Odkdy dítě samo na hory s prarodiči?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Irisa
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 05.11.14 15:48
Odkdy dítě samo na hory s prarodiči?

Zdravím,
zajímá mě, odkdy Vaše dítka pouštíte samotné (rozměj bez maminky ;) ) na týdenní dovolenou jen s prarodiči?
Díky za názory
P. S. můj tříleťák je zvyklý 1× týdně u prarodičů doma přespávat, ale delší dobu zatím ne… :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23163 příspěvků 05.11.14 15:57

Poprvý byl na 3 noci pryč právě ve 3 letech a ještě ne s prarodiči, ale s kamarádkou na jednom,,táboře,, ale bylo to za humny a bylo domluvený, že kdyby něco do 20 minut jsme pro něj schopný přijet.
Loni v necelých 4 letech byl týden sám u mojí tety, to už byla větší dálka a zvládl to v pohodě.
Pokud je zvyklý n prarodiče, tak bych ho klidně pustila.
Já jezdívala jako dítě i na celý měsíc.

Lenka512
Echt Kelišová 7559 příspěvků 05.11.14 15:58

@Irisa tak je jedno, jestli je u nich nebo na horách… :nevim:
Pokud je zvyklý být týden bez mámy, tak bych to neřešila…

Mám kluka 14 měs - klidně bych ho pustila…

Akivasha
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 05.11.14 16:05

Já jezdila kempovat s prarodiči od 3 let pravidelně na celé prázdniny, mamka za náma přijela vždycky jen na víkend. A vůbec mi tam rodiče nechyběli :mrgreen: A to jsem byla jinak velký mamánek :mrgreen: Ale záleží, jak je zvyklý.

Panuška
Neúnavná pisatelka 17049 příspěvků 05.11.14 16:06

U nás ve 2,5 letech na 5 dní starší, mladší asi až později, babi si chtějí se starší užít lyžovačku.

evill
Závislačka 3775 příspěvků 05.11.14 16:08

Shrnula bych to na : chodi, mluvi, je schopne rict co ho boli. To je u kazdeho jiny vek cca 2 roky. Tim myslim na hory typu chodime po horach, na,,hory,, typu jsme tyden na chalupe a jdem jen na zahradu a na hrbitov klidne hned kdy matka nekoji.

Petulinaxx
Ukecaná baba ;) 2283 příspěvků 05.11.14 16:08

Dcera byla s prarodici na horach ve 2 letech a vsichni to zvladli v pohode, po mamince se ji samozrejme nestyskalo :lol:

vikki.v
Kecalka 149 příspěvků 05.11.14 16:09

@Irisa
Zkus ho dát prarodičům, pokud je to možné, od pátku do neděle a uvidíš :)
Můj syn byl o prázdninách s babi a s dědou na chalupě 5 dní sám a v pohodě, byly mu 3 roky a 4 měsíce a proběhlo to naprosto v klidu. Ale vídá je pravidelně, několikrát do týdne. Má je hrozně rád, pořád o nich mluví.
Manželovo rodičům bych ho na týden určitě nedala, ale to protože na ně není zvyklý, nikdy u nich nespal.
Pokud mají hezký vztah a důvěřuješ jim, určitě bych nebyla proti! :)
Ale zkusila bych jim ho dát na zkoušku na celý víkend :)

Irisa
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 05.11.14 16:15

Díky všem za názory. Jedná se o prarodiče z otcovy strany, má k nim pěkný vztah, oni se dost snaží, ale je fakt, že pokaždé, když si vzpomene ráno, že k nim jede, tak si popláče, že se mu bude stýskat. A to je jen na 1 noc. Tak nevím…

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 05.11.14 16:17

Ahoj,

starší jezdil od tří let a juniorka už od 15 měsíců - byla týden a úplně v pohodě:)

Lama Lama
Hvězda diskuse 51216 příspěvků 3 inzeráty 05.11.14 16:18

Na horách byl ve 4,5, když uměl lyžovat. mladší taky vezmou až bude umět lyžovat.
jinak ale na prázdninách u babičky byla mladší už ted, na týden, ve 3 letech. víkend ve dvou.

nelaa
Kecalka 469 příspěvků 05.11.14 16:19

Pustila bych. Zlati prarodice, kdyz se chteji tyden otravovat :mrgreen: na horach s vnoucetem. :kytka:

vikki.v
Kecalka 149 příspěvků 05.11.14 16:20

@Irisa
A můžeš jim ho dát na víkend? :) Nebo třeba v týdnu na 2 dny?
Zkusila bych to na 2 noci, aby si zvyknul být s nimi i dýl a uvidíš :)
Ale nebála bych se, na horách by měl spoustu nových zážitků, že by si na Tebe třeba i nevzpomněl :)

Irisa
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 05.11.14 16:31

Je pravda, ze prarodice funguji velmi dobre, jsou aktivni, ale nekdy az moc, mam dojem, ze si nekdy neuvedomuji, ze je prckovi teprve 3, deda uz si predstavuje, jak spolu budou sjizdet svahy a v lete delat treky (a to vloni stal (a nerad) poprve na lyzickach a nic z toho nebylo a ujde tak 500m a vraci se do kocarku)…

dalimil
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 05.11.14 16:34

Oba kluci ve třech letech v pohodě týden s rodiči zvládli, jak to zvládli rodiče, to raději nechci vědět… :-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >