Reklama

Odlepení antikoncepčí náplasti EVRA

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klemetýna
Kecalka 146 příspěvků 28.12.17 22:37
Odlepení antikoncepčí náplasti EVRA

Dobrý den,

Poprvé používám náplasti Evra a již po 2 dnech se mi odlepili kraje - je nalepená zezadu na rameni, kde se zachytává o ramínko podprsenky a odlepuje se. Náplast byla poprvé nalepena 24.12. ráno (neděle - den výměny), začátek MS.
Zaznamenala jsem odlepování krajů a 26.12. (úterý) jsem musela náplast pevně přilepovat, protože se začala odlepovat více než předtím. Náplast poté držela, ale nedokáži říct přesně jak moc se odlepila. Cca 1/3.

27.12 (středa) se mi zdálo, že pod náplastí jsou bublinky nebo spíš že úplně nepřiléhá. Náplast se pak odlepila do cca 1/2 a musela jsem si nalepit novou. Novou jsem lepila v 1:00 ráno 28.12. kdy jsem si na toaletě všimla, že když odloupnu kraj tak střed nedrží. V případě odloupnutí náplasti se má do 24ti hodin nalepit nová a měnit v klasický den výměny. Přes 24 hodin se má nalepit znvu až za týden, tudíž na nový den výměny - jak píšou v příbalovém letáku.
Nedokážu posoudit, kdy se náplast bera za opravdu odlepenou. Jestli po 1/3 nebo až po 1/2.

Teď nevím, kdy mám náplast měnit. Jestli klasicky v neděli na den výměny, nebo ve středu (Či čtvrtek protože nová byla lepena ve čtvrtek v 1:00 ráno). Spíše si ale mysím že ve středu večer.

Je lepší měnit až po týdnu?
A kdy mohla náplast ztratit účinek?

Zítra volám na gynekologii a zažádám o jinou antikoncepci, tahle mi nevyhovuje, není pro mě. Hodně sportuji a sprchuji a náplast se mi odlepuje. Hlavně i malé odlepení ve mně nevzbuzuje důvěru.
Mom děkuji všem za pomoc.

Reklama

Reakce:

KristynaTita
Kecalka 431 příspěvků 28.12.17 22:43

@Klemetýna 7 dni bych spoléhala na jinou antikoncepci, pokud mate pocit, ze se odlepila hodne. Mikrobublinky se tvori, i kraje se mirne odchlipuji a za nimi se usazuji vlakna od obleceni a necistoty. Priste bych zvolila misto nad kalhotkama zepredu ci na zadech na krizi…

NoFear
Kecalka 236 příspěvků 28.12.17 23:16

Doporučuju Nuvaring. Evru jsem taky měla (nemůžu klasické pilulky) a byla jsem z ní pořád nervozní. Musela jsem ji mít vpředu na podbříšku, abych ji mohla kontrolovat. Nuvaring mi vyhovuje 100% od prvního použití.

Tunrida
Hvězda diskuse 47389 příspěvků 28.12.17 23:18

Tak předně si dej náplast na místo, kde se ti nebude o nic zachytávat. Na rameni to evidentně nebude dobrý. Já ji nosila buď mezi lopatkami nebo na bedrech tak, aby byla nad kalhotami. Jinak pokud se mi odlepila, tak jsem jí prostě nalepila zpátky a víc jsem neřešila. Párkrát ve vaně mi sjela i celá.

Tunrida
Hvězda diskuse 47389 příspěvků 28.12.17 23:19
@KristynaTita píše:
@Klemetýna 7 dni bych spoléhala na jinou antikoncepci, pokud mate pocit, ze se odlepila hodne. Mikrobublinky se tvori, i kraje se mirne odchlipuji a za nimi se usazuji vlakna od obleceni a necistoty. Priste bych zvolila misto nad kalhotkama zepredu ci na zadech na krizi…

Já to měla přesně naopak :lol: Bylo mi jaksi nepříjemné, že si mou antikoncepci teď už ex odnášel jako bonus :mrgreen:

Klemetýna
Kecalka 146 příspěvků 28.12.17 23:21

@KristynaTita @NoFear Děkuji za rady :) Ještě mám dotaz. Přemýšlím o tom, zda jsem si náplast nevyměnila brzo a měla raději počkat do neděle (den výměny) s tím nalepením nové. Vím, že se náplast odlepila do více jak 1/3, ale může mi nějak takhle brzké vyměnění náplastě uškodit?

NoFear
Kecalka 236 příspěvků 28.12.17 23:35

@Klemetýna no, pokud se odlepila z 1/2 a nelepila, byla asi výměna na místě, já bych pokračovala v původním dnu výměny, abych si nerozhodila cyklus. Ale teda spolehala bych se radeji na dodatečnou ochranu..

KristynaTita
Kecalka 431 příspěvků 29.12.17 00:38

@NoFear Hormony z naplasti by se mely uvolňovat rovnomerne, tedy ze by nemelo vadit drivejsi odlepeni. Spis otazka, jak dlouho jste byla s takto odlepenou naplasti, kdy se nevstrebavaly hormony z cele plochy naplasti.. to byste ale teoreticky poznala podle spineni z poklesu hormonu. Pro sichr stejne radej jinou ha ted.

KristynaTita
Kecalka 431 příspěvků 29.12.17 00:41

@NoFear pardon, melo byt klementýně, tak na konci nemelo byt „ha“ ale „antikoncepce jako takova“.

Klemetýna
Kecalka 146 příspěvků 30.12.17 14:51

@NoFear @KristynaTita Děkuji moc :) Budu pokračovat dál v přelepování v klasický den, tedy v neděli.

KristynaTita
Kecalka 431 příspěvků 30.12.17 23:21

@Klemetýna supr :) doporucuji kuzi pred nalepenim odmastit :)

jankajj
Závislačka 2789 příspěvků 02.01.18 14:27

Zakladatelce: roky jsem Evru užívala, sexuálně žila a nikdy neotěhotněla. Zásadní je pokožku umístit na suchou pokožku /nemokrou, nemastnou - místo pro náplast jsem ani nenatírala tělovým mlékem, naschvál. V tropických letních teplotách je to naprd, to jsem občas musela náplast předčasně vyměnit, lepidlo sjíždělo, nedržela. Ale jinak - i když jsem chodila na plavecký bazén, do parní sauny, vše drželo. Jednou mi ji sundala v aquaparku masážní tryska/ale ta byla vážně hodně silná, až na práh bolesti.
Náplast nelze umisťovat na místo, kde dochází k intenzivnímu tření, což ve styku s podprsenkou - ramínky je. Pokud se náplast odlepuje, je třeba ji vyměnit, a ne čekat co bude. Třetina náplasti už je hodně.
Náplast nemusí sedět na kůži celá, aby fungovala - okraje odchlípnuté nevadí. účinná látka je údajně v malém čtverečku uprostřed/cca 1-2 cm, nepamatuji přesně/. Takže jsem hlavně hlídala, aby náplast dobře seděla v té hlavní části, ve středu, včetně toho aby se uprostřed neudělala rýha kde náplast nesedí k tělu - což se stalo.
Nikdy náplast odchlípnutou nepřelepuj, aby zpět sedla, jak nesedí natěsno k tělu, účinku se nedá věřit.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >