Odkdy davat sitrovou zeleninu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Medin
Kecalka 184 příspěvků 30.05.10 17:41
Odkdy dávat syrovou zeleninu?

Ahoj chtěla jsem se zeptat odkdy jste začali davat třeba sirové rajče nebo papriku, malá má 14m. Ale mam strach at se mi stoho neosipe. Děkuji za názor

Příspěvek upraven 30.05.10 v 18:17

Reakce:
Hanka1
Extra třída :D 13579 příspěvků 30.05.10 18:02

Ja davam cca od roka. Nakrajela jsem ruznou zeleninu na salat a nechala ji vybrat - nejradeji ma rajce a okurku, obcas papriku (nejradeji oranzovou ci cervenou), kedlubnu (mladou) a baby karotku/mrkev. NeosYpala se po nicem. Nedavala jsem cilene akorat klasicky ci ledovy salat kvuli vyssim dusicnanum.

Doporucuji nechat opravit nazev diskuse - sitrovou zeleninu - musela jsem rozkliknout diskuse, abych poznala, ze se je o sYrovou.

Jo a u ovoce, tak jahody jedla jeste pred rokem - sama si dolezla sbirat do zahonku nebo visela pod oknem na truhlikove previsle, stejne tako jako cherry rajcatka, ktere si trhala z kericku rovnou do pusy. Paprice jsem stahla obal a kousat jde lehce (sundat tu blanu uz ale blbe). U mlade mekke kedlubny stejne jako u mrkve jsem samorejme hlidala, aby kousala tema 4 zubama poradne a drtila fajn…

Příspěvek upraven 30.05.10 v 18:16

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 30.05.10 18:05

Salatovou okurku davam uz ted, basti ji. Rajce jsem jeste nedala, ale jen proto, ze je mekke a cervene, tudiz bychom meli cervene vse :mrgreen:

Se pridruzim s dotazem, jaka zelenina je vhodna pro deti? Dala bych treba papriku,ale tu neukouse, stejne tak jabko musim nastrouhat, i na tenounke pltecky se dusi :-? Ta okurka je mekka, co dal?

Jana206
Nadpozemská drbna 26566 příspěvků 30.05.10 18:08

Adámek pozdě,přestože se narodil v létě a v létě měl rok,nechtěl kousky,tak letní a podzimní zeleninu ze zahrádky syrovou a čerstvou v roce nejedl..Až ve dvou letech..

Emička jedla syrové ovoce a zeleninu asi v 8.měsícíh.Začala jsem ji přikrmovat po půl roce,ale odmítala mi přesnídávky a kaše,chtěla kousat,tak jak jen to bylo možné,dostávala domácí rajčata,meruň­ky,broskve,vše,co bylo měkké a rozmělnila dásničkami.Dostala i jahodu,neosypala se.
Papriku jsem jí nedávala,ta je tvrdá,stejně tak třeba kedlubny,okurky.Ale teď už to vše nakrájené na malé kousky zvládne - pokud nejsou kedlubny dřevnaté :mrgreen: ..

Medin
Kecalka 184 příspěvků 30.05.10 18:21

Hanka1-Děkuji za upozornění ani jsem si toho prěkliku nevšimla, malá mi u toho asistuje takže tam mam často jiné písmenka :) Tak to ja ji skusim dat a uvydím pokut to vaši drobci zvladli tak snad ji to taky pojede. Děkuji

Baba
Nadpozemská drbna 29687 příspěvků 30.05.10 18:28

Malá se cpe syrovou zeleninou už dlouho - s dvěma zubama zvládne syrovou okurku, i papriku, ředkvičku nebo kedlubnu. Dávám jí to ve větších kusech, ať si holka hlodá.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >