Odlehčený školní batoh 1. třída

• Fotoalbum (10)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6610
8.1.22 08:52

odlehčený školní batoh 1. třída

Už tak pokoukávám pomalu. Na jaře už chceme dceři koupit školní batoh do první třídy. Ona je ale fakt drobek, měří 111cm a váži 19kg. Takže něco fakt lehkého. Ale nechci aktovku, spíše batoh at to vydrží aspon do 3. třídy. Cenově max. 2500.
Můžu poprosit o doporučení co jste dětem vy kupovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27761
8.1.22 09:03

@Veru1987 Naše drobné děti mají Boll Schoolmate (při nástupu v září oba 111cm, jeden 17 a druhý 19 kg). Tretak už ji má teda na knap, když má jeden den všechny předměty s učebnicemi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4126
8.1.22 09:05

Pry drobek, moje dcera na 5 let a vazi 13 kg :mrgreen: jako lehky je boll, ale zalezi kolik uceni budou mit, neni nijak velky :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2383
8.1.22 09:06

Taky jsme kupovali boll school mate 20 l. Syn je drobek, cca 104-110 cm, batoh jsme nejprve vyzkoušeli v obchodě a seděl pěkně, líbil se mu i zvolený design. Já na batohu oceňuji, že má bederní i prsní pás, většina aktovek a jiných batohů má jen ten prsní. Batoh je navíc plochý, takže není-li plně naložen, netrčí do prostoru tak jako obří aktovky některých prvňáčků, sám o sobě je velmi lehký, uvnitř pěkně řešený. Je tedy fakt, že když tam syn táhne všechny učebnice, má to hodně těžké, ale většinou knihy a sešity nechávají ve škole. Po tomto batohu jsem sáhla i proto, že ho chci využívat na turistiku, nejen do školy - stejně jsme museli koupit větší batoh na výlety, takhle jsem zabila dvě mouchy jednou ranou, než kupovat designovou aktovku + drahý batoh. Za nás zatím veliká spokojenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6610
8.1.22 09:07
@Svistice píše:
@Veru1987 Naše drobné děti mají Boll Schoolmate (při nástupu v září oba 111cm, jeden 17 a druhý 19 kg). Tretak už ji má teda na knap, když má jeden den všechny předměty s učebnicemi.

to vypadá dobře, a není to přeplácené. To se mi líbí. Nechci moc dětský, barevný ať se to pak hodi aspon do třetí třídy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27761
8.1.22 09:10
@Veru1987 píše:
to vypadá dobře, a není to přeplácené. To se mi líbí. Nechci moc dětský, barevný ať se to pak hodi aspon do třetí třídy.

Jo, vidím u dětí, že většina spolužáků ty jednorožcove a podobně aktovky chtěla už ve druhé třídě vyměnit za batoh „pro velký“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6610
8.1.22 09:13
@e008 píše:
Pry drobek, moje dcera na 5 let a vazi 13 kg :mrgreen: jako lehky je boll, ale zalezi kolik uceni budou mit, neni nijak velky :think:

tak to už je extrémní drobek :D. Porovnám s dětmi kolem, je menší. Bobik 13kg měla dcera snad ve dvou letech :D :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6610
8.1.22 09:17
@Svistice píše:
Jo, vidím u dětí, že většina spolužáků ty jednorožcove a podobně aktovky chtěla už ve druhé třídě vyměnit za batoh „pro velký“.

právě…to nechci. Segra má dceru v páte třídě a ta má už třetí batoh… všechny cca 1500… a to jako nee :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9664
8.1.22 09:57

Ještě se tu často vychvaluje Beckmann (ale osobní zkušenost nemám) mám teprve tříletacku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12162
8.1.22 10:29
@Veru1987 píše:
to vypadá dobře, a není to přeplácené. To se mi líbí. Nechci moc dětský, barevný ať se to pak hodi aspon do třetí třídy.

A co chce dcera? Já tedy nejsem příliš ochranitelská matka a děti vedu na dnešní dobu poměrně přísně. Ale v tomto jsem nechala částečně rozhodnout dítě. Švagrová koupila neteři právě ten Boll, a neteř to oplakala, protože holky nosily do školky ukazovat svoje aktovky s těmi jednorožci apod. V tu chvíli argument „za rok budeš ráda, že tam máš decentní obrázek a je to batoh“ úplně neobstál :mrgreen: Ale batoh to je určitě kvalitní (já mám pro děti menší Boll na výlety a je už pár let úplně v klidu), ségra má pro děti zase Topgal, prý taky nezničitelné držáky.
Mně kamarádka učitelka nalomila, že někteří prvňáčci trošku bojují se zipy a více komorami v batohu, častěji něco hledají, častěji to nechají otevřené a vylítnou ven, občas na tašku někdo spadne, když ho někdo strčí atd. Tak jsem v kombinaci s tím, že děti si samy přály aktovku na zacvaknutí (batohy znaly, tohle bylo něco pro ně nového a lákavého), koupila nakonec aktovky Belmil. Mají asi 900g, jsou fakt lehounké, jen jsem přikoupila hrudní pásek, který nebyl v základu. Ale jsou to přesně ty aktovky s motivy, které asi nechceš (paradoxně ty umírněnější a pro mě hezčí motivy bývají pravidelně ve výprodejích, obě tašky jsme takto kupovali asi za 1100-1300Kč). Obě děti ví, že je budou mít minimálně dva roky, s tím si měly vybírat i ten obrázek, varovala jsem je, že neexistuje, že po měsíci řeknou, že se jim to nelíbí. Syn nastupoval do školy se 111cm, teď v půlce 2. třídy má 126cm, předpokládám, že do třetí třídy by tak jako tak měl už něco většího. Dcera nastupovala letos s asi 108cm a taky si neumím představit, že za dva roky by jí seděl stejný batoh (to jen k tomu, aby to dítě mělo min. na 3 roky, podle mě dost záleží, kdy u něj nastane ten větší výškový skok).
S bederákem bych koupila v případě, že dítě se přesouvá na delší vzdálenosti samo, jezdí s taškou autobusem apod., prostě potřebuje více stability. Na pár set metrů od školy k autu nebo domů mi to přijde jako zbytečné překážení, když vídám děti, jak si to nahazují a překáží to. Bydlím totiž nad družinou, takže jsem to sledovala důkladně, bederák si zapínalo tak jedno dítě ze všech tašek, které to měly, hrudní pásek z těch drobnějších dětí určitě více, ten je pro ně fakt důležitý, aby to nesjíždělo z ramen). Právě i v té družině jsem sledovala, že s těmi zipy je víc práce, já jsem netrpělivá, mě by vytáčelo, že dítě otevře špatnou kapsu, znovu ji zapíná, hledá jinde, i pro svůj přehled jsou pro mě ty jednokomorové lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9664
8.1.22 10:52
@zrcadlo píše:
A co chce dcera? Já tedy nejsem příliš ochranitelská matka a děti vedu na dnešní dobu poměrně přísně. Ale v tomto jsem nechala částečně rozhodnout dítě. Švagrová koupila neteři právě ten Boll, a neteř to oplakala, protože holky nosily do školky ukazovat svoje aktovky s těmi jednorožci apod. V tu chvíli argument „za rok budeš ráda, že tam máš decentní obrázek a je to batoh“ úplně neobstál :mrgreen: Ale batoh to je určitě kvalitní (já mám pro děti menší Boll na výlety a je už pár let úplně v klidu), ségra má pro děti zase Topgal, prý taky nezničitelné držáky.
Mně kamarádka učitelka nalomila, že někteří prvňáčci trošku bojují se zipy a více komorami v batohu, častěji něco hledají, častěji to nechají otevřené a vylítnou ven, občas na tašku někdo spadne, když ho někdo strčí atd. Tak jsem v kombinaci s tím, že děti si samy přály aktovku na zacvaknutí (batohy znaly, tohle bylo něco pro ně nového a lákavého), koupila nakonec aktovky Belmil. Mají asi 900g, jsou fakt lehounké, jen jsem přikoupila hrudní pásek, který nebyl v základu. Ale jsou to přesně ty aktovky s motivy, které asi nechceš (paradoxně ty umírněnější a pro mě hezčí motivy bývají pravidelně ve výprodejích, obě tašky jsme takto kupovali asi za 1100-1300Kč). Obě děti ví, že je budou mít minimálně dva roky, s tím si měly vybírat i ten obrázek, varovala jsem je, že neexistuje, že po měsíci řeknou, že se jim to nelíbí. Syn nastupoval do školy se 111cm, teď v půlce 2. třídy má 126cm, předpokládám, že do třetí třídy by tak jako tak měl už něco většího. Dcera nastupovala letos s asi 108cm a taky si neumím představit, že za dva roky by jí seděl stejný batoh (to jen k tomu, aby to dítě mělo min. na 3 roky, podle mě dost záleží, kdy u něj nastane ten větší výškový skok).
S bederákem bych koupila v případě, že dítě se přesouvá na delší vzdálenosti samo, jezdí s taškou autobusem apod., prostě potřebuje více stability. Na pár set metrů od školy k autu nebo domů mi to přijde jako zbytečné překážení, když vídám děti, jak si to nahazují a překáží to. Bydlím totiž nad družinou, takže jsem to sledovala důkladně, bederák si zapínalo tak jedno dítě ze všech tašek, které to měly, hrudní pásek z těch drobnějších dětí určitě více, ten je pro ně fakt důležitý, aby to nesjíždělo z ramen). Právě i v té družině jsem sledovala, že s těmi zipy je víc práce, já jsem netrpělivá, mě by vytáčelo, že dítě otevře špatnou kapsu, znovu ji zapíná, hledá jinde, i pro svůj přehled jsou pro mě ty jednokomorové lepší.

koukala jsem a ty aktovky vypadají moc hezky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12162
8.1.22 11:14
@ludmilaadamkova píše:
koukala jsem a ty aktovky vypadají moc hezky

Jo, jsem spokojená. Líbí se mi, že mají takový pevný vyšší nepromokavý spodek, takže i když to dítě aktovku položí v dešti na zem, tak se nic nenamokří, a stabilně to drží na zemi ve stojatém stavu i otevřené (nepřepadává to, nic se v tom nemusí lovit). Jako mámě prvňačky a druháka mi to ulehčuje práci. Děti po příchodu domů postaví a otevřou aktovky, vyndají lahev a krabičku od svačiny, já to na první pohled vidím a nemusím kontrolovat. Večer si nachystají věci a nechají na tom místě stát otevřené, ráno tam zašoupnou krabičky a lahvičky a zase vidím, že mají penál, svačinu atd., prostě mám přehled (a děti taky), aniž bych musela něco rozepínat, rozevírat, zvedat.
Já jsem byla celou školku přesvědčená, že budou mít neutrální batohy (stejně jako zakladatelka), ale nakonec to dopadlo jinak.
A u syna po 1,5roce používání je trošku ošoupané to polstrování na dolních zádech (tam, kde se to nejvíc tře o boky při nahazování apod.), jinak je ta taška pořád jako nová. Za těch 1100,–Kč ve slevě to byla super volba.
Ještě po zkušenostěch učitelek doporučuju nekupovat ty sety, ale jen tašku a penál, protože ty zdrhovací pytle na bačkory jsou na pytel. Mnohem lepší pro ty děti jsou obyčejné látkové tašky s uchama, ze kterých ty děti bačkory vyndají mnohem rychleji (případně mají děti skříňky a stejně nevyužijí). Děti mají v bavlněných taškách i věci na tělocvik. Ty zdrhovací pytle malí prvňáčci neumí ani moc roztahovat, ani stahovat, věčně se jim ty tkanice zamotávají do sebe, učitelky/vychovatelky na to nadávají hrozně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55452
8.1.22 11:15

@zrcadlo ten Boll má výškově nastavitelná záda. Máme teda Ergobag, který funguje podobně (jen ho zakladatelce primárně nedoporučuju, pokud je váha hlavní kritérium, má 1100 g), dítě ho dostalo v první třídě a jednou-dvakrát do roka prostě pošoupnu záda, jak roste. A má teda výměnné obrázky na sucháč, takže tam se dá řešit ta změna vkusu. Vybrala jsem typ a dítě nechala zvolit design. Co se týče bederáku, nevím, já byla na začátku dost nekompromisní a dítě si dost rychle zvyklo a jak zjistilo, že je to s tím fakt o hodně pohodlnější, tak to zapíná. Do páté třídy má teda slíbený jiný - ne, že by to bylo nějak zvlášť potřeba, ale když vidí spolužáky, co už dvakrát-třikrát tašku měnili… takže od začátku bylo slíbeno, že taška na čtyři roky a měním jen penál :lol: Ten Boll je na podobném principu, jen je o fous lehčí, o dost levnější a má takový dost sportovní design. To vůbec nic proti tvému příspěvku, jen jiný úhel pohledu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1682
8.1.22 11:17

Dcera ma cesky batoh Topgal. Maji na vyber z mnoha vzoru. Ted je dcera ve druhe tride, 126 cm a 19 kg. V prvni tride mela cca 116 cm a 15 kg. Batoh v pohode unesla uz v prvni tride, i plne nalozeny. Jako koukat na ty tabulky podle hmotnosti ditete, tak by nemohla nosit ani vsechny pomucky a svacinu s pitim ani v batohu s nulovou hmotnosti. Ale fakt s tim nema problem.

Edit: Batoh vazi myslim 0,7 kg. Ve druhe tride dcera zatim nema problem ani s hodne barevnym obrazkem ptacku. Pred prvni tridou si ho vybrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12162
8.1.22 11:29

@ugluk Jo, však já jsem i psala, že Boll je určitě kvalitní. Kdyby moje děti toužily po batohu, tak jdu taky do Bollu nebo Topgalu (Ergobag mi přijde už moc drahý). Já mám jen v tomto názor, že nástup do 1. třídy je pro dítě něco hodně výjimečného, a že bych se v tomto případě přikláněla i k přání dítěte. Nenechala bych dítě vybrat si zdravotně nevhodnou tašku s hezkým obrázkem, to ne.
Ale já byla fakt rozhodnutá, že budou mít děti batohy, pak ta neteř obrečela ten svůj (to jsem si říkala, že budou děti vybírat se mnou obrázek), potom ta učitelka zmínila tu jednoduchost jednokomorové aktovky (to jsem si říkala, že ale moje děti jsou přeci šikovné a nemusím to řešit), ale nakonec děti samy přišly s tím, že by si přály aktovku. A celý můj předvýběr jsem v tu chvíli hodila do kytek :mrgreen: a nakonec jsem spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat