Odklad školní docházky: Jak postupovat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
69
2.1.22 11:15

Odklad školní docházky: Jak postupovat?

Dobrý den, ahoj všem v novém roce :mavam:

Moc prosím o radu, jak postupovat, přeju-li si pro dítě odklad školní docházky (datumem narození k tomu důvod není).
Koho navštívit, kontaktovat jako první? Na koho se obrátit? Jak začít?

MOC díky! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27750
2.1.22 11:16

PPP

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66392
2.1.22 11:51

Ppp a samotná školka, která odklad též doporučí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
12160
2.1.22 11:54

Dobře zvážit a představit si, jak sám maturuj u ve dvaceti (mě by to zabilo, maturovala jsem v sedmnácti a už mi to přišlo pozdě). Pokud ok, pak řešit v PPP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27750
2.1.22 11:56

@martina.se Školka být nemusí, myslím, že je potřeba mit 2 vyjadreni, z toho jeden od PPP. Druhé pak od pediatra, logopeda, psychiatra.

Nicméně přesný postup bývá na stránkách ZŠ v informacích o zápisech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27750
2.1.22 11:57
@SAJ píše:
Dobře zvážit a představit si, jak sám maturuj u ve dvaceti (mě by to zabilo, maturovala jsem v sedmnácti a už mi to přišlo pozdě). Pokud ok, pak řešit v PPP.

A ještě mu pak maminka bude zakazovat vodit si domů slečnu/spát u pritele, protože je mu teprve 19 a nemá dodelanou školu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
2.1.22 15:15

Musíš mít vyjádření o odložení od PPP (pedagogicko-psychologické poradny) anebo od SPC (speciální pedagogické centrum). A pokud se dále nemýlím, je potřeba mít potvrzení od odborného lékaře nebo klinického psychologa. Vše najdeš na internetu při snaze hledání, na stránkách školky - školy.

Tudíž o odložení si jen tak nezažádáš a automaticky ho nedostaneš - je to odborné konzultováno. Je potřeba si uvědomit všechny nasledky, důsledky a důvody. Není to jen tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26453
2.1.22 15:33
@maladroit píše:
Dobrý den, ahoj všem v novém roce :mavam:

Moc prosím o radu, jak postupovat, přeju-li si pro dítě odklad školní docházky (datumem narození k tomu důvod není).
Koho navštívit, kontaktovat jako první? Na koho se obrátit? Jak začít?

MOC díky! :mavam:

Z jakého důvodu ho chceš?
Jen tak ho dítě nedostane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
2.1.22 19:16

@topazio „Chci“ asi není ten správný výraz. Ale myslím si, že bude vhodný - z několika důvodů. Poradím se, poslechnu odborníky. Ale já se k němu přikláním… jak tak postupně hodnotím situaci a dceřin vývoj a tak obecně ;-) Nechce se mi vypisovat detaily :D

@SAJ …já jsem maturovala 3 měsíce po 20. narozeninách ;-) (shodou hned několika neovlivnitelných okolností jsem chodila na základku 10 let) Netraumatizovalo mě to ;-) Jestli mi to chvíli vadilo, tak někde koncem základky… kdy jsem si připadala už dost velká a vyspělá proti spolužákům :D A po maturitě jsem ještě zdárně vystudovala 6letou vysokou…

Díky za rady. Do PPP jsem už objednaná… |Chtěla jsem se ujistit, že mohu jen tak do PPP - bez předchozích kroků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
313
2.1.22 19:41

@maladroit My jsme do PPP nesly papír ze školky, takže ve školce určitě říct, že jdete a kdy… Oni napíší, jak to vidí ze svého pohledu, kde je problém apod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
12160
2.1.22 20:27
@maladroit píše:
@topazio „Chci“ asi není ten správný výraz. Ale myslím si, že bude vhodný - z několika důvodů. Poradím se, poslechnu odborníky. Ale já se k němu přikláním… jak tak postupně hodnotím situaci a dceřin vývoj a tak obecně ;-) Nechce se mi vypisovat detaily :D

@SAJ …já jsem maturovala 3 měsíce po 20. narozeninách ;-) (shodou hned několika neovlivnitelných okolností jsem chodila na základku 10 let) Netraumatizovalo mě to ;-) Jestli mi to chvíli vadilo, tak někde koncem základky… kdy jsem si připadala už dost velká a vyspělá proti spolužákům :D A po maturitě jsem ještě zdárně vystudovala 6letou vysokou…

Díky za rady. Do PPP jsem už objednaná… |Chtěla jsem se ujistit, že mohu jen tak do PPP - bez předchozích kroků.

V tom případě držím palce, ať to dopadne pro děcko nejlíp, jak může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
5.1.22 17:33

Je to blbé to takhle otevřeně napsat, ale odklad je také finančně výhodný, pokud jste maminka, která dostává od tatínka alimenty. Protože v případě odkladu je budete dostávat o rok déle :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21393
5.1.22 17:38
@Catthi píše:
Je to blbé to takhle otevřeně napsat, ale odklad je také finančně výhodný, pokud jste maminka, která dostává od tatínka alimenty. Protože v případě odkladu je budete dostávat o rok déle :)

Fakt jo? :think: se obávám, že máš trochu mylné informace, maminka dostává výživné do 18 roku dítěte a to se hádám, ani odkladem ve škole neposune :mrgreen:
Pokud má dítko takto uvažující maminku, je odklad jeho nejmenší problém :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27750
5.1.22 17:42

@Catthi To jsi trochu nedomyslela, ne? Mě přijde výhodnější, aby dítě začalo co nejdřív makat a já ty tisíce, co do něj ze svého měsíčně naleju za jeho živení, šacení, poplatky, vzdělávání a zábavu, ušetřím pro sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.22 17:45
@Keyllah píše:
Fakt jo? :think: se obávám, že máš trochu mylné informace, maminka dostává výživné do 18 roku dítěte a to se hádám, ani odkladem ve škole neposune :mrgreen:
Pokud má dítko takto uvažující maminku, je odklad jeho nejmenší problém :zed:

Bývalého přítele sestra dostávala od otce alimenty, dokud neukončila VŠ studium, musela se pouze vejít do 26let věku.. Dokonce pak po státnicích byla ještě měsíc nebo jak dlouho vedená jako studentka a alimenty už za ten měsíc nedostala a chtěla se s otcem soudit, že na ně má nárok pokud je studentka. :( :think: jak to dopadlo, nevím, s přítelem jsme se pak rozešli, tak řešení nevím. Anonym - rodinná situace (i když ne moje) :oops:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat