Reklama

Odkdy mohu k doktorovi / psychologovi / k zubaři sama

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 21:23
Odkdy mohu k doktorovi/psychologovu/k zubaři sama

Ahoj, odkdy se smím chodit sama např. k psychologovi bez doprovodu. Něco jsem slyšela od 15, ale chci se jen ujistit :))

Reklama

Reakce:

annasmyc
Kecalka 243 příspěvků 27.09.18 21:29

taky myslím, že ano -od 15 let bez doprovodu dospělého

Aspera
Generální žvanilka 20536 příspěvků 1 inzerát 27.09.18 21:30
@Anonymní píše:
Ahoj, odkdy se smím chodit sama např. k psychologovi bez doprovodu. Něco jsem slyšela od 15, ale chci se jen ujistit :))

Od 15, ale myslím, že musí dát rodiče doktorovi souhlas.

MisulkaP
Stálice 68 příspěvků 27.09.18 21:31

Já jsem chodila od 15let sama k doktorovi, jenom moje starostlivá babička semnou jezdila k gastroentero­logovi ;)

Serpentini
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 27.09.18 21:31

K psychologovi nevím, ale třeba na gyndu jsem v patnácti sama šla. A na endokrynologii jsem chodila sama už od třinácti. I k dětské lékařce třeba na očkování. Je ale fakt, že to byla jiná doba.

theressapoch
Kecalka 359 příspěvků 27.09.18 21:41

Já chodila k doktorovi sama vždycky. K psychologovi a k praktickýmu i k zubaři. Pokaždé teda o tom rodiče věděli. Zubaře jsem měla ve škole a praktického kousek od školy. K psychologovi jsem dojizdela. Mamka tam se mnou chodila asi jenom do 13… pak už mě nechala dojíždět samotnou… ve 13 jsem si zlomila nohu, a normálně jsem na chirurgii došla po svých. A pak jenom doktor volal ať si pro mě přijedou… praktická mi i vždycky dala recept na atb nebo antialergika… mimochodem jsem z hlavního města, takže žádný, že všichni doktoři se znali s mými rodiči. A nepamatuji si, že by rodiče dávali nějaký souhlas. Prostě mi bylo blbě, šla jsem k doktorce. Jediný co tak mi nikdy nedal doktor potvrzení do školy. Přestože jsem byla nemocná… prý ať si škola zavolá. No samozřejmě moje škola k tomu vstřícná nebyla. Takže jsem měla jenom problémi s tímhle. Jinak mě nikdy neodmítli. Jo a na ocnim jsem byla taky sama v 7tride. Nikdo mi nevěřil, že špatně vidím, tak jsem si tam sebehla a měla 3,5 dioptrie… Takže jsem se samozřejmě doma hrozně vytahovala. :roll:

theressapoch
Kecalka 359 příspěvků 27.09.18 21:50

@Serpentini taky jsem chodila sama v 13 a zas tak dávno to není :mrgreen: memu bráchovi je 16. Ale už dlouho jsem neslyšela mamku, že by musela odejít z práce, aby šla s bráchou k doktorovi. Brácha taky normálně chodil přímo že školy, když mu bylo blbě, rovnou k doktorovi… taky bych řekla, že tak od těch 13, co se trošku osamostatnil. A to jsou jen 3 roky zpět…

malytlustyhroch
Kecalka 482 příspěvků 27.09.18 21:56
@Anonymní píše:
Ahoj, odkdy se smím chodit sama např. k psychologovi bez doprovodu. Něco jsem slyšela od 15, ale chci se jen ujistit :))

V poslednich letech se to menilo, muzes tam zavolat a zeptat se, nebo zkus zavolat na linku duvery, ty budou mit nejaktualnejsi informace. Obavam se ale, ze bez pisemneho souhlasu rodicu az od 18. Je to nahlavu spat clovek muze s kym chce od 15, ale mluvit s psychologem ne :zed: Tam kde jsou sluzby psychologa financovane ze socialniho, ne zdravotniho pojisteni, muzes trvat na anonymite (muzou poskytovat sluzby anonymum) a k tomu lhat o veku (aby s tebou nemuseli ukoncit spolupraci).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 23:22

Všem moc děkuju :))

Luboš P
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 28.09.18 07:05

Ono jít k doktorovi je široký pojem. Rozdíl je prohlídka a úkon vyžadující souhlas (což je dnes i vytržení zubu) a ten nemůže dát nezletilý (ml 18 let). U vážnějších zákroků musí být podle zákona souhlas obou rodičů. Zaznamenal jsem spor, kdy lékař odmítl předepsat 16 leté antikoncepci bez maminky. Co myslíte, jak to dopadlo

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >