Odkdy může miminko cestovat bez mámy?

15.2.16 21:00

Odkdy může miminko cestovat bez mámy?

Ráda bych vás touto cestou poprosila o radu. Čekáme s manželem první dítě, na které se samozřejmě ohromně těšíme. Bohužel moje tchýně mě nesnáší a po tom, co mi scénami zkazila svatbu (a udělala x dalších zlých věcí), se s ní nechci vídat, na druhou stranu je to jejich první vnouče a přijde mi blbý, aby dítě nevídali.

Jenže problém je v tom, že bydlí téměř 4 hodiny autem. A já nevím, jak situaci řešit. V žádným případě nechci, aby jezdili k nám. Z toho už jsme vyléčení. A nechci jezdit ani já tam. Domluva na slušný chování není možná. Takže jediná varianta je, aby jel manžel sám. Jenže zvládne být malinký mimčo dva dny bez mámy? Zvládne cestu? A zvládnu to já, jako máma? Zas představa, že je moje mimčo kvůli takové fúrii dva dny na nervy, se mi taky dost ekluje.

Od jakýho věku by mohlo cestu zvládnout jen s tátou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
15.2.16 21:03
@eliskano1 píše:
Ráda bych vás touto cestou poprosila o radu. Čekáme s manželem první dítě, na které se samozřejmě ohromně těšíme. Bohužel moje tchýně mě nesnáší a po tom, co mi scénami zkazila svatbu (a udělala x dalších zlých věcí), se s ní nechci vídat, na druhou stranu je to jejich první vnouče a přijde mi blbý, aby dítě nevídali.

Jenže problém je v tom, že bydlí téměř 4 hodiny autem. A já nevím, jak situaci řešit. V žádným případě nechci, aby jezdili k nám. Z toho už jsme vyléčení. A nechci jezdit ani já tam. Domluva na slušný chování není možná. Takže jediná varianta je, aby jel manžel sám. Jenže zvládne být malinký mimčo dva dny bez mámy? Zvládne cestu? A zvládnu to já, jako máma? Zas představa, že je moje mimčo kvůli takové fúrii dva dny na nervy, se mi taky dost ekluje.

Od jakýho věku by mohlo cestu zvládnout jen s tátou?

od cca 2 mesicu si uz naší brali nase prcky na víkendy s sebou na chalupu a nikdo teda netrpel a maximalne si všichni jeden druhého uzivaji dodnes ;) zalezi zda budes kojit ja nekojila takze nebyl problém s nicim ;)

• Citovat
  • Upravit
20197
15.2.16 21:05

@eliskano1 Zalezi, jestli jsou kojeny, jak jsou fixovani na mamu, jak jsou narocni a jak si tatinek umi s ditetem poradit v krizovych situacich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35612

Tak od dvou let?
asi hodne zalezi na zapojeni otce, druheho jsem nekojila a ve 4 mesisich hnedka zacala chodit na jeden den do prace, ten den hlidal manzel - asi bych ho pustila v klidu, vedela bych, ze bude v pohode. jen by se styskalo me.
ale takovej ten otec, co sam nikdy nekrmil, neukladal, jen obcas prebali…nevim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7164

@eliskano1 kdyz nemuzou oni k vam, ani ty k nim, tak co jet s manzelem a ditkem k tchyni a ubytovat se nekde v penzionu :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24093
15.2.16 21:07

Když nebudeš kojit a budeš manželovi věřit, že se o dítě postará, tak pak odkdy si troufnes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
15.2.16 21:08

Pokud chceš kojit, tak po dobu kojení se dítě bez tebe neobejde. Já kojila do roku a půl. A hruba měsíc poté začala dceři druhá vlna separační úzkosti, která trvala do 2 let. A ani pak to nebyla žádná hitparáda. Změnilo se to až s narozením druhého dítěte ve 2,5 letech. Teď má 3 roky, chodí do školky, těší se tam, nebrečí, na víkend odjede k babičce a ani se neptá. Ale kdybych jí poslala pryč dřív než v těch 2,5 letech, utrhlo by to srdce mě i jí. Kvůli tchýni bych na nějakou brzkou separaci od maminky rozhodně netlačila. Nech mimi, ať si zvolí samo jak dlouho tě bude potřebovat.
Zkus si třeba v blízkosti tchýně najít ubytko a manžel může s mrňousem tchýni navštívit na pár hodin a pak zas šupky za tebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24102
15.2.16 21:10

@eliskano1 Hodně záleží na tom, jestli je dítě plně kojené a jestli i přesto, že je plně kojené, je schopné vypít odstříkané mléko. V mým případě by to šlo tak kolem 4 měsíce. Manželovi věřím, že by to zvládl. Taky záleží na tom, zda je dítě schopné v autě ty 4h prospat nebo prořvat ats.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
959
15.2.16 21:17

Za mě by to bylo nereálný. Jednak cesta 4h., to naše malá nezvládne bez řevu ani hodinu a to jsme v autě dva, přítel řídí, já vzadu bavím a pečuju. Pro samotného řidiče musí být ten řev stresující. Pak také kojím a malá je na mě fixovaná. A nakonec by se mi šíleně stýskalo. Kdyz budeš mít malý mimčo, tak ať se přizpůsobí tchýně ne - přijede ona, bude spát v penzionu a sejdete se na neutrální půdě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5133
15.2.16 21:17

@eliskano1 Četla jsi Dášenku, čili život štěněte? Tam na to téma něco bylo, že k fenkám promlouvá matka příroda, co mají dělat. Ke mě promlouvala při první dceři dost silně, nepustila mě od ní do cca dvou let, dělalo se mi úplně fyzicky zle, hlídat jí mohl jenom tatínek, to jsem byla v pohodě, ale nikdo jiný ne. U syna to bylo lepší, to jsem ho mohla dát na hlídání babičce, ale to zas nechtěl on. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
15.2.16 21:18

Když nebudeš kojit, tak hned. Jinak se bez tebe neobejde klidne 2 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.16 21:24

Pokud to půjde, tak určitě budu kojit. Já vůbec nedokážu předvídat moje reakce v poporodní hormonové bouři :)
Nad variantou, že bych byla v hotelu jsem taky přemýšlela, ale když se do toho vžiju reálně, že bych tam byla pak na pokoji sama, mimčo po cestě hotový by muselo trajdat po všech příbuzných beze mě a navíc by z nás obou rodičů cítilo velký napětí (oba ty návštěvy u nich blbě snášíme) tak nevím nevím.
Ono to teď asi vypadá, že se nesnažím hledat řešení, ale je to pro mě celý dost náročný. Když jsem viděla tchyni naposledy tak na mě spustila, že o co mi jde a kdy jí jako dám vnouče, že jestli chci, ať si koupí psa (podotýkám, že jsem měla po potratu a o tom věděla, stejně tak věděla, že se nám dlouhodobě nedařilo otěhotnět). Takže mám v sobě ještě hodně zloby a hrozně mi vadí, že ona vnouče považuje za svýho novýho syna a my do toho nemáme co kecat. Proto se mi moc nelíbí varianta je nechávat úplně o samotě, nechci ji dávat ani semínko naděje, že by si mohla myslet, že naše dítě je její.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4917
15.2.16 21:26

@eliskano1 Možná od 2let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.16 21:27
@quinsley píše:
Za mě by to bylo nereálný. Jednak cesta 4h., to naše malá nezvládne bez řevu ani hodinu a to jsme v autě dva, přítel řídí, já vzadu bavím a pečuju. Pro samotného řidiče musí být ten řev stresující. Pak také kojím a malá je na mě fixovaná. A nakonec by se mi šíleně stýskalo. Kdyz budeš mít malý mimčo, tak ať se přizpůsobí tchýně ne - přijede ona, bude spát v penzionu a sejdete se na neutrální půdě.

To jsme jim navrhovali jako první variantu hned na začátku, že jim budeme platit hotel kousek od nás, ale to oni odmítají, že chtějí spát jedině u nás. A tchýně se úplně strašně urazila a pak začala dělat všechny ty scény.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24093
15.2.16 21:30

Já pustila malou samotnou poprvé beze mne přes noc ve dvou letech. Řeš až porodiš, sama tohle dopředu neodhadnes. Já byla na nervy i ve dvou měsících když přijeli tchánovci a vzali ji na dvě hodiny ven..
Já bych se teda 4 hodiny nikam netahla a už vůbec neposlala samotného chlapa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama