Odklad snažení po zrušené revizi?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6
20.9.21 09:05

Odklad snažení po zrušené revizi?

Ahoj, nedávno jsem tu dávala příspěvek s dotazy k nestandardnímu průběhu počátku těhotenství. Nakonec samovolně skončilo po několika týdnech a protože jsem měla problémy (neustálé krvácení, bolest v podbříšku), po krevních testech na gynekologii jsem byla poslána na revizi dělohy (kyretáž). Po přípravě jsem nastoupila do nemocnice na zákrok, kde mne při vyšetření před samotným zákrokem oznámili, že je již vše v pořádku, nikde nic není a mohu jít domů - vše pravděpodobně odešlo s posledním krvácením (které skončilo cca týden před zákrokem) a kyretáž by tak byla zbytečný zásah do mého těla.

Nicméně doktorka mi řekla, že by bylo vhodné nyní na 3-6 měsíců přerušit snažení o otěhotnění a zkusit to až poté. Což mne dost mate - chápala bych to po kyretáži, kdy se musí obnovit narušená sliznice atp., ale pokud vše proběhlo v pořádku „samo“, je to opravdu nutné?

Navíc co se všude dočítám, tak pokud je průběh „samovolný“, naopak se doporučuje ve snažení pokračovat, protože je tam „pohnojíno“ a naopak je vyšší šance na úspěch. Co jsem se dočetla (na netu, takže to obojí beru s rezervou), tak to doporučení si dát pár měsíců pauzu může být spíše doporučení kvůli psychice (pokud by to opět nevyšlo krátce po sobě, mohlo by to ženu ranit více, jak za půl roku).

Nevím tedy co pořádně dělat. Na jednu stranu bych nechtěla zpochybňovat doporučení lékařky a dát na „internetové rady“, na druhou stranu, pokud je vlivem prodělaného biochemického těhotenství zaděláno na vyšší šanci uspět, nerada bych to hodila přes palubu a dala si čtvrt / půl roku pauzu vlastně zbytečně. Děkuji všem za rady.

PS: Moje gynekoložka má týden dovču, takže jí se optat v tuto chvíli nemohu (a je možné, že tento týden bude právě období mých plodných dní)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23434
20.9.21 09:20

Dlouho jsi krvácela a tělo se neumělo s potratem vypořádat. Nějakou pauzu by sis dát měla, protože riziko potratu je vyšší. Aspoň dva cykly počkej, zkus pít konryhel, řebříček a třezalku - to je čaj na regeneraci dělohy po těhotenství, a pak se teprve začněte snažit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 10:56

Otěhotněla jsem hned po SP a bylo z toho ZT s revizi ve 13tt. Psychicky me to položilo a začínáme se snažit až teď (na revizi jsem byl začátkem listopadu). Proste driv jsem nebyla natolik pohodě abych si zase troufla. Zpětne bych pockala 1-2ms a znova to zkoušela. Akorát já teda otěhotněla 5× z peti snažení. 2× biochemko, 1sp 1zt a 1 dítě. Aktuálně jsem 10 dpo a poboliva břicho od včera, kdy me pichalo na straně bricha odkud jsem ovulovala. Jsem hodně napnuta jestli to vyslo a jak to dopadne.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat