Odkdy nejdřív tříkolku s vodicí tyčí?

631
2.6.16 12:45

Odkdy nejdřív tříkolku s vodící tyčí ?

Ahoj,

Ráda bych koupila 9 měsíčnímu mimimu tříkolku s vodící tyčí. Prosím o radu:

1. Odkdy nejdřív lze použít?
  2. Který typ je nejvhodnější, ať to pak dítě ušlape samo později?
  3. Když se to strká do auta, demontuje se to jako kočár nebo se to tam strčí celé? Mám combi.

Moc děkuju, co já bych si počala bez emimina :-) :-) :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5051
2.6.16 12:51

Já ji teda nemám, ale znám od kamarádky. Kluka v tříkolce vozila kolem roka, sám to neušlapl nikdy, raději jezdil na odrážedle, do auta s tříkolky sundavali tyč :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6578
2.6.16 12:53

1. Od doby co dítě stabilně sedí, SAMO sedí - ne že ho posadíš a ono se nezklátí.
2. No ty s tou vodící neušlape pak žádné dítě - neboli je to asi 8× náročnější než kolo a dítě toho moc neujede když už to ušlape.
3. Nevím jak který typ, ale maximálně jde oddělat ta tyč, jinak se to zmenšit nedá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10975
2.6.16 12:54

Můžu se zeptat proč právě tříkolku s vodící tyčí? My jsme ji podědili a v životě nepoužili, tak se ptám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
631
2.6.16 12:56

@MisaHanuska No aby to bylo nejdřív atraktivní vozítko ala kočárek a později tříkolka. Je to blbost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
631
2.6.16 12:57

@Aletheia Čili neexistuje typ, který by neměl šlapátka tak vepředu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10975
2.6.16 12:59

@chci_miminko No, my nepoužili u žádného ze čtyř dětí :mrgreen: Tlačit kočárek bylo pohodlnější, protože se tam daly dát věci na písek atd…a cca v roce dostaly děti první odrážedlo, ve dvou přecházeli na First Bike. Praktikovali jsme u třech dětí a budeme i u čtvrtého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6578
2.6.16 12:59
@chci_miminko píše:
@Aletheia Čili neexistuje typ, který by neměl šlapátka tak vepředu?

I když jsou uprostřed tak to jde prostě těžko, to je tím že je to trojkolka. Prostě neznám dítě které by to používalo protože je to náročné. Měli jsme, vozili jsme třeba za roh do obchodu aby se nebral kočár a super, ale jenom s tyčí. Sám to neušlape, raději odrážedlo nebo kolo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
2.6.16 13:01

Za mě nikdy. :mrgreen: To jsem nepomohla, co? Já ale větší krámy fakt neznám. :nevim: Máme doma jednu Smoby, druhátko ji dostalo v 18 měsících od našich k Vánocům a leží to ve sklepě. Vézt to, je za trest a dítě to neušlápne snad nikdy. Ty šlapky na předním kole, to je výmysl století. :zed: Jezdila jsem s kočárem, děti potom na malém Enduru, ve 2 letech na koloodrážedle a od 3 let na kole bez koleček.

Příspěvek upraven 02.06.16 v 13:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26467
2.6.16 13:01

@chci_miminko nepořizovala bych. My podědili tříkolku s vodící tyčí a ušlápne ji kluk teď (je mu 4,5 roku). Sedí tam v dost špatné poloze a to malé kolo se opravdu špatně šlape.
Pokud po ní hodně toužíš, tak koukni na nabídky, sousedi měli tříkolku s vodící tyčí a ta tříkolka byla klasická s řetězem. Pak na ní jejich syn i chvíli jezdil, ale víc preferoval odrážedlo a později kolo.
Jinak bych na ní dala dítě v době, kdy sedí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
631
2.6.16 13:03

@Aletheia Hmm. Tak že bych se podívala na bazary, ať za to nevypláznu dvojku? Ten typ, co se mi líbil, stojí dvojku.. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59331
2.6.16 13:05

@chci_miminko vůbec je ideální.. takhle malé dítě na tom nemá co dělat :think: poprvé leda samostatně sedící, ovšem násilím ho nutíš do pohybu, na který není připraveno :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
631
2.6.16 13:05

Netušila jsem, že mě tady všichni odradí…:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
2.6.16 13:07

Prozkoumala jsem asi 3 ruzne - zadne podle me dite nema sanci uslapat samotne. nakonec deti dostaly od babicky takove vozitko s ovladaci tyci, ale kdyz se pozdeji sklopily operky na nohy, tak z toho bylo odrazedlo. jako deti se s tim vyblbly, ale zas to neslo poradne ridit tou tyci, kdyz jeste nejezdili sami :D
jo a zjisti si, co bude vozitko delat, kdyz ty ho bude ridici tyci chtit zatocit doprava a dite bude chtit ridit doleva :mrgreen: videla jsem venku na tohle tema zajimavou scenku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
631
2.6.16 13:09

Tak jo. Nákup odložím a popřemýšlím.
Jak staré děti zvládnou odrážedlo? Až stabilně chodící, co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama