Odklad hexavakciny a nesouhlas pediatra

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Althya
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 24.09.14 15:43
Odklad hexavakciny a nesouhlas pediatra

Zdravim vsechny. Za 2 mesice se mi narodi druhe ditko, dnes jsem byla s dcerkou na trilete prohlidce a zminila jsem se nasemu pediatrovi, ze bych rada pak k nemu prihlasila i mimco, ale ze nebudu chtit ockovat prvni davku hexy od deviti tydnu. Pak jsme se o tom s lekarem bavili skoro pul hodiny, snazil se mi vysvetlit, jak je to s detskou imunitou v tomto veku a proc je zastancem prvni davky jiz takto brzy. Rekla jsem, ze bych radeji dala prvni davku nejdrive v sesti mesicich a on byl durazne proti, ze v tomto veku je dite zcela nechranene proti nemocem, ze do tech 3-4 mesicu ma zakladni protilatky jeste z prenatalniho obdobi, placenty…moc tomu nerozumim, tak nevim, zvazuji konzultaci u imunologa :think: Take mi rekl, ze kdyz nebudu souhlasit s timto schematem, budu si muset najit jineho lekare…to se mi hrube nelibi. Kdybych rekla, ze ockovat vubec nechci, ale takthle, kdyz chci jen posunout o nejaky ten mesic. Nehodlam se do niceho tlacit. Pokud je tady nejdo, kdo mi muze objasnit, proc se dava prvni davka hexy od 9. tydne, budu rada

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
marmelada78
Závislačka 3158 příspěvků 24.09.14 15:46

No to bych u něj mimčo teda 100% nepřihlašovala. To mi zavání vydíráním. A rozumu pan pediatr asi taky moc nepobral teda.

Fjodorka
Extra třída :D 11330 příspěvků 24.09.14 15:49

No, nema zadne pravo na sve jednani, dle vyhlasky ma byt dite doockovano do 18 mesicu, coz se s odkladem zcela slucuje. Ale ja bych se s nim dohadovat nechtela, asi bych radeji zmenila lekare.
Objasnit asi nepujde nic, na ockovani a vhodnem veku je tolik nazoru (lekarskych), ze nelze urcit, ktery je spravny.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 24.09.14 15:52

@Althya přihlaš mrně jinde :nevim: já vybírala pediatra dle toho, kdo mi odloží očkování :nevim: násilím z něj nic nevymámíš a já bych v něj ztratila důvěru.

nadus
Závislačka 4841 příspěvků 24.09.14 15:58

To je teda jednani… taky bych menila pediatra… nase Dr. teda je zastancem ockovani a stare skoly, premlouvala mi do duse taky dlouho, ale pak rekla, ze je to nase rozhodnuti a jenom chtela podepsat papir, ze chceme odklad, aby byla i ona kryta… tod vse…

Bessinka
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 24.09.14 15:58

Pokud s nim nesouhlasis, prejdi k nekomu jinemu. Predpokladam, ze k tomu asi ma sve duvody, ale je to tvoje dite a tve rozdodnuti.

jessikka
Extra třída :D 10914 příspěvků 24.09.14 15:59
@martina.se píše:
@Althya přihlaš mrně jinde :nevim: já vybírala pediatra dle toho, kdo mi odloží očkování :nevim: násilím z něj nic nevymámíš a já bych v něj ztratila důvěru.

Souhlas. On na to nemá právo, ale choď k takovému idiotovi, když k němu nemáš důvěru a on na tebe bude už pořád koukat skrz prsty.
Já to řešila stejně, hledala jsme liberálního pediatra, který bude otevřený diskusi. Mám ho a vím, že když například předepíše antibiotika, tak to opravdu na antibiotika je.

ProfZa
Povídálka 11 příspěvků 24.09.14 16:06

Přihlas mrně jinde, nechodila bych k lékaři, se kterým si nerozumím. ALE on má podle mě právo odmítnout pacienta, když s léčbou (neléčbou) nesouhlasí (pokud se nejedná o akutní záležitost, jakože bys tam přišla s nožem v zádech a on tě odmítl ošetřit, s nadsázkou řečeno). Nemyslím si, že by pochybil. Prostě má takový názor a nechce pracovat proti svému přesvědčení, že je vhodné očkovat hned od 9.týdne. Znám gynekology, kteří neprovádí potraty a nikdo je za to nesoudí, pacientky odešlou jinam a je. Radši bych si našla dr, se kterým se nebudu hádat a budu k němu chodit ráda. A jen tak mimochodem, i když tady je to asi samá neočkovací matka, můj syn je očkován v raném věku a jsem ráda, že jsem se tak rozhodla.

forstella
Závislačka 2726 příspěvků 24.09.14 16:22

Lékař má právo odmítnout pacienta stejně tak, jako pacient má právo odmítnout lékaře. V rámci obvoďáků rozhodně. Nechodila bych k lékaři, se kterým si nerozumím.

HankaHK
Závislačka 4459 příspěvků 55 inzerátů 24.09.14 16:26

Asi bych přehlásila obě děti. Já se s dr. domluvila hned, že chci očkovat v 6 měsících. Řekla, že není problém, že očkovat tak brzy dle doporučení není nutné, a ona sama za sebe doporučuje až tak mezi 3-4 měsícem. Před 4 lety, u staršího syna, se očkovalo kvůli TBC taky později a žádná katastrofa to nebyla. :nevim:

birma
Echt Kelišová 8114 příspěvků 24.09.14 16:40

@Althya šla bych jinam… dvě nejstarší jsem očkovala podle schématu, třetí jsme odkládali MMR po 2.roce a nejmladší očkuji až od 4.měsíce ve zkráceném schématu 2+1- po konzultaci s dr. bez jediného problému ;). Nemůže Tě k očkování nutit a pokud si přeješ odložit má povinnost to respektovat. Ty jsi rodič, zákonný zástupce a zodpovídáš i za případné následky očkování- bohužel :roll:. Na rovinu bych dr. řekla, že poku nebude Tvé přání respektovat, přejdeš s dětmi jinam.

Halamka
Závislačka 3933 příspěvků 24.09.14 17:00

Pokud jedná takto, když není mrně ještě ani na světě a třeba nevyčká se svým, mimochodem debilním, názorem až na to přijde čas, tak bych k němu přestala mít okamžitě důvěru.
Když vyhrožuje proto, že chcete POSUNOUT očko a ještě ani nezná zdravotní stav dítěte, jen by očkoval hlava nehlava, tak to není mudr, ale pudr.
Našla bych si jiného :nevim:

michellll
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 24.09.14 17:11
@Althya píše:
Zdravim vsechny. Za 2 mesice se mi narodi druhe ditko, dnes jsem byla s dcerkou na trilete prohlidce a zminila jsem se nasemu pediatrovi, ze bych rada pak k nemu prihlasila i mimco, ale ze nebudu chtit ockovat prvni davku hexy od deviti tydnu. Pak jsme se o tom s lekarem bavili skoro pul hodiny, snazil se mi vysvetlit, jak je to s detskou imunitou v tomto veku a proc je zastancem prvni davky jiz takto brzy. Rekla jsem, ze bych radeji dala prvni davku nejdrive v sesti mesicich a on byl durazne proti, ze v tomto veku je dite zcela nechranene proti nemocem, ze do tech 3-4 mesicu ma zakladni protilatky jeste z prenatalniho obdobi, placenty…moc tomu nerozumim, tak nevim, zvazuji konzultaci u imunologa :think: Take mi rekl, ze kdyz nebudu souhlasit s timto schematem, budu si muset najit jineho lekare…to se mi hrube nelibi. Kdybych rekla, ze ockovat vubec nechci, ale takthle, kdyz chci jen posunout o nejaky ten mesic. Nehodlam se do niceho tlacit. Pokud je tady nejdo, kdo mi muze objasnit, proc se dava prvni davka hexy od 9. tydne, budu rada

Co to je za blblst moje mala mela prvni davku hexy az ve 4 mesicich doktorka prave rekla ze je lepsi ji to dat az takhle pozdeji

mroe
Neúnavná pisatelka 15317 příspěvků 24.09.14 17:33
@Fjodorka píše:
No, nema zadne pravo na sve jednani, dle vyhlasky ma byt dite doockovano do 18 mesicu, coz se s odkladem zcela slucuje. Ale ja bych se s nim dohadovat nechtela, asi bych radeji zmenila lekare.
Objasnit asi nepujde nic, na ockovani a vhodnem veku je tolik nazoru (lekarskych), ze nelze urcit, ktery je spravny.
mroe
Neúnavná pisatelka 15317 příspěvků 24.09.14 17:35
@ProfZa píše:
Přihlas mrně jinde, nechodila bych k lékaři, se kterým si nerozumím. ALE on má podle mě právo odmítnout pacienta, když s léčbou (neléčbou) nesouhlasí (pokud se nejedná o akutní záležitost, jakože bys tam přišla s nožem v zádech a on tě odmítl ošetřit, s nadsázkou řečeno). Nemyslím si, že by pochybil. Prostě má takový názor a nechce pracovat proti svému přesvědčení, že je vhodné očkovat hned od 9.týdne. Znám gynekology, kteří neprovádí potraty a nikdo je za to nesoudí, pacientky odešlou jinam a je. Radši bych si našla dr, se kterým se nebudu hádat a budu k němu chodit ráda. A jen tak mimochodem, i když tady je to asi samá neočkovací matka, můj syn je očkován v raném věku a jsem ráda, že jsem se tak rozhodla.

Presne tak, ma rozhodne rpavo takto jednat, stejne jako matka, pokud nesouhlasi, muze zvolit jineho pediatra.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >