Odlakovač do kufru v zavazadlovém prostoru - mohu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
slečna97
Kecalka 127 příspěvků 10.08.18 21:40
Odlakovač do kufru v zavazadlovém prostoru - mohu?

Ahoj, pro někoho stupidní otázka, mě taky přijde stupidní, ale raději se zeptám :). Letadlem letím poprvé, chtěla bych se zeptat, zda mohu si zabalit odlakovač do letadla do zavazadlového prostoru, nebo ani to nesmím, děkuji?
PS: a ještě jedno beru si běžné léky Paralen, něco na průjem, to mohu mít v příručním zavazadle? a musím je při kontrole vyndávat či mohou zůstat v kabelce??

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
stinga
Závislačka 4399 příspěvků 3 inzeráty 10.08.18 21:46

@slečna97 odlakovač samozřejmě to zavazadlového prostoru může, můžeš tam mít šampon, mléko po opalování, spray, parfém, velkou vodu - cokoli
do příručního zavazadla tablety můžeš a necháš je v kabelce, vyndává se jen elektronika, můžeš mít i rtěnku a pudr

slečna97
Kecalka 127 příspěvků 10.08.18 21:47
@stinga píše:
@slečna97 odlakovač samozřejmě to zavazadlového prostoru může, můžeš tam mít šampon, mléko po opalování, spray, parfém, velkou vodu - cokoli
do příručního zavazadla tablety můžeš a necháš je v kabelce, vyndává se jen elektronika, můžeš mít i rtěnku a pudr

díky, jsem už z toho nějako nervozní, a to jsem si to až do dneška nepřipouštěla :lol: :lol: :mrgreen:

Ladiabola
Kecalka 306 příspěvků 10.08.18 21:49

Tekutiny, gely a aerosoly jsou povolené v jednotlivých baleních max po 100ml do celkového objemu 1l. Čili můžeš mít lahvičku do 100 ml. Ale zase se musí vlézt do toho pytliku, co je na letišti. Ty se před kontrolou vydávají. Tabletky ne. V zapsanem zavazadle tekutiny limitované nejsou. Ale zas odlakovač je hořlavina. :think:

stinga
Závislačka 4399 příspěvků 3 inzeráty 10.08.18 21:55

@slečna97 to je nervozní skoro každý, kor když letí poprvé :kytka:

denisas8
Kecalka 101 příspěvků 10.08.18 22:08

Odlakovač můžeš.. V podstatě téměr cokoliv z “běžných” věcí. Jen nesmíš mít v kufru elektroniku (notebook, kamera, powerbanka apod.), ale musíš to mít u sebe v příručním zvazadle a na kontrole poté vyndat a nechat projet tím rentgenem :)

jege
Ukecaná baba ;) 1592 příspěvků 10.08.18 22:22

Nedávno jsem vezl v kufru 4 velké laky na vlasy pro známou do státu, kde se hodně „pančuje“ a známá měla dojem, že místní Wellaflex nemá stejnou kvalitu, jako ten v ČR. Při východě z letiště mi kontrolovali zavazadlo a 4 tubusy tam bylo krásně vidět. Na dotaz, co to má byt, jsem pravdivě odpověděl, že lak na vlasy. Celník se se překvapeně podíval na mě, na moji hlavu, na můj bezelstný obličej, mávl rukou a pustil mě dál. Až pak jsem si uvědomil, že jsem se před cestou dal ostříhat na 3 mm ježka. :mrgreen:

slečna97
Kecalka 127 příspěvků 10.08.18 22:31

@stinga @jege @jege a nabíječku v příručáku nebo vyndat na kontrole|??|

denisas8
Kecalka 101 příspěvků 10.08.18 22:52

@slečna97 Nabíječku vozím v kufru a myslím, že když budeš mít v příručním tak není třeba ji vyndavat.. Ale to oni ti kdyžtak řeknou :)

jege
Ukecaná baba ;) 1592 příspěvků 10.08.18 22:58
@slečna97 píše:… a nabíječku v příručáku nebo vyndat na kontrole|??|

Nabíječku čeho? Ale vlastně je to jedno, veškerou techniku si raději vozím v příručním zavazadle, včetně nabíječek, které při kontrole nevyndávám.

Nabíječky, elektrický holící strojek, fotoaparát, kameru a pod. ani nevytahuji před skenerem z příručního zavazadla, tablet a telefon většinou chtějí vytáhnou a položit do speciální přepravky a notebook musím i zapnout, jestli je funkční. Ve vlastním zájmu doporučuji mít veškerou techniku v nabitém stavu, aby šla v případě potřeby zapnout.

Celina
Závislačka 3587 příspěvků 11.08.18 11:54

Nevím, jestli po kufrech někdo skáče, ale mě v něm jednou explodoval lak na vlasy (v únoru ) a zničilo mi to tři trička a šaty. S touhle zkušeností bych odlakovač určitě do kufru nedala. Navíc si neumím představit k čemu bych ho potřebovala, nech si potáhnout nehty gel lakem a máš po starostech. Hezkou dovču :mavam:

debra.morgan
Závislačka 4175 příspěvků 11.08.18 12:18

@Celina no šetrně s nima nikdo nezachazi, z pasu na vozej, z vozejku do letedla, z letadla na vozejk a z vozejku zas na pas… co spadne se hodí zpět, moc se s tim nesserou, znamy mimo jine naklada kufry do letadel a je jim to uplne sumak…

Celina
Závislačka 3587 příspěvků 11.08.18 12:25

@debra.morgan je mi to jasný, tím spíš bych tam nic takového nedala :lol:

jege
Ukecaná baba ;) 1592 příspěvků 11.08.18 12:27

@Celina Tak to je hustý! Také nerad vidím aerosoly v kufrech, hlavně hořlavé věci mohou způsobit požár, ale ženy nepřesvědčíš, jelikož mají jiné preference. Snažím se to aspoň dobře zabalit a ochránit před nárazy - umístit uprostřed a obalit za všech stran oblečením.

Celina
Závislačka 3587 příspěvků 11.08.18 12:36

@jege mě tenkrát tedy nenapadlo, že by lak mohl explodovat, ale je pravda, že už nic takového nevozim. Já ho právě zabalila do triček a šatů, takže to byl nakonec nejdražší lak na vlasy v mém životě :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Tuno, A DOST! Ochranka tvrdí, že lžeš, a podává na tebe trestní oznámení

Moderátor Jan Tuna (45) tvrdí, že ho na vánočním večírku v klubu SaSaZu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >