Odkdy mohu k doktorovi / psychologovi / k zubaři sama

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 21:23
Odkdy mohu k doktorovi/psychologovu/k zubaři sama

Ahoj, odkdy se smím chodit sama např. k psychologovi bez doprovodu. Něco jsem slyšela od 15, ale chci se jen ujistit :))

Reakce:
annasmyc
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 27.09.18 21:29

taky myslím, že ano -od 15 let bez doprovodu dospělého

Aspera
Generální žvanilka 22099 příspěvků 27.09.18 21:30
@Anonymní píše:
Ahoj, odkdy se smím chodit sama např. k psychologovi bez doprovodu. Něco jsem slyšela od 15, ale chci se jen ujistit :))

Od 15, ale myslím, že musí dát rodiče doktorovi souhlas.

MisulkaP
Kecalka 182 příspěvků 27.09.18 21:31

Já jsem chodila od 15let sama k doktorovi, jenom moje starostlivá babička semnou jezdila k gastroenterologovi ;)

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1744 příspěvků 27.09.18 21:31

K psychologovi nevím, ale třeba na gyndu jsem v patnácti sama šla. A na endokrynologii jsem chodila sama už od třinácti. I k dětské lékařce třeba na očkování. Je ale fakt, že to byla jiná doba.

theressapoch
Kecalka 362 příspěvků 27.09.18 21:41

Já chodila k doktorovi sama vždycky. K psychologovi a k praktickýmu i k zubaři. Pokaždé teda o tom rodiče věděli. Zubaře jsem měla ve škole a praktického kousek od školy. K psychologovi jsem dojizdela. Mamka tam se mnou chodila asi jenom do 13… pak už mě nechala dojíždět samotnou… ve 13 jsem si zlomila nohu, a normálně jsem na chirurgii došla po svých. A pak jenom doktor volal ať si pro mě přijedou… praktická mi i vždycky dala recept na atb nebo antialergika… mimochodem jsem z hlavního města, takže žádný, že všichni doktoři se znali s mými rodiči. A nepamatuji si, že by rodiče dávali nějaký souhlas. Prostě mi bylo blbě, šla jsem k doktorce. Jediný co tak mi nikdy nedal doktor potvrzení do školy. Přestože jsem byla nemocná… prý ať si škola zavolá. No samozřejmě moje škola k tomu vstřícná nebyla. Takže jsem měla jenom problémi s tímhle. Jinak mě nikdy neodmítli. Jo a na ocnim jsem byla taky sama v 7tride. Nikdo mi nevěřil, že špatně vidím, tak jsem si tam sebehla a měla 3,5 dioptrie… Takže jsem se samozřejmě doma hrozně vytahovala. :roll:

theressapoch
Kecalka 362 příspěvků 27.09.18 21:50

@Serpentini taky jsem chodila sama v 13 a zas tak dávno to není :mrgreen: memu bráchovi je 16. Ale už dlouho jsem neslyšela mamku, že by musela odejít z práce, aby šla s bráchou k doktorovi. Brácha taky normálně chodil přímo že školy, když mu bylo blbě, rovnou k doktorovi… taky bych řekla, že tak od těch 13, co se trošku osamostatnil. A to jsou jen 3 roky zpět…

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 27.09.18 21:56
@Anonymní píše:
Ahoj, odkdy se smím chodit sama např. k psychologovi bez doprovodu. Něco jsem slyšela od 15, ale chci se jen ujistit :))

V poslednich letech se to menilo, muzes tam zavolat a zeptat se, nebo zkus zavolat na linku duvery, ty budou mit nejaktualnejsi informace. Obavam se ale, ze bez pisemneho souhlasu rodicu az od 18. Je to nahlavu spat clovek muze s kym chce od 15, ale mluvit s psychologem ne :zed: Tam kde jsou sluzby psychologa financovane ze socialniho, ne zdravotniho pojisteni, muzes trvat na anonymite (muzou poskytovat sluzby anonymum) a k tomu lhat o veku (aby s tebou nemuseli ukoncit spolupraci).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 23:22

Všem moc děkuju :))

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 28.09.18 07:05

Ono jít k doktorovi je široký pojem. Rozdíl je prohlídka a úkon vyžadující souhlas (což je dnes i vytržení zubu) a ten nemůže dát nezletilý (ml 18 let). U vážnějších zákroků musí být podle zákona souhlas obou rodičů. Zaznamenal jsem spor, kdy lékař odmítl předepsat 16 leté antikoncepci bez maminky. Co myslíte, jak to dopadlo

Váš příspěvek
Reklama