Odklad doporučení odborného lékaře

9237
26.11.20 16:54

Odklad doporučení odborného lékaře

Ahoj, jaký odborný lékař může dát doporučení pro odklad školní docházky? A do kdy je třeba dodat škole potvrzení odborného lékaře, aby dítě mohlo zůstat ve školce? Někde jsem četla při zápisu, které bývají v dubnu a někde, že dle zákona prý do konce května. Děkuji

Příspěvek upraven 26.11.20 v 17:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6791
26.11.20 17:00

Posudek/potvrzení vystavuje pediatr a PPP

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7639
26.11.20 17:03

Do PPP bys měla mít i vyjádření ze školky, pokud chodí dítě k logopedovi tak i od něj, zavolej si do poradny a oni tě poučí, co vše budou chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3853
26.11.20 17:11

Budete potřebovat vyšetření a doporučení z PPP (pedagogicko psychologická poradna). Doporučuju příliš neodkládat objednání - na termín se průměrně čeká 3 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1409
26.11.20 17:19

Já ziju v domnění, že jeden papír vydá PPP a druhý pediatr… Doufám. Do PPP jsme už objednání, mají neskutečné lhůty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9237
26.11.20 17:27
@bjetuschka píše:
Posudek/potvrzení vystavuje pediatr a PPP
@bublinek píše:
Do PPP bys měla mít i vyjádření ze školky, pokud chodí dítě k logopedovi tak i od něj, zavolej si do poradny a oni tě poučí, co vše budou chtít.
@Whitedog píše:
Budete potřebovat vyšetření a doporučení z PPP (pedagogicko psychologická poradna). Doporučuju příliš neodkládat objednání - na termín se průměrně čeká 3 měsíce.
@Platanka píše:
Já ziju v domnění, že jeden papír vydá PPP a druhý pediatr… Doufám. Do PPP jsme už objednání, mají neskutečné lhůty

Děkuji, já bych se ráda dozvěděla každou dobrou radu tady :), tady se toho obvykle ví hodně :). S tím obvoláváním to teď není tak jednoduché.
Poradnu jsem kontaktovala a ozvou se mi, až budou mít čas, nevím kdy to bude.
To že stačí doporučení pediatra jsem si myslela, ale četla jsem, že už je třeba odborný lékař, což jsem myslela, že pediatr není :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7639
26.11.20 17:52

@meduzza ono se tím myslí si neurolog, psycholog a pod.
My docházíme s dcerou na nefrologii a chtěla vidět v PPP i toto 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7639
26.11.20 17:53
@Platanka píše:
Já ziju v domnění, že jeden papír vydá PPP a druhý pediatr… Doufám. Do PPP jsme už objednání, mají neskutečné lhůty

Myslíš, až někdy příští rok?
To je proto aby to bylo až těsně před zápisem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7639
26.11.20 17:57

@meduzza a jak vidí odklad školka?
Mi se totiž stalo, tě když jsem přišla s papírem na vyplenění do PPP, tak učitelka nechápala proč to chci, že ji se to nezdá. Poradna mi můj úsudek potvrdila. Dcera je ještě ve školce. Být teď v první třídě je ze mě alkoholik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9237
26.11.20 19:44
@bublinek píše:
@meduzza a jak vidí odklad školka?
Mi se totiž stalo, tě když jsem přišla s papírem na vyplenění do PPP, tak učitelka nechápala proč to chci, že ji se to nezdá. Poradna mi můj úsudek potvrdila. Dcera je ještě ve školce. Být teď v první třídě je ze mě alkoholik

Děkuji za odpověď. Mně to doporučila logopedka, že je lepší počkat, aby dozrálo sluchové vnímání a aby vše dobře vyslovoval před nástupem do školy. Je to právě i tím, že mu bude 6 až o letních prázdninách. Paní učitelky ve školce jsem se ještě neptala. Měla jsem pocit, že je ještě dost času. Myslela jsem, že pak bude stačit doporučení z poradny a od pediatra, plus bych mohla dát doporučení z logopedie, ale k tomu se asi nepřihlíží :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7639
26.11.20 19:50
@meduzza píše:
Děkuji za odpověď. Mně to doporučila logopedka, že je lepší počkat, aby dozrálo sluchové vnímání a aby vše dobře vyslovoval před nástupem do školy. Je to právě i tím, že mu bude 6 až o letních prázdninách. Paní učitelky ve školce jsem se ještě neptala. Měla jsem pocit, že je ještě dost času. Myslela jsem, že pak bude stačit doporučení z poradny a od pediatra, plus bych mohla dát doporučení z logopedie, ale k tomu se asi nepřihlíží :think:.

k logopedii se určitě přihlíží, logopedka určitě nějakou zprávu připraví pro poradnu
poslouchala jsem rozhovor s psycholožkou a ta byla celkem striktní: kluk narozený o prázdninách automaticky odklad, celkem mě to překvapilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
26.11.20 20:23

@meduzza My jsme dávali odklad teď na jaře a stačil pediatr a PPP. PPP ale fakt dopředu, nejpozději na začátku ledna, lepší dřív, ať je čas…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.11.20 23:49

@meduzza Ze zkušeností v okolí, když přijdeš do poradny, řekneš že syn je letní a že máš pocit, že by to chtělo odklad, tak nebudou nic moc zkoumat a napíšou to. Ale určitě se objednejte co nejdřív, nevím odkud jsi, ale v Praze je dost problém se tam vůbec dovolat, natož dostat termín.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat