Odložili jste roušky?

Napsat příspěvek
72336
9.7.20 13:02
@vokishka píše:
No některé školy mají fakt bidne připojení. Wifi je dostupná jen na některých místech, jinde nefunguje. V některých třídách vypadává i pevné připojení. Někdy je problémy i v učebně informatiky, když něco vyhledává na netu celá třída. Ona je někde mizerná i elektrika, když se na patře zapnou dvě konvice, vyhodí to pojistky :mrgreen:

Jsem si přesně vzpomněla na svou bývalou práci, něž šel člověk vařit kafe, tak se musel zeptat v sousední kanceláři :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72336
9.7.20 13:07
@matkabagristy píše:
souhlasim. V soucasne dobe neni cr na online vyuku pripravena ani technicky, ani lidsky. Nektere moje kolegyne umi pocitac vypnout a zapnout. Vrcholem jejich it dovednosti je zapis znamek. Stejne jsou na tom nektere deti i rodice.
Ministerstvo chrli vize, dokumenty, jak to vsechno melo slapat nejpozdeji roku 2020, no neslapalo a nebude, bo penize.
Neomlouvam ucitele, kteri se na vyuku vyprdli. Jen chapu, ze nekteri to zvladnout nemuseli z objektivnich duvodu.

Já souhlasím a ač jsme třeba technicky zdatná domácnost a za normálních okolností máme připojení dobré, tak tím, jak bylo výrazně víc lidí doma, tak bylo připojení přetížené a byla jsem ráda, že běží můj pracovní skype a na případné přenosy dat dětí už prostě nebyla kapacita. I videa z youtube, které jim paní učitelky nahrály bylo třeba stáhnout a pustit z disku, online se sekaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15200
9.7.20 13:53

@j.a.n.i1 no tak rouška prokazatelně snižuje saturaci kyslíkem, takže právě pro astmatiky není dobrá, ale asi jde o to, najít tu rovnováhu, kdy nosit, kdy nenosit - co je přínosnější, jestli omezení nákazy nebo dýchat na plné plíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72336
9.7.20 15:08

@stinga Tak já přece nikde netvrdím, že neomezuje, ale tvrdit, ze se v ni dusí, je zas druhý extrém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4034
9.7.20 15:18
@j.a.n.i1 píše:
@stinga Tak já přece nikde netvrdím, že neomezuje, ale tvrdit, ze se v ni dusí, je zas druhý extrém.

No, mluv za sebe.

Já teda žádný astmatik nejsem, ale v roušce se dusím. Ne tak, abych padla na zem lapajíc po dechu, ale tak, že když se musela nosit i venku, tak mě pravidelně bolívala hlava - i každý den. A jelikož to není u mě normální, aby mě tak často hlava bolela, připisuji to právě roušce. A co jsem četla, není to nijak zřídkavé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41106
9.7.20 15:25
@j.a.n.i1 píše:

mne se s rouskou spatne dycha, jsem rada, ze jsem ji nemusela nosit cely den. V dobe, kdy byly povinne vsude, jsem v podstate nevychazela z domu do doby, nez to zrusili aspon na kolech. Mam ji na 15 minut v obchode, to vydrzim.
navic casto smrkam a pokaslavam, do rousky je to nechutne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72336
9.7.20 18:43

@matkabagristy Ale jo, nepříjemné to je, hur se dycha, ale zas tvarit se, ze se v tom člověk udusi… Ono to zas alespon nutilo ty lidi necourat, pokud nemuseli, taky me nanepadlo zbytecne trajdat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41106
9.7.20 19:02
@j.a.n.i1 píše:
@matkabagristy Ale jo, nepříjemné to je, hur se dycha, ale zas tvarit se, ze se v tom člověk udusi… Ono to zas alespon nutilo ty lidi necourat, pokud nemuseli, taky me nanepadlo zbytecne trajdat.

jj, izolovala jsem se doma. Dusevne narocne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6763
9.7.20 23:27

Tak ono je zásadní, JAKOU roušku ten člověk nosí. Jsou v tom extra rozdíly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615
9.7.20 23:36

Roušku nenosim, ale pořád dbám na to, abych si neumytyma rukama nesahala po obličeji (třeba při nákupu), často si ruce myju (nebo používám desinfekci, když nelze umýt). Za mě je to důležitější než v horku zavlhly hadr na puse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama