Odkdy se jedná o neoprávněné obohacování

Anonymní
8.9.20 20:52

Odkdy se jedná o neoprávněné obohacování

Ahoj. Zajímalo by mě, kdo víte nebo máte zkušenost, odkdy se jedná o neoprávněné obohacování v případě rozvedených manželů. Jeden z nich vlastní nemovitost zatíženou hypotékou a druhý tu nemovitost ještě nějaký rok po rozvodu užíval s tím, že hradil náklady na energie, nikoli ale za bydlení.
Dá se taková situace úspěšně napadnout žalobou o neoprávněné obohacování, nebo je potřeba mít nejdřív soudní rozsudek na vyklizení nemovitosti, a pak teprve v případě nevystěhování lze úspěšně uplatnit nárok na „zpětné nájemné.“

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5232
8.9.20 21:16

Už zas? Najdi si právníka, který se touto problematikou zabíva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
833
8.9.20 21:41

Přesně tak, zajdi si za advokátem. Nejedná se o nějak extrémně složité téma - bezdůvodné obohacení z tzv. quasinajemních vztahů ti za hodku v pohodě vysvětlí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14379
8.9.20 23:39

To jsi ty, co jí soudkyně říká, že se má dohodnout a jinak to prohraje?

Tak přestaň špekulovat a prostě hledej dohodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.20 02:06

Zakladatelka

Holky, ja uz jsem psychicky hodne vycerpana. Povim vam to cele, bude to dlouhe, ale treba se mi aspon trochu ulevi, kdyz uz nic jineho. Jsem uz skoro 5 let rozvedena a porad se to za mnou tahne jako stin. Moje manzelstvi nebylo stastne. On dost propadl gamblingu, pil, zadluzil se a malem jsme prisli o strechu nad hlavou. Zachranila jsem nam kuzi tim, ze jsem dum, ktery byl psany na nej a sel do drazby, odkoupila. Jenze jsem nam tim nepomohla. Ex se jeste vic zabejcil a prestal jakkoli prispivat, v opilosti me napadal a vycital, ze uz barak neni jeho (coz jsem mu nikdy nedala najevo, byli jsme preci rodina). Takze jsem ze sveho platu cca 16000 musela hradit vse. Inkaso, hypoteku, naklady na 2 deti a splacet kreditni kartu, z ktere mi vybral cely limit do minusu (90 tis). Byl to proste zacatek konce, ktereho jsem se bala. Pak mi prisel do cesty muz, diky kteremu jsem sebrala odvahu k rozvodu. A tady to zacalo. Otec meho ex prohlasil, ze kdyz se rozvedeme, tak me pripravi o vse.
Deti mame ve stridave peci take nejspis otcovou zasluhou. Soudkyne byla na me strane, ale za zahadnych okolnosti MOJE advokatka prohlasila, ze jsme se dohodli na SP a ja v tu chvili nebyla schopna oponovat, protoze jsem o tom, co muzu a co ne, nemela ani poneti. Odesla jsem prozatim z domu, aby mi ex nedelal problemy, protoze v opilosti se neznal, a podala jsem tedy s jinym pravnim zastupcem navrh na vystehovani meho byvaleho manzela z domu. Rok se oddaloval soud, nacez ex podal zalobu, ze kupni smlouva na dum je neplatna a je stale jeho. Vystehovani se tedy odlozilo na neurcito a zacal se dalsi soud. Okresni i krajsky soud jsem po dalsich 2 letech jasne vyhrala, ale byvaleho jsem mela stale v dome. Aby toho nebylo malo, prisla mi dalsi zaloba, ze jsem udajne ex nezaplatila zbytek penez za dum. Nesmysl. (Nastesti uz se ex 3 roky po rozvodu odstehoval za jinou znamosti, tak jsem vystehovani soudni cestou zrusila). Uz jsem toho mela dost, protoze jsem tusila, ze ve vsem ma prsty otec byvaleho. Tak jsem sebrala zbytky sil a podala tu zalobu na bezduvodne obohaceni. Byla jsem ochotna zalobu stahnout, pokud ex stahne tu svoji. Dohoda nebyla mozna. Vse bylo stylem „Ty mi dej pomernou cast toho, co chci a ja ti nedam nic“ Tak zas nejsem blazen, abych platila 2× sestimistnou cifru.
Jenze ty ruzne zaloby na mou osobu jsou podle me vinou otce meho byvaleho manzela. On na penize moc nehledi, nemusi, a hlavne za sveho syna zaplatil tolik dluhu, ze chce podle me neco zpet a byvaly je mu vdecny, ze ho otec vytahl z problemu, tak si notujou. A zaroven se mi msti.
Jenze ja uz nemuzu. Nemuzu uz financne, ani psychicky. Ty soudy a advokat me stoji tolik penez a nervu. Uz me to nebavi. Uz chci mit klid.
Takze ano, ja advokata mam. Mam ho na vsechny spory. A neni to zrovna nejlevnejsi pravnik, verim mu, ze by me spatne nezastupoval, ale stat se muze cokoli, komu se da duverovat. Zaloba o neopravnene obohaceni byla podana proto, ze uz jsem do nesmyslnych soudu dala tolik penez, ze jsme s detma mohli letet na Maledivy. Chtela jsem nejakou sanci, ze muzu uspet, aby si byvaly nemyslel, ze se mnou bude porad zametat jako s hadrem, ze se ho nebojim, aby me uz nechli zit.
Me i advokata zarazil vyrok soudkyne, ze na zadne penize nemam narok, leda za spotrebovane energie. Nebyla ochotna rict, podle ceho dosla k takovemu nazoru, to si pry ma advokat zjistit. Byla narizena mediace, abychom se s ex dohodly. Jenze ja vim, ze tam asi zadna dohoda nebude. Uz jsme to zkouseli 2× pres pravniky. On proste chce penize, jinak me bude dal vlacet po soudech. A ja mu uz nic nedam, protoze co mel, to dostal. A na to mam dukazy. Jen me to bude stat dalsi penize a mesice nervu.
Tak asi takhle.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama