Odložení snažení se o miminko

Anonymní
15.9.19 23:35

Odložení snažení se o miminko

Ahoj vsem :mavam:

Je to pro me hodne citlive tema a vlastne o tom nikdo, krome partnera nevi…

S partnerem jsme 3,5roku, ja mam z predchoziho vztahu dceru, partner take, v minulosti jsme tedy plodni oba stopro byli :lol: rekneme, ze posledni necele dva roky dalsimu potomkovi nechavame volny prubeh, radi bychom, ale zadne sledovani, mereni teplot nebo styk na povel. Mne bude za chvili 30, partner je starsi…jsme relativne v jednom kole, spoustu starosti, i kdyz jsme pany sveho casu, ale zas je to vykoupeno jinou formou stresu, podnikame, inovujeme, detem se venujeme, psa mame, letos jsme se prestehovali…a mne tedy asi tak posledni rok tikaji biologicke hodiny, neskutecne. Kazda fotka novorozence me uplne dojme. Myslim, ze partner je na tom docela podobne, ale moc to neresime…tedy vime, ze chceme, ze tomu nechavame volny pribeh, ze jsem udajne z bezneho gynekologickeho hlediska zdrava, ale taky vime, ze si asi ani jeden moc nedovedeme predstavit projit martyriem reprodukcniho centra. Mozna to nekterym zdejsim snazicim se bude pripadat jako, ze tedy dostatecne netouzime, ale tak to neni, jen proste mame pocit, ze to neni pro nas…zatim tedy…treba mame podvedome strach a tohle neurcito nam vyhovuje, tezko rict :nevim: nicmene jinak kazdy mesic zazivam klasicke pocity zklamani, nedostatecnosti atd atd. Ktere se zas snazim prebijet racionalnim uvazovanim, ze neni asi vhodny cas a ze se vlastne jinak mame skvele. A ze pri nejhorsim ty deti uz mame.

Kazdopadne nasledujicim tydnem nastava zmena, partner bude absolvovat 3mesicni lecbu, ktera i po skonceni nejakou dobu vylucuje plozeni. A mne je nejak uzko. Vim, ze to tak musi byt a je to dobre a potreba, ale nekde ve skrytu duse mam proste strach, ze to ted musime odlozit, ze uz nebudou ani ty mesicni nadeje, ze nevim, jak to potlacit nebo vyhnat z hlavy.

Samozrejme uvitam kazdou cennou zkusenost, jak kdo prestal na snazeni myslet nebo jak si poradil s nucenym prerusenim snazeni se…kazdopadne diky za moznost alespon vypsani se a uleveni me neustale premyslejici hlave…

T.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

481
15.9.19 23:45

Vím jak se cítíš, my se snažíme rok a půl. Děti nemáme ani jeden.. a už jsme začali problém řešit v car, kde se zjistilo, že já nemám ovulaci, jinak zatím žádný problém zjištěný jinde není. Teda až na cysty které se mi opakovaně tvoří a už dvakrát mám nucenou pauzu na snažení. Zrovna teď čekám, až zas budu fit… Je to náročný. A jak zastavit alespoň na čas biologické hodiny ti neporadím. Já si teda zakázala myšlenky na mimčo, ale znáš to… jediný co mi tak trochu pomáhá, je jíst vitamíny, abych svý psychice dopřála pocit, že pro to mimčo pořád něco dělám.. a říct si, že první musíme být zdravý my, aby se mohlo narodit miminko..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.9.19 23:50
@Online píše:
Vím jak se cítíš, my se snažíme rok a půl. Děti nemáme ani jeden.. a už jsme začali problém řešit v car, kde se zjistilo, že já nemám ovulaci, jinak zatím žádný problém zjištěný jinde není. Teda až na cysty které se mi opakovaně tvoří a už dvakrát mám nucenou pauzu na snažení. Zrovna teď čekám, až zas budu fit… Je to náročný. A jak zastavit alespoň na čas biologické hodiny ti neporadím. Já si teda zakázala myšlenky na mimčo, ale znáš to… jediný co mi tak trochu pomáhá, je jíst vitamíny, abych svý psychice dopřála pocit, že pro to mimčo pořád něco dělám.. a říct si, že první musíme být zdravý my, aby se mohlo narodit miminko..

I kdyz nerada, ale mam radost, ze me nekdo chape :hug: ja prave koupenou listovku zastrcila daleko do supliku a mam podobnou mantru - ze nejdriv nase zdravi a potom reprodukce, ale ten pocit, ze cas utika a ze nam nebude doprano mit spolecnyho potomka, to je na palici… preji, at te co nejdriv daji do stavu fit a budete se moci radovat z potomka ;)

T.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.9.19 23:50

Tak s tím ze bude 3 mesice nucena pauza asi nic neuděláš, vid? Takze to musis proste prijmout tak jak je… Vim ze je lehký rict nemysli na to, ale jinak to nepujde. Soustředila bych se tu dobu na neco jineho a hlavně neni to tak dlouho. 3 mesice utečou jako voda :mrgreen: A pak bych teda možná začala resit, vis kdy mas ovulaci? Poznáš to na sobě? Mozna ze jste nemeli stesti se nějak trefit, když jste to moc neřešili… My se snazili skoro rok. Ovulaci jsem na sobe poznala, takze ve dnech před ni a po ni bylo nejvíc sexu. A pak se to najednou povedlo, ikdyz uz jsem si rikala, ze je nejaka chyba nekde. Za 2 tydny mam termin :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.9.19 23:58
@Anonymní píše:
Tak s tím ze bude 3 mesice nucena pauza asi nic neuděláš, vid? Takze to musis proste prijmout tak jak je… Vim ze je lehký rict nemysli na to, ale jinak to nepujde. Soustředila bych se tu dobu na neco jineho a hlavně neni to tak dlouho. 3 mesice utečou jako voda :mrgreen: A pak bych teda možná začala resit, vis kdy mas ovulaci? Poznáš to na sobě? Mozna ze jste nemeli stesti se nějak trefit, když jste to moc neřešili… My se snazili skoro rok. Ovulaci jsem na sobe poznala, takze ve dnech před ni a po ni bylo nejvíc sexu. A pak se to najednou povedlo, ikdyz uz jsem si rikala, ze je nejaka chyba nekde. Za 2 tydny mam termin :srdce:

Neudelam, naprostou pravdu mas. Bude to celkem ne 3mesice, ale 7-9, jelikoz je jeste nejaka doba po ukonceni lecby..ja vim, ze to utece, ale asi se mi to nejak misi s pocitem starnuti a ze zkratka skoro rok musime odepsat, no a vlastne kdyz to tak pisu, tak vidim, ze problem mam i jinde :mrgreen:. Jinak samozrejme planuju aspon poradne cvicit a starat se o sebe, rikali jsme si, ze budeme pravidelne relaxovat nekde mimo domov a cestovat, proste at si uzijeme. Ovulaci mivam v druhe polovine cyklu, potvrzeno u dr a rekneme, ze nas milostny zivot je dost pravidelny, takze si myslim, ze za ty skoro dva roky uz jsme se museli trefit nekolikrat :lol: jinak gratuluji :hug: :kytka:

T.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.9.19 00:14

Aha to bude takhle na dyl :roll: Ale i tak to utece, uvidis ;) psala jsi, ze je vam kolem 30 takze bych se vekem fakt nestresovala. Nekdy to proste trva. Tomu mymu uz je kolem 40, takže jsem byla z toho ve stresu, ale pak se zadarilo. Jinak nejakyho vysetreni zakladniho bych se nebála, alespoň budete vedet jak na tom jste. To ze mate děti sice neznamena, ze jste neplodni, ale za ty roky se mohly u tebe změnit hormony a u něj kvalita spermatu. To jsou ale veci, se kteryma se da neco snadno delat. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.9.19 00:26
@Anonymní píše:
Aha to bude takhle na dyl :roll: Ale i tak to utece, uvidis ;) psala jsi, ze je vam kolem 30 takze bych se vekem fakt nestresovala. Nekdy to proste trva. Tomu mymu uz je kolem 40, takže jsem byla z toho ve stresu, ale pak se zadarilo. Jinak nejakyho vysetreni zakladniho bych se nebála, alespoň budete vedet jak na tom jste. To ze mate děti sice neznamena, ze jste neplodni, ale za ty roky se mohly u tebe změnit hormony a u něj kvalita spermatu. To jsou ale veci, se kteryma se da neco snadno delat. :palec:

Dekuju :hug: mne je 30 za bukem, partner je starsi, o dost, 20let plus, takze proto asi ty moje chmury a stres ohledne veku…my jsme si tedy rekli, ze se eventuelne rozhodneme s dalsim resenim pristi leto, to jsme jeste nevedeli o te nucene pauze, a ja vim, ze o nic nejde, ale proste jsem doufala, ze to zustane intimni proces mezi nami a my a dvacet lekaru. I kdyz vim, ze je to dnes skoro normalni a ze clovek, co chce dite, tak to samozrejme podstoupi, ale mam to takhle blbe nekde hluboko zakoreneny (a obavam se, ze muj partner to ma jeste o fous zakorenenejsi).

T.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.9.19 01:12
@Anonymní píše:
Dekuju :hug: mne je 30 za bukem, partner je starsi, o dost, 20let plus, takze proto asi ty moje chmury a stres ohledne veku…my jsme si tedy rekli, ze se eventuelne rozhodneme s dalsim resenim pristi leto, to jsme jeste nevedeli o te nucene pauze, a ja vim, ze o nic nejde, ale proste jsem doufala, ze to zustane intimni proces mezi nami a my a dvacet lekaru. I kdyz vim, ze je to dnes skoro normalni a ze clovek, co chce dite, tak to samozrejme podstoupi, ale mam to takhle blbe nekde hluboko zakoreneny (a obavam se, ze muj partner to ma jeste o fous zakorenenejsi).T.

Z jedne strany vas chapu, ale z druhe… Neco chcete a tak musite pro to tedy i něco udelat. Ne vse je ruzove a tak jak si představujeme. Ted to nemyslím nejak zle, ale je to jako kdyz jsem si predstavovala ja nevim treba prvni sex… :lol: Videla jsem to jako romantiku vystrizenou z filmu. No ale realita byla jiná ze, asi hodne z nas zná :mrgreen: S dítětem to samy, predstavovala jsem si jak si parkrat udelame hezky vecer a ja za mesic oznámím partnerovi, ze jsem tehotna. No ale tak to nebylo, po roce jsme sli do CARu. Ale hlavni je, že nas kazdym dnem ceka uzasne děťátko a je mi dneska úplně ale uplne jedno, jestli se nam to podařilo hned a nebo jestli jsem byla na nejakym vysetreni, pila bylinky jak diva a testovala se a hlidala ovu každý mesic. Jste prece dospely. Bud chcete dite a uděláte pro to maximum a nebo zasnene budete čekat, treba se to jednou povede…

• Nahlásit
  • Citovat
9463
16.9.19 06:51

Já tohle popravdě nechápu…tak kdybyste tomuc htěli nechat volný průběh, tak toto neřeším. Ty prostě chceš mimčo, tak pro to něco udělej. Jasně, teď musí být pauza kvůli nemoci, tak tu pauzu využij tím, že si začneš měřit BT, za tři měsíce tak akorát jsi schopna získat nějaké relevantní informace a hne djak to půjde, tak na to vlítněte. Zkuste to takto cíleně půl roku a jestli to nevyjde, tak bych šla do caru. Prostě buď chci dítě, nebo nechci. Jsou samozřejmě i ženy, které otěhtní úplnou náhodou ve čtyřiceti letech, ale proto se o tom pak všude mluví - protože je to taková haluz. Jestli jsi smířená - skutečně smířená - s tím, že třeba žádný miminko nebude, tak to dělej tak jak doted. Ale jestli ho skutečně chceš, tak začni něco dělat. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56950
16.9.19 07:37

No tak pokud ma treba spatny spermiogram a zhorsi se lecbou, bude jeste hur. Takze bych si s nim otevrene promluvila a pak zasla co nejdriv na vysetreni. Dle me jste ztraceli cas, ze mate kazdy jedno dite pred par lety neznamena, ze se nic nezmenilo a jste plodni dal, respektive, ze jste plodni spolu. Z hlavy to nedostanes dle me. Takze to probrat narovinu a v mezicase muzes jit uz ty na vysetreni, zda neni problem u tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56950
16.9.19 07:40
@Anonymní píše:
Dekuju :hug: mne je 30 za bukem, partner je starsi, o dost, 20let plus, takze proto asi ty moje chmury a stres ohledne veku…my jsme si tedy rekli, ze se eventuelne rozhodneme s dalsim resenim pristi leto, to jsme jeste nevedeli o te nucene pauze, a ja vim, ze o nic nejde, ale proste jsem doufala, ze to zustane intimni proces mezi nami a my a dvacet lekaru. I kdyz vim, ze je to dnes skoro normalni a ze clovek, co chce dite, tak to samozrejme podstoupi, ale mam to takhle blbe nekde hluboko zakoreneny (a obavam se, ze muj partner to ma jeste o fous zakorenenejsi).T.

No tak dva roky se snazite/nechranite a chteli jste cekat jeste rok. Navic mu je 50. Tak bud dite chcete nebo ne. :nevim: a jen nechranenim to asi nepujde… snad nema rakovinu nebo tak neco teda, kdyz se bude lecit s necim, co poskozuje plodnost :think: abys pak nebyla sama na 3 deti, ale to je vase vec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
656
16.9.19 07:54

Spis bych rekla, ze partner uz se na dalsi dite neciti. A nedivim se mu, v 50 se bezne chodi za vnoucaty. A pokud se tak dlouho nechranite a nic…plodni jste treba kazdy zvlast, ale vzajemne ne.. :think: segra ma deti s odstupem jen sedm let a tim, ze svagr zmenil zamestnani, prestal se hlidat v jidle a taky zestarl, tak spermio katastrofa. A to prvni dite bylo hned…drzim pesti. Bohuzel to je ta realita s o generaci starsim muzem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22384
16.9.19 08:20

To že on má první dítě asi ne o moc mladší než ty neznamená, že je stále plodný, nebo že jste kompatibilní spolu. Pokud chcete spolu dítě a hrozí nějaká závažná léčba tak bych se spíš o tom někde poradila aby pak nebylo pozdě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
443
16.9.19 08:32

Aspon na spermiogram bych ho urcite poslala. V 50 to uz nemusi byt zadna hitparada. Jeste pred lecbou. A popripade spermie zmrazit. Po te lecbe to uz nemusi jit vubec. Konzultovali jste to aspon s jeho lekarem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.9.19 10:26

Já čtu, že nechceš, pak že chceš… :lol: jasně, že chceš :hug: využij to na sledování ovulace, kup třeba listovku a gynex…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama