Odkud nejkvalitnější fotky?

6261
17.8.13 12:09

Odkud nejkvalitnější fotky?

Asi 20 let :mrgreen: jsem nevyvolávala fotky, všechno máme v počítači, tak se chci zeptat - jakou máte zkušenost s různými firmami, kde dělají nejkvalitnější fotky? Myslím Happy Foto, Fotolab, Bontia.. Ani nevím, jaké jsou další.
Akorát Piklio asi ne, mám od nich fotoknihy a jsou to spíš omalovánky než fotografický tisk. :?

Děkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7932
17.8.13 12:18

@rejžička a jde ti o fotky nebo o fotoknihy? mně se nejvíc líbila fotokniha asi z Blurbu (blurb. com), dělávali jsme fotoknihy v HeySmile (dnešní Bontia), ty byly taky dobré, máme jednu z Fotolabu a taky dobrý (ale taky jsem od nich viděla jednu naprosto tragickou :nevim: )

třeba kalendáře jsme jednou nechali tisknout na tiskproradost a kvalita nic extra, teď už 2 roky po sobě na 24print.cz a tam jsme s nimi naprosto spokojení :palec:

fotky si necháváme dělat v místní tiskárně (fototiskhb. cz) a jsou dobré, máme od nich i plátno a super :palec:

z těch, co jsi jmenovala, máme zkušenost s fotkami z Fotolabu (ale už asi 5 let starou), byly vytištěné dobře a kvalitně, bohužel asi půlka z nich byla zrcadlově převrácená :? nevím, jak se jim to povedlo, ale povedlo… ale měli jsme některé z nich pak několik let vystavené, svítilo na ně sluníčko, a barvy nevybledly, takže v tomto směru super :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672
17.8.13 12:23

Ahoj. Mám špatné zkušenosti s 24print. Poslali mi příšerné fotky, které jsem hned reklamovala. Peníze sice vrátili, ale stálo mě to spoustu času a práce, a stejně svedli vinu na kvalitu fotek. Zajímavé je, že stejné fotky jsem nechala udělat v drogerii!!! DM a fotky byly nádherné. Pán, co mi to zdůvodňoval, si asi myslel, že jsem úplný blb, páč mi do telefonu říkal, že fotky byly špatně nasvícené a že z takových fotek krásné udělat neumí. A když jsem mu říkala, že v drogerii je udělali pěkné, tak mi řekl, že záleží na tiskárně, že nekvalitní tiskárny to umí, jejich je ale kvalitní :mrgreen:. Nakonec tomu dal tečku, když mi řekl, že prý co bych taky chtěla za cenu 1Kč/fotku (objednávala jsem asi 130ks, právě abych měla tuhle cenu). Takže já tam už nikdy, i kdyby to bylo zadarmo. Možná někdy, až budem mít dokonalejší foťák :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6261
17.8.13 12:29

@chaarleene Jde mi čistě o fotky, fotoknihy jsem dělala v DM a ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27055
17.8.13 12:31

@rejžička Mám dobrou zkušenost s CEWE Teta foto :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7932
17.8.13 12:59

Fotky a fotodárky z drogerií jsou v naprosté většině tištěné ve Fotolabu (CEWE) :)

jinak ty zakázky z drogerií obvykle procházejí nějakou automatickou SW úpravou, takže pak jsou „hezčí“ - většinou mají sytější barvy apod., což může být výhoda i nevýhoda - pokud si člověk třeba pohraje s úpravami sám a chce přesně takový výsledek, tak drogerie není úplně nejlepší volba, protože to můžou prohnat ještě tou svou úpravou a výsledek není dobrý… ale pokud máte nějaký kapesní kompakt a fotky posíláte na tisk tak, jak je vyfotíte, tak možná opravdu z drogerie vyjdou nakonec líp než z minilabu - právě díky té automatické úpravě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7900
17.8.13 13:07

Já si nechávám vyvolávat fotky u happyfoto a jsem naprosto spokojená, nechávala jsem u nich dělat i hrnky, fotoplátno, velkou zvětšeninu, fotoknihu a fakt super :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6261
17.8.13 15:11

@chaarleene Tak já každou fotku upravuju a automatické úpravy vypínám. Vypnout jdou, tudíž upřímně nevím, co mi to vlastně píšeš.. :-D Nijak mi to nepomohlo, máš tedy zkušenost s vyvoláváním fotek někde? S kvalitou tisku? Nebo ne? :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
17.8.13 17:46

Taky jsme nechávali u happyfoto a spokojenost :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4619
17.8.13 17:52

Za mě značkové fotolaby Kodak a Fuji, jen jsou trošku dražší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4733
17.8.13 17:59

Ja ted vyvolavala u happyfota a fotky jsou super :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7932
17.8.13 20:14

@rejžička konkrétní zkušenosti jsem psala v prvním příspěvku, tenhle druhý byl jen jako doplnění, že většina fotek z drogerií chodí do Fotolabu ;) o tom, že automatické opravy vypínáš, jsem opravdu vědět nemohla, prostě jsem to radši napsala, no :nevim: byla to reakce spíš na příspěvek hkac…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6261
18.8.13 10:20
@chaarleene píše:
@rejžička konkrétní zkušenosti jsem psala v prvním příspěvku, tenhle druhý byl jen jako doplnění, že většina fotek z drogerií chodí do Fotolabu ;) o tom, že automatické opravy vypínáš, jsem opravdu vědět nemohla, prostě jsem to radši napsala, no :nevim: byla to reakce spíš na příspěvek hkac…

Jj, v pohodě, já jen nevěděla, proč to vůbec píšeš. Jinak jasně - DM drogerie je třeba Fotolab, jde jen o to, kde si to vyzvedneš a zaplatíš. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
4.10.13 16:28

Holky já doporučuji fotostar. Měla jsem také šílené množství fotek z letošních a loňských prázdniny a ze svých zkušeností jsem šla opět k fotostaru. Fotky jsem objednala hned na jejich stránkách a měla jsem je asi za 3 dny doma. Je super, že nabízej poštu. Měla jsem i štěstí, že jsem narazila na akci fotka za 1,45 :), takže se mi to při asi 500 fotkách velmi vyplatilo. Tento rok chceme babičkám udělat kalendáře, tak doufám, že zas bude nějaká výhodná akce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6971
4.10.13 16:44

Teta foto:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu