Odkdy zvíře pro malé dítě? A jaké? :-)

Elenentka
15.5.16 10:14

Odkdy zvíře pro malé dítě? A jaké? :-)

Ahoj holky, ráda bych znala vaše názory, název je jasný…

Dcera miluje zvířata, a protože má tatínka omotaného kolem prstu, ten už by hned něco kupoval :lol:
Jenže podle mne je dcera na vlastní zvíře ještě malá (16 měs.), ze zvířete by sice byla nadšená, hladila by ho „malá malá“ atd., ale taky by ho určitě občas nešetrně zatahala za chlupy a tak, prostě z toho ještě rozum nemá.
Nejde mi o to, že veškerá péče o zvířátko by byla na mně, to je mi jasné a nevadí mi to, ale prostě nejsem příznivec toho, pořídit dítěti „mazlíčka“ a hodit mu ho na pospas bez ohledu na to, jestli to pro něj nebude trápení.

Ze zvířátka bysme měli radost všichni a i my „dospěláci“ se těšíme až si nějaké pořídíme, ale nechci to uspěchat :D

Takže dotaz - odkdy je podle vás už rozumné pořídit dítěti zvířátko?
A jaké? Mým favoritem je morče, ale někdo doporučuje i křečky, králíka, činčilu… Co myslíte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
54006
15.5.16 10:17

To záleží na dítěti každé je jiné. je jasné že péče o zvíře dítě zvládne mnohem déle. Já bych šla spíš do psa, hlodavci nic moc nebo rybičky, ty se dětem líbí jen se s nima moc nepomazlí :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Elenentka
15.5.16 10:20

Psa ani kočku nechceme z toho důvodu, že zatím bydlíme v bytě, a až nastoupím po mateřské do práce, nevím kde budu pracovat ani s jakou pracovní dobou… Nechci aby byl pes případně chudák zavřený většinu dne doma, takže to zatím ne, až jednou až (snad) budeme mít i zahradu…

• Citovat
  • Nahlásit
30568
15.5.16 10:22

Hlodavci jsou pro mrne naprd, s temi bych pockala tak do skolniho veku
Nejlepsi je pes ci kocka, ale to jsou zas narocnejsi zviratka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Elenentka
15.5.16 10:25

Holky díky za příspěvky, ale pes ani kočka opravdu ne.

Jen malé zvíře :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
54905
15.5.16 10:27

Malého jorksira jsme pořídili, když měla dcera 16 měs.
Britaka kocoura máme teď v červnu druhy rok. To měl nejmladší necelý rok, prostřední 2,5 a nejstarší 5,5r.
Decka se učí průběžně starat, pomáhat. S kocicakem vyrůstali a jsou partaci, kámoši největší, kocour na deckach visí, jak někam odjedou truchlí mnamci, hledá je.
Ještě máme v plánu bernskeho salasnickeho psa. A slepice.
Až bude hotová zahrada, zatím ji ještě budujeme.
A ze srandy říkám, že jendou si koupim tu surikatu a zaka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5469
15.5.16 10:29

Co suchozemskou želvu? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54905
15.5.16 10:32

Ve skole máme mini zoo a tam jsou hadi, želva, jakýsi chameleon. Pak činčily, ne myši ale takové to zvíře podobné mysi teď si nevzpomenu na nazev a moji favoriti tam jsou nahé morčata. Oni jsou tak druzni.
Když jdu okolo pískají, chtějí, aby si jich člověk všímal a povídal si s nima.
Těch co vypadají, jak myši se štítim, i těch morčat jsem se bála, ale jsou takové roztomilé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Elenentka
15.5.16 10:38

Já nemám nic proti psům a kočkám, naopak, jednou bysme je chtěli (já psa, manžel kočku :lol: ), ale prostě až si budeme jistí, že pro ně máme podmínky. Nebereme zvíře jen jako položku.
Proto prosím, neraďte už psa ani kočku. Pro malou by to určitě bylo fajn, ale prostě to teď nejde.

Želva je zajímavý nápad, ale myslím si že pro malé dítě to asi bude „nuda“, prostě málo akční parťák…
Ještěr je taky zajímavý! Co vím, chválí si třeba agamy… to chce ale živou potravu ne?
Já bych přece jen nejradši něco chlupatého…

A taky je tu ta otázka odkdy vlastně je zvíře vhodné?

• Citovat
  • Nahlásit
54905
15.5.16 10:42

S tím hlodavcem si ani neprohrajete ani se určitě nepomazlite.
Ani to podle mě nijak nekomunikuje.
Co nějaký papoušek, toho můžete společně učit mluvit.
Co jsem viděla u známé, tak umí být krásne mazlivý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
15.5.16 10:46

Hlodavce ne, nesnáším ty děti co ty křečky tahají, mačkají a křeček z toho umře protože je to prostě moc. Když už tak něco většího. Kočka, pes, možná i morče. Ale vždy pod tvým dohledem! Ty děti jsou fakt schopný všeho protože to ještě moc nechápe. (byla u nás kamarádka s holčičkou co má 4 roky, chvilku jsme se nekoukali a ona udusila našeho křečka. No paráda, syn z toho byl na prášky…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26739
15.5.16 10:53

@Elenentka kup ji kote ragdolla a mas. Naprosto vhodny k detem, neublizi, neskrabnou, maji radi pohodli a gaucink. A je s nima sranda na rozdil od krecka, kterej za dva roky chcipne a decku zbydou leda tak oci pro plac. Kocka muze byt v klidu doma, kdyz jste v praci a netrapi se. Stejne furt spi. Mame ragdolly dva a jsou super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Elenentka
15.5.16 10:55

Kelsey - proč si myslíš, že hlodavec nekomunikuje? Třeba morče pokud vím umí nadšeně pískat když vejde někdo do místnosti, nebo se mu nese krmení.

Aletheia - v úvodním příspěvku jsem přece psala, že váhám kvůli tomu, aby dcera zvíře netrápila, že je ještě malá. Takže je asi jasné, že jí nechci nechat zvíře tahat, mačkat atd., ne?

A asi naposledy - PROSÍM NEPIŠTE AT SI POŘÍDÍME KOČKU NEBO PSA, URČITĚ BY BYLI SKVĚLÍ PARŤÁCI, ALE NEMÁME PRO NĚ MOMENTÁLNĚ PODMÍNKY

• Citovat
  • Nahlásit
623
15.5.16 10:57

@Elenentka Naše první zvíře byly rybičky. Na koukání fajn, ale nepomazlíš se s tím. Když bylo dceři 7 let, tak jsme pořídili morče. Sama si ho vybrala. Morčata jsme začali chovat, jezdit na výstavy. Morčata jsou prostě její láska už řadu let. Mladší dceru moc nebrala, ta chtěla vždy psa, takže ten se u nás zabydlel, když už byly holky velké.
Teď máme miminko a vyrůstá s těmi zvířaty odmalička. Musí se jen dávat o hodně větší pozor než u těch starších dětí…
Morče ano, ale…hlídat, aby ho dítě netahalo. Ideálně vyndat sobě na klín a ať ho lehce hladí. Může zkusit mu dát i trávu, okurku, petrželku z ruky. Po hlazení si musí umýt ruce. Bezvadné je morčátka ( ano, ideální je mít dvě stejného pohlaví ) pozorovat, jak si skotačí ve velké kleci, prolézají tunýlky, loudí o jídlo. Ráda se na ně dívám.
Pozor na alergie - morčata musí mít seno, takže kromě alergie na chlupy, výměšky…může vadit i to seno.
Doporučuji pořídit morče od chovatele, který dbá na jejich dobrý zdravotní stav a morčátka jsou už od narození zvyklá na braní do ruky. Osobně mi přijde pro malé dítě lepší už odrostlejší morče - je klidnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54006
15.5.16 10:58

@Elenentka to je škoda, pes mě přijde nejlepší. Hlodavce ne takže co ty rybičky, kamarád je má, hodně cizí a je to bomba sledovat :mrgreen: nebo co želva? i morče je na prd, mají dost ostré zuby to až pro školní dítě já to vždy měla jako náhradu za psa :? a nebylo to ono no :mrgreen: a křečci dost kousali :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat