Odklad ZŠ špatná výslovnost

Anonymní
24.11.20 22:14

odklad ZS spatna vyslovnost

Ahoj, obnovuji, ale z jineho soudku. myslite, ze odlozi predskolakovi dochazku kvuli spatne reci? neumi R, Ř, komolí, šišlá… jde mu špatně rozumnět. rodiče moc neřeší - na logopedii nechodí, mamka s ním trénuje něco doma. ale co a jak kdo ví, vzdělání ani zkušenosti nemá.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
51665
24.11.20 22:18

Maminku presvedcit, at jdou na logopedii.
Sislani a komoleni tezko sama zvladne. Spis diteti uskodi. Davno mel chodit na logo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32846
24.11.20 22:24

Ze školky ho na logopedii neposlali? Kdyby neuměl jen R a Ř, není to důvod k odkladu školní docházky. Takovéto rozhodnutí je ale vždy na rodičích, mají poslední slovo.
A myslím si, že pokud se s ním bude intenzivně pracovat pod vedením logopeda, do září může být řeč čistá. Času dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
24.11.20 22:27
@Anonymní píše:
Ahoj, obnovuji, ale z jineho soudku. myslite, ze odlozi predskolakovi dochazku kvuli spatne reci? neumi R, Ř, komolí, šišlá… jde mu špatně rozumnět. rodiče moc neřeší - na logopedii nechodí, mamka s ním trénuje něco doma. ale co a jak kdo ví, vzdělání ani zkušenosti nemá.

Maminka by měla na logopedii docházet tak, jak jí bylo uloženo. Řeč bude její dítě potřebovat celý život. To je jako by mu nečistila zuby a ty měl zkažené. Když bide trénovat, třeba se do zápisu lecos zlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 22:35
@Anonymní píše:

Rozhodnutí o nástupu do školy je na rodičích.
Pokud rodiče chtějí dát dítě do školy, mohou ho dát do školy.
Pokud chtějí odklad a půjdou do PPP, tak nejspíš s odkladem nebude problém. Máme to za sebou, a když jsem si řekla o odklad, tak se důvod našel. U syna to bylo celkem opodstatněné, ale nechali to na mně. Kdybych řekla, že chci, aby nastoupil, nikdo by mě nepremlouval.
Bohužel znám v okolí rodiče, co na to kašlou a nejdou ani s dítětem, co mluví naprosto šíleně a nějaké doporučení neřeší. Do školy dají, a pak se diví.

• Citovat
  • Nahlásit
429
24.11.20 23:16
@Anonymní píše:

Pokud s ním budou rodiče pracovat, do září může mít řeč v pořádku. Pokud nebudou, tak možná ani odklad nic nevyřeší a mluva bude i za rok stejná. Odklad je na nich, může a nemusí být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7237
24.11.20 23:37
@Anonymní píše:

Obnovuješ co? Diskusi jsou založila :dance: Jdi s ním na logopedii, sama neumíš ani psát, tak bych se do toho moc nemotala :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5739
25.11.20 06:22

Logické řešení je, začít chodit na logopedii a trénovat podle pokynů logopeda. R a Ř není důvodem k odkladu školní docházky. V rodině holčičku vzali do školy a její výslovnost byla v té době víc než tragická.
Písmenka mohou samy naskočit, ale taky nemusí. Pak bude mluvit špatně celý rok. Přitom naučení může stát jen třeba tři návštěvy na logopedii. Logoped poradí dítěti jak s jazykem a pusou a naskakuje to samo.
Pokud toho má víc, tak bych to rozhodně řešila.
Osobně jsem s dětmi chodila na logopedii od cca 4 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23553
25.11.20 09:24

V zájmu toho dítěte by s ním matka měla docházet na logopedii. Je to zdarma, stačí žádanka od dětské lékařky. A doma pak trénovat dle pokynů logopedky.
Protože laik dost těžko určí správné nápravné opatření. Ono nejde jen konstatovat, dítě neumí R, Ř a pod. (ano, to sluchem pozná i laik), ale odhalit důvod, proč to dítě neumí a vybrat mu vhodné cvičení.

Jinak odklad nikom nevnutí a zápis se nerovná přijímačky. O odklad také musí žádat rodič (a vyběhat si 2 odborné posudky tuším). Takže pokud je laxní v logopedii, bude laxní i v tomto. Pak se do školy dostane dítě, které bude mít problém se čtením a psaním (pokud dítě správně nevyslovuje, tak většinou ani dobře nerozeznává chybné hlásky a nemůže tudíž ani správně hláskovat a psát).

Moje předškolní dítě neumí R, Ř a stále pilujeme sykavky (ty budou asi nadlouho, protože se to v podstatě musí přeučit). R myslím do září dáme, u tdnkování už už jí to vcelku naskakuje. Ř uvidíme. Ale odklad kvůli tomu fakt mít nebude.

Znám i děti ve 2., 3. třídě, co mluví hrozně. Takže špatný výslovnost není důvod k odkladu. nicméně je to hendikep, nejen sociální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 09:47
@Plmo píše:
Obnovuješ co? Diskusi jsou založila :dance: Jdi s ním na logopedii, sama neumíš ani psát, tak bych se do toho moc nemotala :mavam:

bože ty jsi inteligentka neomylna :roll: :roll: vsichni krom tebe to pochopili

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 09:49

No je to muj bratranec. tezko se mi prihlizi tomu, ze na nej rodice kaslou. diky vsem za nazory

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 09:51

@Svistice znám maminku, co na logopedii šla jednou. Dítě se nenaucilo během návštěvy nic a maminka prohlásila, že logopedie je k ničemu a už tam nešla. Dítě je ve třetí třídě a neumí mluvit čistě. My chodíme na logo 3 roky a dítě pořád nemluví čistě.
Jinak starší syn by ta výjimka, co špatně mluvil, ale problémy se psaním neměl. Ale takových dětí je minimum.

• Citovat
  • Nahlásit
32846
25.11.20 10:06

To, že dítě špatně mluví, automaticky neznamená problémy s psaním, záleží, co je příčinou. A v péči logopeda je spoustu dětí na prvním stupni, není to jen záležitost předškoláků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
25.11.20 10:18

Mám predskolaka s katastrofickou výslovnosti. Na logo dreme už přes dva roky. Pokroky velké, ale pořád mluví šíleně. Aktuálně neumí už jen R a Ř, ale i tak spoustu slov říká špatně, neumí L na konci slova po souhlasce (utekl, spadl…), často zaměňuje písmena… R se teď naučil, ale říká ho špatně, jazyk mu jde zezadu dopředu, čili naopak. No do září snad dá aspoň to R, Ř až ve škole, ale co už, důvod k odkladu to není. To komoleni se taly zlepšuje. No máme co dělat, ale odklad mě ani nenapadl. Jediné, co se dá s takovým dítětem dělat, je logopedie. Sami doma nic nevymyslite. Spíš naopak, naučíte ještě neco spatne a preucovani je mnohem horší, než samotné učení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 11:21

Ano, toho jsem se bala. neverim, ze doma je schopen za pul roku dohnat to, co od 3 let zanedbavaji… kdyby to slo, asi uz mluvi hezky - doma udajne cvici uz pul roku. no ale asi s tim nic neudelam a to jsem nevedela, ze konecne rozhodnuti o pdkladu je na rodicich. jak se to pak ale resi? chodi jeste rok do skolky?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat