Reklama

Od kdy pevnou večerku miminku a jak toho docílit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rezii
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 1 inzerát 02.03.17 21:44
odkdy pevnou večerku miminku a jak toho docílit

Ahoj, pomalu končíme šestinedělí a ve spaní a bdění synatora se začínají objevovat jisté pravidelnosti. Bohužel ne tak, jak by nám s mužem bylo milo:) vstává kolem šesté, okolo 8-10 si dachne, pak spí znovu přes poledne a pak nejdéle a nejspolehlivěji cca 14:30-17:30. V podvečer tam hodí jeden dva párdesítekminutové šlofíky, typický kolem osmé, a pak, jakmile uložíme ségru, začne být naprosto nejbdělejší, nejukricenejsi a nejprotivnejsi z celého dne. vyzaduje neustále kojit a chovat a houpat, usíná až okolo 22:30 a my s mužem vyřízení okamžitě po něm. Tento způsob trávení společných večerů, když mi manžel chodí v 18:30 domů, nás už dost vytáčí;) představovala bych si aby chodil spát po kojení které mívá po uložení sestry, v půl deváté. Od jakého věku je reálné ho takto nějak směřovat a hlavně, jak na to? Od ségry si to nepamatuju, ji začínala noc snad od porodnice v devět tak ty večery byly snesitelnější..Díky za názory!

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Pomka
Kelišová 7317 příspěvků 02.03.17 21:49

Já nevím, tak já já jsem malou dávala „spát“ už kolem sedmé od miminka, ale pomalu celou noc (měla jsem to horší, do půlnoci řvala) jsem ji chovala a houpala a utěšovala a snažila se uspat. Podle mě ti nezbývá nic jinýho než ho uložit v dobu, kterou stanovíš a prostě vydržet, až si ten režim sedne. Samozřejmě bych vycházela taky podle požadavku mimina. U nás se to ustálilo až nějak dýl, určitě mi takhle min 3 měsíce probrečela večery. Pak se postupně začala doba usínání posouvat. Ale měly na to vliv i bolesti bříška, který jsme pak vyřešili.

Sany80s
Kelišová 6273 příspěvků 02.03.17 21:50

Máš tušení proč je takhle protivný?
Není třeba přetažený, nebolí ho břicho?

Hobitka
Závislačka 3030 příspěvků 02.03.17 21:50

No, prvni ditko zacalo usinat „uz“ ve 21:30 nekdy okolo 3 let, v prvnim roce u nas 23:30 bylo celkem na dennim poradku. Syn sice jako mimino usinal treba i ve 21, ale zas se vzbudil nekdy mezi 23 a pulnoci a pak do 4 do rana cumel, pripadne i vrestel ci alespon knucel (trochu se to pak zkracovalo, ale az do 18m byl vzhuru v noci cca 1-4). No, to jsi asi nechtela slyset :mrgreen:, ja to asi nemela psat - cekam brzy treti a kdyz to tak po sobe ctu… abych ho v te porodnici nakonec nenechala :mrgreen:.

Příspěvek upraven 02.03.17 v 21:51

Helileli
Závislačka 2751 příspěvků 02.03.17 21:51

Tohle jde těžko ovlivnit, nicméně 9 večer mi přijde hrozně pozdě, ukládala jsem mimina vždy před 7, mladšího jeden čas i v 6, protože to potřeboval.
Já osobně bych mincí po odpoledním spánku do hodiny až dvou uložila a pak bych ukládala starší. Použila bych asi lux a zavinutí.

Rezii
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 1 inzerát 02.03.17 21:52
@Pomka píše:
Já nevím, tak já já jsem malou dávala „spát“ už kolem sedmé od miminka, ale pomalu celou noc (měla jsem to horší, do půlnoci řvala) jsem ji chovala a houpala a utěšovala a snažila se uspat. Podle mě ti nezbývá nic jinýho než ho uložit v dobu, kterou stanovíš a prostě vydržet, až si ten režim sedne. Samozřejmě bych vycházela taky podle požadavku mimina. U nás se to ustálilo až nějak dýl, určitě mi takhle min 3 měsíce probrečela večery. Pak se postupně začala doba usínání posouvat. Ale měly na to vliv i bolesti bříška, který jsme pak vyřešili.

Pak je otázka jak to, ulozeni' má vypadat. Pakliže je to stejně nošení a houpání, to jsem u toho s mužem radši v obýváku;) ale je otázka jestli mu tím ten, režim' jakoby nebourame no

Kriss Tina
Závislačka 4708 příspěvků 02.03.17 21:53

Malej v tomhle veku nebyl schopnej nejakyho rezimu, vstaval si a usinal kdy se mu chtelo, vetsinou sem nesla spat pred pulnoci. Az tak posledni pul rok se mi celkem dari ho davat spat kolem 9, ale uz mu budou 2 roky :)

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 02.03.17 21:53

@Rezii Tak klidné večery jsem s mužem neměla přes dva roky protože první dítě bylo prostě náročnější na usínání. A pak se narodilo kolikové mimino. :lol: Nicméně úplně nejlíp se mi osvědčilo neřešit nějaké časy a co by dítě mělo/nemělo/co musí. Prostě se odprostit od příruček. Ano, je to pohodlné vědět, že v půl sedmé okoupešm v sedm nakojíš, dáš do postýlky a máš padla. S některými dětmi to možná i takhle na čas funguje. S mojima tedy ne a z dbání na nějakých umělých pravidlech bych byla akorát ještě víc na nervy.
Takže jsem se řídila potřebami dítěte, čas ukládání +/- hodina dle aktuální únavy. I teď usínají mezi 19:00-20:30, někdy straší i do 21:00, podle toho, jaký je program dne a jak moc je vyčerpal nebo naopak nabudil. :nevim:

svatecnice
Kelišová 5998 příspěvků 02.03.17 21:54

@Rezii jeee, takhle jsme to měli taky tak. Já v deset odpadavala spát a chlapci koukali na telku a pak když odpadl mladej, prisli do ložnice. Ale trvalo to týden, max dva. Pak se (jsem) to ustalovalo na kojení kolem osmé a už nedostal. Myslím, že v 10 týdnech už byl srovnanej a teď (4m) má „režim“, že jde spát o chlup před starší, před osmou. (Pak se koji v 1, v 5 a vstává v 7/8, dopolední, polední a odpolední spaní a je večer ;)

Pomka
Kelišová 7317 příspěvků 02.03.17 21:56
@Rezii píše:
Pak je otázka jak to, ulozeni' má vypadat. Pakliže je to stejně nošení a houpání, to jsem u toho s mužem radši v obýváku;) ale je otázka jestli mu tím ten, režim' jakoby nebourame no

No a já byla celou dobu v ložnici. Když zabírala nebo usnula, tak jsem ji položila, nebo když vyloženě nebrečela, nechala jsem ji v postýlce a hladila apod. Prostě jsem z toho byla „hotová“ a bylo to hrozný :D Ale ten režim, na který se ptáš, jsem prostě stanovila hned po narození :nevim: Ale jak ti říkám, malá měla hysteráky a po tom, co jsem jí začla podávat probiotika se během dvou týdnů ty večery otočily, už nechodila spát kolem 1:00 - 4:00, ale fakt pak třeba kolem 22:00, až začla usínat téměř hned, kolem 19:00 (dýl jsem spávat nedávala). Dokonce jsem to pak posunula i na 18:00.

Pomka
Kelišová 7317 příspěvků 02.03.17 21:59

@Svistice tak ono to nejde přesně na minutu. Vždycky záleží podle aktuální situace :) Ale zas ten druhej extrém, aby dítě šlo spát až když „odpadne“ taky není asi dobrý. Přibližný časy bych dodržovala. Znám lidi, který nechají dítě usnout na zemi v obýváku, když prostě odpadne únavou a pak přenáší do postele. To nechápu.

verusak.berusak
Závislačka 4459 příspěvků 02.03.17 22:03

Rekla bych, ze je to dost individualni. Se strasim synem jsme bojovali dlouhe mesice, hodinove uspavani, pak kazdou chvili vzhuru celou noc. Dcera naopak bez problemu sama usina v pravidelnou hodinu snad od porodnice. Z nasi strany naprosto bez zasluh. Urcite neuskodi nejake pravidelne vecerni ritualy, stejna posloupnost cinnosti, napr, koupani, mazani, kojeni, ukladani. K veceru uz klidnejsi atmosferu, bez TV, tlumena svetla apod.. Pokud dite po ulozeni nespi a breci, tak treba chovat, ale nemluvit zbytecne, apod…

Sany80s
Kelišová 6273 příspěvků 02.03.17 22:04
@Pomka píše: Znám lidi, který nechají dítě usnout na zemi v obýváku, když prostě odpadne únavou a pak přenáší do postele. To nechápu.

Já myslela, že tohle dělají jen asociálové. 8o

emma38
Závislačka 3578 příspěvků 02.03.17 22:07

@Rezii Ahoj moje malá naučena od porodu kolem 18h koupaní krmení a pak postýlka…když byla miminečko tak se samozřejmě budila po cca 3 hodinách, ale ten večer s tím koupáním jsme se snažili dodržovat, nakojili jsme a dali do postýlky a mala spinkala.Pak období kdy jsem uspávala na rukou po večerním krmení pak ji uložila. Ted opět usíná sama je jí 14 měsíců jen koupeme cca 18-18,30 pak krupice do flašky vypije zanesu do postýlky a už usne sama.Ale všechny tři děti jsme tak měla naučené já osobně si neumím představit, že by mi tu pobíhala cca v 21-22 h večer…

Pomka
Kelišová 7317 příspěvků 02.03.17 22:10
@Sany80s píše:
Já myslela, že tohle dělají jen asociálové. 8o

Tak to by ses divila :D Neříkám, že jich mám kolem sebe takových plno, ale tihle asociálové fakt nejsou, naopak :) Prostě neřeší :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama