Odkdy si umělo vaše miminko poradit s kousky?

212
29.7.15 16:45

Odkdy si umělo vaše miminko poradit s kousky?

Ahoj,

mám 8 měsíční miminko. Jí jen hladce rozmixované. Zkoušela jsem např. udělat rýžovou kašičku, hooodně jsem jí rozvařila a ještě propasírovala, ale jak ucítí, že to není hladké, tak se dáví. Samozřejmě chce to čas, ale nezdá se mi, že bych viděla pokrok. Prostě super měkké zrníčko rýže třeba v zeleninovém rozmixovaném příkrmu je problém. Zkušenosti? Děkuji :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2303
29.7.15 16:52

A zkoušela jsi přímo větší kousky? (kolik má zubů?) - náš třeba nechtěl rozmixované jídlo, ve kterém byly kousíčky, ale měkkou mrkev na kostičky zobal sám a dobrovolně. Ale taky mu to trvalo, do 9 měsíce myslím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2561
29.7.15 16:53

Tak urcite to chce čas, ale našemu pomohlo, ze jsem mu začala na kousky dávat ovoce (banán, třešně, meloun atd.) a s tim teda problém neměl, protože mu to chutnalo. Pak postupně se naučil jist i na kousky maso zeleninové příkrmy. To vše během osmého mesice. Občas jsem dala i piškoty nebo kurku chleba, na tom se to taky naučí. Ale ze zacatku se občas taky davil, ono to chce nepolevit a proste mu ty kousky nabízet, on se to naučí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
29.7.15 16:55

@Mari5 můj zvládá např rýži od začátku, ale nedejbože fakt kousky ala zelenina, ovoce a pod.. to se dáví téměř pořád.. teprve mu vyrostl 3. zub a pořád boj :think: dát mu např rohlík na ožužlání, tak se mi fakt udusí :think: starší hryzal bez problémů od 7 m vše :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.7.15 16:56

Naše malá neměla problém s kousky už od začátku příkrmů (6 měsíců). V 8 měsících už jedla fakt kusance. Takže bohužel neporadím žádný fígl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
29.7.15 17:06
@Akivasha píše:
A zkoušela jsi přímo větší kousky? (kolik má zubů?) - náš třeba nechtěl rozmixované jídlo, ve kterém byly kousíčky, ale měkkou mrkev na kostičky zobal sám a dobrovolně. Ale taky mu to trvalo, do 9 měsíce myslím.

My ještě zuby nemáme. Větší kousky jsem zatím nezkoušela, bojím se. Možná ta měkká mrkvička by prošla. Díky za tip :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.7.15 17:07

@Mari5 kašli na tabulky? kolik má zubů? Kluk s emi taky dávil a dlouho.. a pak už se nedávil, ale jak to musel kousat snědl půlku toho co pomixovaného. Navíc z toho pokousaného měl pak celé kousky v plíně. Tak jsem si řekla, že je pro mě priorita, že sní co má a jestli to ve střevech dobře ztráví a ne jestli to kouše. Mixovala jsem do dvou let.. Ale je pravda, že do roka neměl žádný zub a do 19ti měsíců jen 4 jedničky a nic víc. Ale třeba rohlík nebu křupku do ruky pak po roce dostával a to okusoval..takže jsem viděla, že se to časem zlomí.. a zlomilo.. samo od sebe. jsem ráda, že jsem se nenechala vynervit tabulkami a v klídku mixovala. Dnes chroupe o 106 a když může, ohlodává kosti ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
29.7.15 17:10
@Mari5 píše:
My ještě zuby nemáme. Větší kousky jsem zatím nezkoušela, bojím se. Možná ta měkká mrkvička by prošla. Díky za tip :kytka:

pokud nemá zuby, tak vydrž.. u nás je to taky boj, klukovi je 11 m. Teď mu vyrašil 3. zub a pořád nerozkouše.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.7.15 17:11

@Mari5 jo už to čtu.. žádný zub.. tak čím má kousat ;) Ona otitž jiná tabulka krásně praví, že průměrné dítě má v 7 měsícíh 6 zubů, nebo v 6ti 7 zubů? :think: Už nevím :lol: :lol: Já bych to nehrotila.. jestli ti malá hezky papá, buď ráda a mixuj a občas dej nějaký kousek a uvidíš.. A až jí to přestane dávit, přestaneš mixovat.. Vždyť o nic nejde, jen dočasně trochu práce navíc :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4244
29.7.15 17:19

To je individuální…
Můj synovec kousky ovoce např cucal a vysával ještě ani zuby neměl :mrgreen: :mrgreen: prostě nechtěl kašičky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22317
29.7.15 17:30

Každý dítě je jiné :D
Starší dcerka kusy přímo vyžadovala. Na kostky bramboru, mrkev,… od nějakého 8. měsíce. Mladší jsem mixovala do roka a pak pomalu jedla s námi.
Někdy se děti začnou dávit, jak rostou zuby. U druhé jsem to krátce taky zaznamenala. Má ještě čas, do roka bych byla klidná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
29.7.15 17:31
@lekarnicka28 píše:
@Mari5 jo už to čtu.. žádný zub.. tak čím má kousat ;) Ona otitž jiná tabulka krásně praví, že průměrné dítě má v 7 měsícíh 6 zubů, nebo v 6ti 7 zubů? :think: Už nevím :lol: :lol: Já bych to nehrotila.. jestli ti malá hezky papá, buď ráda a mixuj a občas dej nějaký kousek a uvidíš.. A až jí to přestane dávit, přestaneš mixovat.. Vždyť o nic nejde, jen dočasně trochu práce navíc :D

Taky si říkám, jednou to stejně zvládnout musí :D :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1739
29.7.15 17:38

Buď v klidu, mě před rokem vynervovala kamarádka, že její o čtvrt roku starší dcerka a bez zubů jedla kousky a moje už se zoubky kousky prostě nechtěla. Přestala jsem to řešit, mixovala a když jí bylo asi 14 měsíců, tak ze dne na den najednou odmítla to svoje mixované a chtěla už jíst s námi. Teď zase pro změnu nechce mixované, nemůžu dělat krémové polévky, ty prostě nechce :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18650
29.7.15 17:41

@Mari5 Od 10 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
29.7.15 17:42
@Bufanda píše:
Buď v klidu, mě před rokem vynervovala kamarádka, že její o čtvrt roku starší dcerka a bez zubů jedla kousky a moje už se zoubky kousky prostě nechtěla. Přestala jsem to řešit, mixovala a když jí bylo asi 14 měsíců, tak ze dne na den najednou odmítla to svoje mixované a chtěla už jíst s námi. Teď zase pro změnu nechce mixované, nemůžu dělat krémové polévky, ty prostě nechce :D

No to jsme na tom podobně. Mě taky vynervovala kamarádka, která má miminko o 3 měsíce mladší a baští rejži jak nic. Uklidnilo mě, když tady čtu, že je to fakt individuální. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama