Odklad školní docházky a následné zrušení

1105
6.5.20 19:41

Odklad školní docházky a následné zrušení

Maminky, když dostane na jaře dítě doporučeni na odkad ale do září udělá veliké pokroky, může ještě nastoupit (pokud je ve třídě místo), nebo už není cesta zpět?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18049
6.5.20 20:01

No to se musíš ptát ve škole kam by měl nastoupit, jestli umožní dodatečný zápis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.20 20:10

Nejsi můj manžel? Ten v to přesně doufá. Ale taky to nevím. A ani jsem to nezjišťovala, protože já jsem pro odklad a odmítám dát syna do školy letos :lol:
Ale myslím, že to možné je, protože mi to někdo říkal, že to tak udělali.
Proč dáváte odklad?

• Citovat
  • Nahlásit
16741
6.5.20 20:14

@hanka.br. bude pravděpodobně vědět…(?)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24155
6.5.20 20:22
@verculinek píše:
Maminky, když dostane na jaře dítě doporučeni na odkad ale do září udělá veliké pokroky, může ještě nastoupit (pokud je ve třídě místo), nebo už není cesta zpět?
Děkuji

Musíte mít ze školy písemné rozhodnutí o přijetí. To znamená, že musíte (včas) zajít do školy a požádat o přijetí k základnímu vzdělávání. Nefunguje to tak, že se ke konci srpna domluvíte, že do školy dítě půjde, a v září tam nakráčíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1105
6.5.20 20:54

@hanka.br. tak to je mi jasné, proto jsem psala hned v textu do závroky, že v případě že ve škole samozřejmě bude místo, jen mě zajímá zda vůbec odklad jde zrušit nebo už není cesta zpět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24155
6.5.20 20:59
@verculinek píše:
@hanka.br. tak to je mi jasné, proto jsem psala hned v textu do závroky, že v případě že ve škole samozřejmě bude místo, jen mě zajímá zda vůbec odklad jde zrušit nebo už není cesta zpět

Je cesta zpět. Jen si neumím představit případ, kdy dítě má doporučený odklad od dvou lékařů či odborných pracovišť, je jeho umístění do školy i navzdory těmto doporučením dobrý nápad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1105
6.5.20 21:07

Důvodů k odkladu mám víc, ale předem říkám, že nejsem zvědavá na negace a odsuzování. Každý má právo na svůj názor, ale pokud neznáte odpověď na můj dotaz a jen chcete soudit, tak si to rovnou nechte pro sebe :), prosím.

Hlavním důvod je ten, že chci dát dceru na školu s rozšířenou výkou jazyků, nejen kvůli jazykům ale kvůli celkovému prostředí školy a a přístupu k dětem. Dcera je dost citlivá a vím, že lepší školu bych pro ní nenašla. Bohužel není naše spádová a dcera skončila 4. pod čarou, Je asi malá šance, ale je šance, že se dostane na odovolání! Dost často to ale dají vědět až v červnu nebo koncem prázdnin, že se uvolnilo místo Jsou rodiče, co hlasí děti na více škol, dostanou se a vyberou si jednu, ale do ostatních se neobtěžují dát vědět, že dítě nanastoupí- Kamarádce takhle volali až v půlce června..Někdy prý se se to stane i později.

My jsme dali přihlášku i do spádové školy s tím, že žádáme o odklad. O odklad máme zažádanou a doufám, že i dostaneme. Do spadové školy dceru dát nechci. Proto jsem se rozhodla pro odklad a přípravnou třídu. Pokud by ale mezitím volali ze školy, kam chceme, že se uvolnilo místo, samozřejmě budu chtít, aby nastoupila..Jinka ji ale opravdu radějí nechámv přípravné třídě a budeme příští rok zase zkoušet vysněnou školu. Dceři nic neuteče :)

Dalším důvodem je, že čekám začátkem července druhé mimi a kdyby se zase zavřely školy kůli viru, neumím si představit mít doma miminko 3, měsíce a díte v první třídě. Určitě si umím představit, že budu d dcerou dělat úkoly atd, ale nahrazovat učitele nechci…To je druhý důvod, proč jsem o to začala přemýšlet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1105
6.5.20 21:14

@hanka.br. pokud pracujujete ve školství, alespoň to na mě tak působí, tak asi sama víte, že dítě během pár měsíců dokáže udělat veliké pokroky a dozrát po emoční i jiné stránce…Sama to na své dceři pozoruji, od prosince jsem se jí začala hodně venovat, nejen proto že sama chtěla a navíc jsem věřila, že se dostane na výberovou školu. Naučila se během pár měsíců hodně věcí včetně psaní a čtení (a opravdu jsem ji nenutila, jen ji vedla, pomáhala a podporovala), vidím neskutečný pokrok. Jen po té emoční stránce si nejsem zdaleka jistá, je hodně citlivá. I proto se mně moc nelíbí, že o odkladu by měl rozhodovat někdo u poradny, kdo ji vidí hodinu..Ano vím, že to mají vystudované atd, ale nejlíp své díte zná rodič…Na odkladu mně nepřijde nic špatného a jsou i jiné způsoby, jak díte rozvíjet. A opravdu se může stát, že v dubnu máte pocit, že dítě přípravené není a běheme 5ti měsíců se hodně změní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24155
6.5.20 21:21
@verculinek píše:
@hanka.br. pokud pracujujete ve školství, alespoň to na mě tak působí, tak asi sama víte, že dítě během pár měsíců dokáže udělat veliké pokroky a dozrát po emoční i jiné stránce…Sama to na své dceři pozoruji, od prosince jsem se jí začala hodně venovat, nejen proto že sama chtěla a navíc jsem věřila, že se dostane na výberovou školu. Naučila se během pár měsíců hodně věcí včetně psaní a čtení (a opravdu jsem ji nenutila, jen ji vedla, pomáhala a podporovala), vidím neskutečný pokrok. Jen po té emoční stránce si nejsem zdaleka jistá, je hodně citlivá. I proto se mně moc nelíbí, že o odkladu by měl rozhodovat někdo u poradny, kdo ji vidí hodinu..Ano vím, že to mají vystudované atd, ale nejlíp své díte zná rodič…Na odkladu mně nepřijde nic špatného a jsou i jiné způsoby, jak díte rozvíjet. A opravdu se může stát, že v dubnu máte pocit, že dítě přípravené není a běheme 5ti měsíců se hodně změní…

Od toho jsou potřeba doporučení dvou odborných pracovišť, nejen poradny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8483
6.5.20 21:25

@hanka.br. prosím Tě jak to je s přijetím po odkladu, dítě už musí nastoupit do ZŠ, když jsme dostali odklad ve vybrané nespádové škole, přijme jí škola automaticky nebo je to zase v nespádové nejisté?
Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24155
6.5.20 21:32
@bublinek píše:
@hanka.br. prosím Tě jak to je s přijetím po odkladu, dítě už musí nastoupit do ZŠ, když jsme dostali odklad ve vybrané nespádové škole, přijme jí škola automaticky nebo je to zase v nespádové nejisté?
Díky

Jestli je něco jisté si netroufám tvrdit, jisté je to ve chvíli, kdy máte v ruce rozhodnutí o přijetí. Každopádně jdete znovu k zápisu. Obvyklé je přijetí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1105
6.5.20 21:40

@hanka.br. Jak to s tím souvisí? Ani doktor, ani psycholog nezná mé dítě líp. A že dítě udělá veliký pokrok se stává, to nemůže předem vědět nikdo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1105
6.5.20 21:41

@bublinek ve spádové je to vždy nejisté

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1105
6.5.20 21:43

@bublinek to zrovna zjištěné mám, pokud vás vezmou v nespadove škole, ale máte odklad, neznamená to že další rok automaticky dítě přijmou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat