenu pylovy alergik), abychom predesli pripadne alergii. Rikala, ze vodu nebo cajiky muzem davat, ale hlavni je, aby vypila svoji denni davku mleka. Ja ji davala hypoalergenni caje od HIPPu (na vsech HIPP hypoalergennim vecech je A v zelenem krouzku). Kdyz bylo horko pila i prevarenou kojeneckou vodu. S prikrmama i s 2 HA mlekem jsme vzdy zacinaly od mesic pozdeji nez se obecne doporucuje. Velmi dobre je Beba Bifidus 2 mleko (ted uz davame Junior Bifidus). S HA Bebou Bifidus 2 nemam dobrou zkusenost - spatne se rozpousti, dela hrudky, ktere blokuji dirky v sosaku. Tak jsme presly na normalni Bebu Bifidus a bez problemu. Nastesti mam i dobrou detskou dr. - na kojeni, nekojeni se vubec nedivila, naopak me chvalila, ze s dokrmama jsem vydrzela kojit do toho 3.mesice. Ja si myslim, ze v tom ma zasluhu taky system AVENT - odsavacka a ruzna velikost dudliku od 0 (novorozeneckeho) az po nekapajici savicky (maji i mekke od 3.mesicu), z kterych pijeme doted-ted tedy uz jen z tech zelenych. Ja si take vzala v lekarne brozurku od HIPP - maji tam prehledny seznam vyrobku a hlavne i zvlast oznacene ty HA prikrmy, cajiky, um.mleka apod. No to jsem se rozepsala… :o

• Nahlásit
  • Citovat
6429
5.11.04 13:02

Díky holky za vaše zkušenosti, jsem nyní víc v obraze, uvidím, co na to naše nová doktorka. Mluvila jsem ještě s mou laktační poradkyní, jestli můžu malé dát HA 2 hned, protože Elišku už nemůžu udržet na litru mlíka denně.. A nechce se nechat ošidit vodou ani neslazeným fenyklovým BIO čajem od Hippu určeným pro alergiky.. zkoušeno s odstupem pár dní.. Nechce… Proto jsem se i začala bát, že když nic jiného pít nechce, tak i na žízeň bude stále pít jen mlíko místo čaje, který by třeba stačil… Děsně nabírá na váze… Takže plán výživy dle Nestlé pro alergiky mne na jednu stranu uklidnil, že se nic neděje, když pije jen Bebu, na druhé straně mne udivilo, že vlastně nic jiného nedovolují do konce 7. měsíce… Když rešíme žízeň sytým mlíkem, tak budu mít takto za chvíli 100kg mimko… Jdu ještě Alici napsat anabázi s naším kojením/nekojením.. :-(

Eva a Eliška dnes 17.týdnů 6,9kg, 64 cm (a to měla v 5. týdnech 3,4 kg = byla 20 dkg pod porodní váhou.. kojením nenabírala… po Bebě je to rychloobřík…) :wink:

P.S.: Jestli se někdo diví, že litr mlíka té naší holčině nestačí, tak jsme fakt zkoušeli všechno možné, abychom s mužem vypátrali, jestli nejde o něco jiného než hlad (uspávání, nošení, dudlíky, jiné místo, jiné hračky, povídání, zpívání, nošení v šátku, vycházka, hudba… max. 30 min se nechá zabavovat, mezitím si vzpomene a zase pobrekne a pak se rozdrnčí. nafest a můžem se stavět na hlavu, už se nezklidní… na lahev se vrhne jako kdyby nedostala týden najíst.. tu 200 doslova „vdechne“, ještě si pobrekne, že už došlo.. ale za chvilku je rázem zase v pohodě a hraje si dál. Větší dávky bych jí ale nechtěla dávat, tak roztahávat žaludek by si asi neměla.. to ať to radši vyjde o jednu dávku navíc… :roll: Je tu někdo, kdo má také takového Otesánka? 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.11.04 11:01

Říká se ,že dítě pokud je plně kojeno nemusí vůbec pít.
Což me se zdá jako docela velká ( pardon to slovo ) hovadina.

Moje sestřenice na to taky doplatila. Taky svého chlapečka jenom kojila až musela být s malým hospitalizována. A jako diagnóza ?????

DEHYDRATACE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak ať mi nikdo nevykládá, že dítěti stačí jen mateřské mléko.

• Nahlásit
  • Citovat
1460
6.11.04 14:34

Milý anonyme!

Je zajímavé, že názory proti nebývají většinou podepsány…

Já budu tvrdit, že dítěti stačí jen mateřské mléko - pokud normálně prospívá (tudíš i čůrá), jiné tekutiny nepotřebuje.

Je mi líto, že Tvá sestřenice nepoznala včas dehydrataci. To jí nebylo divné, že miminko málo čůrá? Nebo, že pije krátkou dobu? Že nepřibírá na váze? Není možné, aby se chovalo normálně. Při dehydrataci bývá vyšší teplota, miminko je plačtivé a spousta jiných znaků, jak lez poznat, že neco neklape.

Svoje dvě děti jsem do šesti měsíců jen a pouze kojila a nikdy nebyly dehydratované.

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
6.11.04 21:31

Ahoj Ali,

to proste tak vznika, kdyz se vytrhne jedna veta z kontextu a vezme se jako dogma… a pak se hned kamenuje, kdyz to nefunguje.

Odpovedela jsi mi na otazku, ktera mi uz dlouho hloda v hlave, tedy jak se pozna, ze ma prcek malo tekutin. Pidila jsem se taky po tom, jestli existuje nejake minimalni mnozstvi treba v zavislosti na kolech tekutin, ktere by melo mimi do sebe dostat. No alespon vim, ze kdyby moje nekojene holky mely malo, tak se to bude nejak projevovat. Ale kdyz ted basti misto 150 co vypily driv jen 120-140 tak to asi nebudou trpet nedostatkem. Rikam si, ze kdybych je kojila tak taky nepoznam kolik vypily a ty nase cacorky nekdy pijou 10 minut a nekdy hodinu, takze podle toho se ridit nemuzu. :P

Tak jeste jednou diky, rozhodne Tvoje slovo ma vetsi vahu nez nejaky vykrik anonyma do tmy. Prave zacinam hltat Tvoje denicky o prikrmech, holky ukoncily 5. mesic a tak zaciname mrkvit … mno moc jim to nejede, nevim, jestli vytrvat nebo jim dat jeste cas. Doktorka rikala, ze myzeme zacit, kdyz budem chtit :) ale ze nemusime.

Pusu Tvym cipiskum.

Monca

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
7.11.04 19:30

Ahoj Efi,
my sice kojime a Betka ma 3 mesice, ale Dr. nam doporucila sem tak podavat prevarenou kojeneckou vodu. Hlavne pred odberem krve jsem ji fakt zavodnovala, protoze jinak ji to vubec neteklo a neslo to odebrat. Dr. taky rikala, ze pokud deti dostavaji jen umele mliko, ze pak nechteji vodu, ale jen to mliko. Takze doporucuju „zavodnit“. Ono to mozna nepujde hned, ale po lzickach to postupne pujde.
Mej se
Kacica + Betynka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama