Odkojit kravským mlékem

84
17.8.15 15:32

Odkojit kravskym mlékem

DObrý den, můžu dítě odkojit kravským mlékem pokud svoje mléko nemám? Co by se miminku mohlo stat? Děkuji :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17.8.15 15:36

Kravské mléko je pro malé kravičky, ne pro lidská mláďata. I ve středověku se děti přikrmovaly spíš kozím nebo ovčím, než kravským. A tuplem né mlíkem ze supermarketu z krabice. A už vůbec né u kojence.
Co se mu může stát? Od podvýživy až po alergie kde co. Takže klídek, protože když si to spočítáš, tak litr kvalitního biomlíka ti vyjde na stejný prachy jako kupovanej sunar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
17.8.15 15:39

To je myšleno vážně? Kvůli takovýmto případům vznikla umělá mléka. Dítěti bys tím mohla způsobit zdravotní problémy - od celkem neškodného průjmu po poškození ledvin…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
17.8.15 15:40

O tom bych teda ani neuvažovala. Kravské mléko je pro tele, má úplně jiné složení, než lidské, nejspíš bude mít i hodně bílkovin oproti mateřskému, takže je to zátěž na ledviny. Ani náhodou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3976
17.8.15 15:41

@Leali kravskym mlekem bych nekojila…
pokud chces, mam tu na odprodej 4 nebo 5 krabic mléka Bebivita (dovoz nemecko). A mam i pokracovaci (taky na odprodej, mala se od mleka distancovala pomerne brzy), nase mala ho nechce. Prodam vyhodneji nez v krame… z nemecka to vychazi o 15 - 20 kc lacineji nez v obchode :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28835
17.8.15 15:44

Zakladatelko, buď „v klidu“,nemusí se stát vůbec nic. Znám 5 zdravých dětí „odkojených“ kravským mlékem. Je to rodina ze statku, matka kojit nemohla a na Sunar prostě nebylo a není(nejmladší má něco málo přes rok).Tato rodina mléko nadojené přímo z krávy pasterizuje(má takovou tu várnici, která to zahřívá nebo jak to nazvat, nevyznám se v tom a potom mléko legálně prodává, živí se zemědělstvím a mimo jiné prodávají i mléko).A potom ho kojenci do lahve ředí.

Nejstarší z těchto dětí, které si pamatuju a viděla jsem vyrůstat od malinka až doteď má 15 a 12 let. Jinak v té rodině dostávají děti KM prý už po generace. U toho nejstaršího si pamatuju jako u kojence vyrážku, kterou doktorka ani matka nedovedla přesně určit. Ale jinak nic vážnějšího. Prospívající děti, které normálně rostly, jen běžné dětské nemoci, nic závažného, ani vyšší nemocnost.Ve škole průměrný prospěch.

Tím netvrdím, že s tím souhlasím. Všechny své děti jsem kojila hodně dlouho, nejmenší kojím, kdybych nemohla kojit, dostane UM.Ale upřímně, tento dotaz chápu. UM z mého pohledu stojí v dnešní době moc peněz, navíc na jedničkové mléko nemůže být ze zákona žádná sleva ani nemůže být v akci(k vůli propagaci kojení, aby matky neměly pocit, že je UM lepší).Chápu, že to třeba rodina s více dětmi nemusí utáhnout. Maminek, které nemohou kojit, je mi v tomto směru hodně líto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26231
17.8.15 15:44

@Leali nemuselo by se stát nic, ale to je nepravděpodobné. Spíš by mohlo mít nedostatek živin, zažívací problémy, alergie… Sice se může zdát, že se to tak dělalo, ale vezmi si, jak velká byla dřív kojenecká úmrtnost a určitě za to nemohly jen nemoci a pokud dítě nebylo kojené, tak se mu nejdřív sháněla kojná…
Mimo to litr kvalitního kravského mléka vyjde skoro stejně jako litr nejlevnějšího UM. A pokud bys chtěla odkojit dítě krabčákem, tak to je ještě o stupeň horší nápad.
Pokud ti přijde UM jako zlo, tak se aspoň koukni, někteří nadšenci si dělají domácí UM, kde kravské mléko ředí a doplňují různými látkami, případně dělají UM bez mléka. Tím netvrdím, že s tím souhlasím a že to podporuju, ale i tak některé mámy krmí své děti. Pokud by ti to bylo blízké, informovala bych se u nich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28835
17.8.15 15:47

Souhlasím s tím, že KM má hodně bílkovin v nevhodném poměru(myslím syrovátka a kasein),potom hodně solí, zatěžuje dětský organismus a hlavně ledviny.UM je upravené kravské mléko pro potřeby dítěte.

Ale nesouhlasím s tím, že když vezmu v úvahu litr kvalitního mléka a fakt, že bych tím měla dítě výhradně živit, dostanu se na cenu UM.To KM mi prostě pořád vychází levněji, navíc teoreticky, kojenec nemá mít plnotučné a pokud tím musím kojence živit, je nutno naředit. TA známá dětské doktorce narovinu řekla, že na UM prostě není a krmí ředeným kravským.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
17.8.15 15:49

@Jana206 Ale možná by bylo důležité zmínit, že to mléko je potřeba alespoň ředit vodou, právě kvůli vysokému obsahu bílkovin. Za časů našich prababiček se to tak dělalo. Ale osobně bych to neriskovala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28835
17.8.15 15:50

@Billi Kojná..To by podle mě bylo nejlepší řešení v podobných situacích. Jenže už jsme bohužel tak „pokročili“,že je to v dnešní době nepřípustné.
O domácím UM slyším poprvé, dík za rozšíření obzorů(tím netvrdím, že bych něco takového míchala, mám to štěstí, že jsem mohla dlouho kojit všechny starší a doufám, že i u nejmladší to tak bude)..Myslím, že tyto maminky se snaží normální mléko upravit, aby aspoň trochu odpovídalo potřebám kojencům a zároveň, aby to nevysálo jejich peněženku. O tom to je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.15 15:50

@Billi souhlas ;) taky jsem zrovna chtěla napsat o těch „biomatkách“, co dětem nechtějí dávat UM, ale asi bych moc nepočítala s tím, že je to jednodušší nebo levnější.
Takže záleží, z jakého důvodu nechceš kupovaný UM.
Pokud z finančních, tak si nějakou alternativní cestou nepomůžeš, Mlíko z DM, bebivita, babydream z Rossmanna jsou také kvalitní a přitom levný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.15 15:51

Synovec a jeden můj bývalý byli taky na kravském mléce od miminkovského věku. Nic jim není, ovšem já bych to asi neriskovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28835
17.8.15 15:53
@malinika píše:
@Jana206 Ale možná by bylo důležité zmínit, že to mléko je potřeba alespoň ředit vodou, právě kvůli vysokému obsahu bílkovin. Za časů našich prababiček se to tak dělalo. Ale osobně bych to neriskovala…

Jasně jsem psala, že ta známá mléko ředila vodou. A dětská doktorka o tom věděla. Důvod byl jediný, v té rodině prostě na UM nebyly peníze. Dokonce jí doktorka mezi 4 očima poradila, v jakém poměru to mléko má ředit(to se taky mění s věkem dítěte).

Taky bych se do této situace nikdy nechtěla dostat, ale netroufnu si napsat, že bych to „neriskovala“.Nikdy nevíš, co se může stát. Teď třeba můžeš mít v rozpočtu prostor na UM, ale může přijít situace, která to změní(např. ztráta práce, vyšší finanční potřeby jiného dítěte - např. nějaká dlouhodobější léčba něčeho, brýle, rovnátka).
TAdy bychom se mohli dostat k tomu, jestli je odpovědné pořizovat si tolik dětí, když rodina nemá na UM, jenže to má taky více úhlů pohledu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.15 15:53

@Jana206 já jsem si to propočítávala v době, kdy byl malému asi rok a půl, při dokrmu cca půllitr mléka denně. A UM vyšlo mírně, ale i tak, levněji.
Samozřejmě se nesmí počítat s nutrilonem nebo HA bebou, ale s levným a přesto kvalitním UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22787
17.8.15 15:56

A proč bys to dělala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu