Odložení cigaret v těhotenství (když to nešlo hned)...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 12:02
Odložení cigaret v těhotenství (když to nešlo hned)...

Ahoj holky, zvláště bývalé kuřačky,
jsem těhotná a nedaří se mi přestat kouřit. Sice nekouřím jako před těhotenstvím, ale přestože jsem už v 17. tt, nemám pevnou vůli a nedokáži si těch cca 10 cigaret odpustit. Byla jsem extrémní kuřačka. Říkala jsem si po prvním screeningu, teď si říkám že s prvními pohyby snad už mi to nedá… Kdy jste to dokázaly vy?
Kouření si teď vůbec nevychutnávám, vyčítám si jej, ale nekouřit nejde. Teď jsem se snažila najít na youtube nějaká videa, která by mne „nakopla“, ale nic moc jsem nenašla. Ani v angličtině.
Prosím, napište mi zkušenosti, jak jste dokázaly přestat (nemyslím holky, které uvidí dvě čárky a nekouří…), jak dlouho jste v těhu kouřily a pokud už máte miminka na světě, jak se jim daří, porodní váha a podobně.
Za co nejvíc rad a informací budu vděčná. Díky.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 1 inzerát 03.09.18 12:05

Zkoušela jsi po jedné ubírat? Zítra devět, pozítří osm a tak dál?

Ou
Kelišová 5420 příspěvků 03.09.18 12:08

Kvůli čemu kouříš, co ti to dává - uklidnění? soustředění? V jakých situacích kouříš nejvíc?

Dokud neporozumíš tomu, jakou potřebu kouření sytí a nenajdeš jinou cestu jak to zaplnit, tak se toho nezbavíš.

Plus teda - sáhni alespoň po elektronické cigaretě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 12:09

Ahoj, já přestala od druhého měsíce, kdy se mnou přestal i přítel, jenže v 15 týdnu mi umřela babička, která mě vychovavala a taky dědeček a já byla úplně v prcicich a vrátila jsem se k tomu… Tak 5 cigaret za den, ale bez nich to nešlo. Teď jsem 35. Týden a dva týdny zas nekouřím a držím se zatím… Donutilo mě to, že nechci pak na sále hlásit, že jsem kuracka… Je to ostuda… Přítel začal taky, a už Teda asi nehodlá skončit… :/držím palce, vím jak je to těžké, třeba že donutí potom pohyby… Návod jak přestat neexistuje… Chce to pevnou vůli… Každopádně 10 je moc, zkus to aspoň omezit… ;)

TeSudička
Kecalka 294 příspěvků 03.09.18 12:10

Bude to znit divne, ale me strasne pomohlo prepnout v hlave z „chci prestat kourit, musim prestat kourit“ na " zkusim, jak dlouho vydrzim nekourit" a ted to bude 5 let, co nekourim. Prestala jsem pul roku pred otehotnenim :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 12:11

Blízká známá kouřila v těhotenství, omezeně jak říkáš. Porodila holčičku ve 26tt s 820g, dnes je z ní 3 létá holčička, ale bylo to peklo. Tohle fakt nechceš

rozand
Závislačka 3456 příspěvků 03.09.18 12:14

Mám jen jeden dotaz - jde o plánované těhotenství?

Kriss Tina
Kelišová 6065 příspěvků 03.09.18 12:15

Já když zjistila těhotenství už sem si nekoupila další krabičku, prostě sem si zakázala jít do trafiky a cigarety kupovat, nejhorší je vydržet první 3 dny, to sem byla nervní, ale už to potom šlo, sice sem se cpala bonbonama a podobnejma blbinama, ale vydržela jsem :) za ty nervy že ohrožuju miminko mi to nestálo :palec: už jsou to víc jak 4 roky a už sem cigaretu do ruky nevzala.

Kristynka22
Kecalka 209 příspěvků 03.09.18 12:16

Já těhotenství zjistila v 6. týdnu, řekla jsem si po první kontole přestanu, pak za další týden přestanu atd. a nakonec se mi to podařilo až teď, jsem 10+4. Pomohlo mi k tomu že jsem se dočetla že od toho cca. 10 týdne začnou mimču fungovat plíce, takže jsem nechtěla, aby ten kouř taky dýchal… Kouření je těžké, ještě těžší je to kvůli tomu, že to sice plodu škodí, ale ne tolik jako alkohol a drogy. Já jsem ubírala po 1 denně, také mě podpořil přítel co přestal u mě kouřit, kouří jen s kamarády takže ty cigarety nemám na očích. A i kdyby se mi nepodařilo přestat teď, přestala bych stopro až by bylo vidět břicho, styděla bych se jít jako těhotná kupovat cigarety. Držím palce, snad přestaneš kouřit co nejdříve :kytka: Jinak co mě taky dost odradilo, nedávno jsem četla diskuzi ženy co kouřila celé těhotenství a nepřestala samozřejmě ani po porodu a její holčička vykazovala abstinenční příznaky, protože měla samozřejmě nikotin v mléce. A pokud nepřestaneš teď těhotná, nepřestaneš ani po porodu a to bude ještě horší. Také mě dost motivovalo to, že sbírám parfémy a vadilo mi, že krásně voním ale vlasy neustále od kouře.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 12:20

Já to omezila u prvního na 3-4 denně, 1 ráno, 1-2 v práci, a 1 po práci.. když jsem odešla na mateřskou, tak jsem s tím sekla…

za mě ten stres byla práce, pak jsem znovu začalana a s posledním těhotenstvím jsem kouřit najednou přestala, prostě mi to přestalo chutnat :-)

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2039 příspěvků 03.09.18 12:24
@Anonymní píše:
jsem těhotná a nedaří se mi přestat kouřit. Sice nekouřím jako před těhotenstvím, ale přestože jsem už v 17. tt, nemám pevnou vůli a nedokáži si těch cca 10 cigaret odpustit. Byla jsem extrémní kuřačka. Říkala jsem si po prvním screeningu, teď si říkám že s prvními pohyby snad už mi to nedá… Kdy jste to dokázaly vy?
Kouření si teď vůbec nevychutnávám, vyčítám si jej, ale nekouřit nejde. Teď jsem se snažila najít na youtube nějaká videa, která by mne „nakopla“, ale nic moc jsem nenašla. Ani v angličtině.
Prosím, napište mi zkušenosti, jak jste dokázaly přestat (nemyslím holky, které uvidí dvě čárky a nekouří…), jak dlouho jste v těhu kouřily a pokud už máte miminka na světě, jak se jim daří, porodní váha a podobně.
Za co nejvíc rad a informací budu vděčná. Díky.

Podařilo se mi to odložit ve 3. měsíci. Začala jsem si dopřávat jídlo, pomalu nakupovala pro miminko, hodně jsem si četla knihy a časáky o dětech, později chodila na těhotenské cvičení a na cigarety jsem si ani nevzpomněla. Ale já pocházím z rodiny nekuřáků, i tchánovci jsou nekuřáci, nikdo mi nebafal pod nos. Musíš změnit rituály, co tě k cigaretě vážou. Trochu překopat život, uvědomit si, že život už není nekonečná párty, ale začne jiná jízda :) A vem to tak, jako bys tomu mrňousovi kouřila v ložnici u postýlky, to bys taky nedělala, že? Pro začátek třeba přestaň šlukovat, půjde to.

Russet
Extra třída :D 12178 příspěvků 03.09.18 12:29
@Anonymní píše:
Za co nejvíc rad a informací budu vděčná. Díky.

Předčasně odloučená placenta, nedostatečně vyživované dítě (nižší porodní hmotnost), syndrom náhlého úmrtí, nemocnost - astma, špatný vývoj plodu…To ti za to cígo fakt stojí? :roll:

smurfka
Vesmírná mluvilka 30023 příspěvků 03.09.18 12:37

tak když ti to už ani nechutná, proč to děláš?
jsem myslela že kuřáci kouří, protože jim to chutná :think: :nevim:
já bych nedala do pusy něco co mi nechutná

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 12:42

Kamarádka kuřačka porodila ani ne 700g miminko ve 25tt, které to bohužel nezvládlo. Já tenkrát byla v 15tt a tak mě to vyděsilo, že jsem pak přestala ze dne na den (do tě doby cca 15 denně).
Prosím o anonym, nejsem hrdá na to, že jsem s tím nesekla hned s pozitivním testem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 12:45

Jinak u nás pak porod skoro v termínu, 3,1 kg. Dnes má 3 roky a bývá častěji nemocná, trpí na laryngitidy, jinak naštěstí bez jiných komplikací.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >