Odkdy mají děti narostlé všechny trvalé zuby?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kaliopa
Závislačka 3282 příspěvků 07.03.18 10:20
Odkdy mají děti narostlé všechny trvalé zuby?

Zajímalo by mne, odkdy tak mají děti vypadané všechny mléčné zuby a narostlé trvalé. Mé dítě má 8,5 let a má trvalých zubů zatím 6. Příbuzná má stejně staré dítě a to už má nové všechny zuby, dokonce všechny stoličky.

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11281 příspěvků 07.03.18 10:22

Dcera ma 11 let a stale ma par mlecnaku. kompletni vymena v 8.5 letech se mi zda strasne brzy…

smurfka
Nadpozemská drbna 28940 příspěvků 07.03.18 10:25

Myslím že to je individuální..syn má 6 let a ještě se mi ani jeden nekýve a nemá ani jeden vypadlý..zatímco děti kamarádek stejného věku už mají jednu nebo dvě doury v puse..
Syn třeba dostává hodně vitamínů na růst kostí a zubů, tak asi proto má možná ještě všechny, taky je má zdravé a bez kazu..podle mě je to trochu dědičné a hodně individni..
ale výměna všech zubů v 8,5 letech se mi zdá teda extrémní :think: :nevim:

Kacka2
Závislačka 4256 příspěvků 07.03.18 10:39

Starší syn má 11,má vyměněné všechny řezáky (8), teď mu rostou dolní špičáky, horní se začínají kývat. A má narostlé zadní stoličky nové, ty co mléčné vůbec nejsou. Mladší má 8,5 a ten má spodní řezáky všechny 4, horní jedničky v podstatě narostlé a začínají mu růst dvojky. Na kompletní druhé zuby mi v tomto věku přijde strašně brzy.

Hobitka
Závislačka 2873 příspěvků 07.03.18 10:43

Ja mela vsechny trvale zuby (pokud nepocitam moudraky, ty nemam porad :mrgreen: ) az cca v 16. Ale uz jsem byla pro zubarku trochu anomalie. Takze tomu pomohla - vytrhala mi vsechny mlecne 3,4 a 5. Pak jsem trochu sislala, protze mi trvale rostly hrozne pomalu, snad rok. 1 a 2 jsem mela trvale az ve 3. tride.

Jančakecalka
Generální žvanilka 21106 příspěvků 07.03.18 10:46

Naší holce bude 9 za 4 měsíce a trvalých zubá má zatim 9.Kámoška má holku 11letou a ta má trvalých 10,takže u každýho to je jiný. Mě je třeba 35 a teprv mi roste moudrák nahoře ;)

Kazimíra Olejovka
Kecalka 285 příspěvků 07.03.18 10:51

Já měla v 15ti letech ještě jeden mléčný zub.

Malaga
Generální žvanilka 23402 příspěvků 07.03.18 11:02

V 8,5 letech mi přijde brzo… :think:

Uživatel je onlineiiiv
Extra třída :D 10653 příspěvků 07.03.18 11:05

Já ještě nemám vyrostlé 7 a to mi je 32

lamicina
Ukecaná baba ;) 1784 příspěvků 07.03.18 11:15

Mně náš zubař tvrdil, že kompletní trvalý chrup bez moudráků je obvyklý okolo 12 let. Moje dítko mělo poměrně dlouho přední zuby mléčné asi do půlky druhé třídy. Za to docela brzo přišla o mléčnou stoličku. Tak jsou asi dost rozdíly mezi dětmi.

AnnieTRoj
Kecalka 201 příspěvků 07.03.18 11:53

Mně museli v 16 vytrhnout jeden mléčnák, ale neměla jsem pod ním stálý. První zub mi vypadl v 7 letech, ale zuby mi začaly růsta ž v 10 měsících.

Run
Generální žvanilka 20459 příspěvků 07.03.18 12:34

Moje šestileta má 10 stálých vyrostlých úplně. Komplet jedničky, spodní dvojky, 4× stoličky. A hýbou se jí horní dvojky. Ve školce je tak jediná. Ostatním se spis sotva kyvou, max mají díry dole.

rozmaryna1234
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 07.03.18 12:42

Sousedce je 34 a ma ještě jeden mlecny zub.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejasnosti kolem smrti Václava Glazara. Kamarád popsal hrůzné podmínky v hospici

Zanedbali pracovníci kralupské léčebny pro dlouhodobě nemocné péči o náhle... číst dále >

Vychcaný Bartoška to umí za každého režimu, míní Václav Klaus ml.

Poslanec za ODS a syn bývalého prezidenta Václav Klaus mladší opět dosáhl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naostro patří k létu. Jaká jsou pro a proti?

Jsou ženy, které nenosí pod letním oblečením zhola nic. Je to příjemné, ale... číst dále >

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >

Reklama