Odklad školní docházky - narozen v listopadu

Anonymní
15.4.21 06:21

Odklad školní docházky narozen v listopadu

Jdu si pro rádu zkušenějších. Syn se narodil v listopadu 2014. Měl by jít v září do školy. Ale raději jsem s ním z vlastní iniciativy zašla na PPP. Po vyšetření mi paní řekla, že syn má opožděnou viziomotoriku, nevydrží se dostatečně dlouho soustředit… Navíc neumí vyslovit r a ř. A doporučila doklad. Dávalo mi to smysl. A souhlasila. V pondělí byl zápis do školy. Kde jsem nahlásila že syn má odklad. Jedná se o soukromou školu Montessori a paní ředitelka nás přesvědčovala, ať ho zapíšeme. Že by to zvládl. Já jsem nejistá jestli ho dát do školy nebo ne zase si říkám, že za rok mu bude skoro 8 let. Dala některá z vás dítě narozené v listopadu o rok déle a jak se chovalo ten rok ve školce a později škole? Nebo ho mám dát do školy, ale co když to nebude zvládat? Moc prosím jen o slušné a věcné komentáře. Děkuji B.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9124
15.4.21 06:36

V Montessori to dá. Tam není tlak na děti a jsou menší kolektivy. S dopomocí to dá a rychle bych navíc řešila logopedii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
979
15.4.21 06:50

Neznam presne nalez Ppp, ale ten vek je trochu problem. Zakladni skolu by tedy vychodil v temer 17 letech :(. Mluvila jste krome pani reditelky i s ucitelkou, kterou by syn od zari mel? Co ta si mysli? R a ř problem neni, to deti v prvni tride casto neumi, takze jen pilovat logopedii. Take bych se jeste zkusila zeptat, jestli skola ma sveho specialniho pedagoga. Ma dcera k nemu chodi napriklad pravidelne na cteni. Osobne nejsem prilis zastancem alternativnich pedagogik, ale pravdou je, ze kolektivy jsou mensi a deti s nejakym znevyhodnenim se tu chytaji lepe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1420
15.4.21 07:00

Já bych tedy odklad nedala. Samozřejmě neznám dítě, ale nějaké to opožděné zrakove, sluchove či jiné vnímání se do září da dohnat. Hůř se soustředí v dnešní době snad každé druhé dítě. R A Ř můžete na logopedie do září v klidu naučit. A i kdyby ne, tak to nevadí, spousta deti se to naučí až během první třídy. Nevím, pro me by to asi nebyly dostatečně důvody pro odkladu zvlášť u listopadového dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 07:11

Mám listopadového syna, do školy šel v necelých sedmi letech. Také jsme byli v péči logopedky, do září vše zvládnul. Je ve třetí třídě klasické základní školy a má samé jedničky.

• Citovat
  • Nahlásit
1168
15.4.21 07:15

. R a ř není problém. Příští rok bude starý. Na odkladech mi vadí, že tím dítě je připraveno o možnost prodloužit si o rok třeba střední nebo vejšku studiem v zahraničí, není moc prostor pro opakování ročníku na vysoké atd. já jsem ale odpůrce odkladů obecně :). Radši bych si prodloužila o tok studia než o rok školku, která člověku nic nedává. (Jsem zaujatá, nesnášela jsem pobyt ve školce jako dítě.) Mně ale naštěstí naši odklad nedali, i když jsem srpnová a r a ř jsem neuměla. Uměla jsem ale číst, no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22051
15.4.21 07:17

Taky bych se přimlouvala bez odkladu, v Montessori to dá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12818
15.4.21 07:23

Odklad bych nedavala a soustredila se na pilovani veci, ktere mu tolik nejdou. Prvni dva tri mesice se jeste v 1.tride moc nemaka, mate myslim dost casu. Navic jdete cestou alternativni skoly. R a Ř neumi odhadem tak kazdy treti prvnak. Alespon soude dle spoluzaku mych deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3897
15.4.21 07:48

V osmi letech do první třídy? Kvůli r a ř? Může chodit do školy a na logopedii zároveň, ne? Já bych ho tedy neseparovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 07:53

Když má opožděnou motoriku nebude problém se psaním?

• Citovat
  • Nahlásit
1134
15.4.21 07:56

Já bych ho tam dala, on to všechno dožene, vycházet základku v 17ti letech je už moc pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53500
15.4.21 07:59

Řeší to v PPP. Najdi si učitelku prvního stupně a mluv s ní. Opravdu bych to neřešila na netu, kde každý řekne něco jiného. Vyhledej odborníky a jdi na konzultaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2170
15.4.21 08:08

Ahoj, taky mam dite narozene na podzim a odklad bych mu nedala. Jde teda jeste za rok, ale problemy jsou zavaznejsiho razu. Ty duvody mi neprijdou dostatecne a muzete to jeste do zari nacvicit. Navic neni to klasicka skola s 30 pvnacky ve tride.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 08:35

Mé dítě jde od září do první třídy, v prosinci mu bude 8 let, teď chodí do přípravné a je to v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 08:39

Zamyslela bych se nad tím, jak mé dítě ovlivní, že bude ve škole skoro o 2 roky starší, než jsou spolužáci.
Zvládne klesnout na úroveň šestiletých dětí? Chápu, že třeba v Montessori se to bere jinak, ale učebnice a další materiály jsou stavěné na určitý věk.
U mých dětí to je tak, že kdyby jeden měl odklad a druhý neměl, budou spolu ve třídě. Každý je mentálně někde jinde, potřebují jiný přístup a jiné podněty.
Navíc i v 8 letech jsou děti jinak velké a pak vypadá, že do dané třídy nepatří. ;)
I když to je individuální. Syn má odklad - je letní a aktuálně má 122 cm.
Hlavně bych se bála, aby pak už nebyl demotivovany. To se stalo u mého syna, že už se do školy netěší. Nechce se učit a prostě se veze na špatné vlně.
Ve školce se nudí. Nebaví ho.
No a má vadu řeči, která přetrvává a do školy půjde bez R a Ř.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat