Odložení očkování po viroze

24.6.21 03:06

Odložení očkování po viroze

Obracím se na vás s prosbou o radu. Dcera narozená 26.2.2016, byla9.2. pozitivní na covid a v karanténě byla do konce února. Dětské lékařce jsem tuto skutečnost oznámila ihned po zjištění výsledků s tím, že jsem mi sestra oznámila, že se 5 letá prohlídka odloží a potom se domluvíme, protože součástí prohlídky mělo být i očkování. Takže asi jsem to špatně pochopila, myslela jsem, že se ozvou. Sama nevím, kdy je možné očkování po prodělaném covidu. V pondělí jsem byla s dcerou u lékařky, protože měla v sobotu 39,5 a v neděli 38,5 a stěžovala si na bolest v krku. Lékařka angínu vyloučila a řekla, že je to viroza. Doktorka jen prohodila, že měla mít dcera 5 letou prohlídku s očkováním, a že tedy neví, jak jí to pojišťovna uhradí. Sestra tvrdila, že jsme se měli ozvat, že má v kartě, že tatínek měl covid. Když jsem jí řekla, že ho měly také obě dcery, že jsem jí to volala, tvrdila, že o tom neví, že z hygieny jim tyto informace nechodí. Každopádně má jít v pondělí na kontrolu a tam ji chce už i očkovat. V dceři to jen chroptí a nezdá se mě být úplně v pořádku. Mohu podstoupit jen tu prohlídku, s tím, aby ji očkovali nejdříve po 14 dnech? Myslím, že na mě bude naléhat i s očkováním. Schválně si to napsali na poslední den v tomto měsíci. Nevím jestli se chce vejít za každou cenu do termínu pro pojišťovnu, tak by mě zajímalo, jestli je to jen termín na prohlídku a zda mohu trvat na odložení očkování o jeden nebo dva týdny. Očkovali by jste, kdyby jste viděli, že dítě není úplně zdravé? Mohu to vůbec odložit? Jen bych chtěla dodat, že proti očkování nic nemám. Doktorka je už stará a hodně maminek od ní odešlo. Co jsme se jich ptala, prý jí vůbec nezáleží na dítěti. Když jí říkám, že měla horečky a kolik, tak se mě za 2 minuty zeptá, když píše do karty " A horečky měla?" Někdy si tam připadám jak blázen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
604
24.6.21 03:38

Pockala bych s ockovanim 2 tydny po odezneni priznaku virozy. U nasi lekarky je moznost preventivni prohlidky s tim, ze v pripade potreby se ockovani posune. Napr. jednou jsme posouvaly i samotnou prohlidku kvuli viroze a na prohlidce v nahradnim terminu jsme se domluvily na posunuti ockovani kvuli klisteti prisatemu par dni pred tou prohlidkou. Pak jsme s dcerou sly ciste na ockovani.

Ohledne proplaceni pojistovnou zalezi na tom, o jake ockovani jde. Myslim, ze terminy lze vyhledat na internetu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1814
24.6.21 05:51

Jasne ze ockuj az bude dcera zcela zdrava, o tom bych s doktorkou nediskutovala. Ta ockovani by mela byt dve - MMR a zaskrt, tetanus, cerny kasel. Oboje se ockuje mezi patym a sestym rokem, pojistovna s tim problem mit nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
24.6.21 06:19

Kdyžtak si to ockovani uhradis sama no. Na tvrdo bych ji to tak řekla. Navíc moje dcera musela odložit synflorix kvůli rýmě, nevešla se do termínu pro pojišťovnu, a taky jsem nic neplatila. Podle mě i na tohle se přihlíží, že to není o tom že ty nechceš. Ale o tom že to dítě nemůže kvůli aktuální nemoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
875
24.6.21 06:22

Nikdy bych neočkovala dítě, které má infekci. I kdyby se doktorka na hlavu stavěla. Je to tvoje dítě a tvoje zodpovědnost za jeho zdraví. Posunutí o pár dnů/týdnů nic neudělá. A ty nesmysly s pojišťovnou jsou nějaké divné.

Já jsem tedy čekala prostě do vymizení příznaků. Tím, že malá (3m) je má dva týdny, tak jsem čekala asi docela dlouho. U obou dětí jsem například neočkovala zásadně před ukončeným třetím měsícem. U syna jsem měla rozestupy pokaždé 2m. MMR budu dávat pouze po druhém roce (Prevenar to samé). Doktorka si může myslet svoje, ale to je tak vše…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1049
24.6.21 06:28

Blbost, pojišťovna jí to uhradí úplně normálně. Snaží se tě zatlačit, kam ona chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1049
24.6.21 06:29

Povinné očkování nehradí rodič nikdy, ani když se odložilo jen na jeho žádost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2573
24.6.21 07:41

Samosebou že to můžeš odložit. Rozmysli si, na kdy, já bych klidně dala celý měsíc po vyleceni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32543
24.6.21 07:45

@Martina8416

V žádném případě bych neočkovala, pokud se necítí zdravá.

I můj doktor z očk. centra mi říkal, že po viroze se má 14 dnů nejméně odložit očkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat