Odložili jste roušky?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
1319
9.7.20 06:55

Tak u nás v MS kraji se nosí roušky zatím ještě ve vnitřních prostorách běžně. Včera jsem byla v obchodě, na benzince i u lékaře a měli ji všichni. I když netuším, jestli je to tady u nás ještě povinné, zatím ji tady většina nosí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
9.7.20 07:24
@terrka83 píše:
Tak u nás v MS kraji se nosí roušky zatím ještě ve vnitřních prostorách běžně. Včera jsem byla v obchodě, na benzince i u lékaře a měli ji všichni. I když netuším, jestli je to tady u nás ještě povinné, zatím ji tady většina nosí

jj MS to má ještě povinné - kvůli Karviné a Frýdku..i když jsem viděla včera v telce, že v Ostravě se nemusí, v Karviné jo, v Havířově prý taky, takže když někdo jede z Havířova nakoupit do Ostravy tak nemusí a když se vrátí domů tak musí..no peklo, zase zbytečné.. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.20 07:28
@smurfka píše:
jj MS to má ještě povinné - kvůli Karviné a Frýdku..i když jsem viděla včera v telce, že v Ostravě se nemusí, v Karviné jo, v Havířově prý taky, takže když někdo jede z Havířova nakoupit do Ostravy tak nemusí a když se vrátí domů tak musí..no peklo, zase zbytečné.. :zed:

Jo, je to tak. Zrovna včera jsem jela do Ostravy. Teoreticky by sis mohla na hranicích města roušku sundat a cestou zpět opačně. Ale řidiči chtěli roušku celé cesty. Byla jsem na Fifejdach, tam musí být rouška uvnitř taky. Ale v tramvaji a Karolíně ji měl sem tam někdo. Neměli ani prodavači a to jich dost bydlí v postižených obcích.

• Citovat
  • Nahlásit
33184
9.7.20 07:42
@Anonymní píše:
Jo, je to tak. Zrovna včera jsem jela do Ostravy. Teoreticky by sis mohla na hranicích města roušku sundat a cestou zpět opačně. Ale řidiči chtěli roušku celé cesty. Byla jsem na Fifejdach, tam musí být rouška uvnitř taky. Ale v tramvaji a Karolíně ji měl sem tam někdo. Neměli ani prodavači a to jich dost bydlí v postižených obcích.

asi tak..jako nařízení k ničemu.. :nevim: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
309
9.7.20 07:51

Bavlnene rousky jsme odlozili. pokud je nenosi vsichni, tak jsou k nicemu.do obchodu a v mhd nosime respirator, deti do obchodu nebereme, pouzivame desinfekci na ruce, vyhybame se vetsimu poctu lidi uvnitr i venku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.20 07:58

Jsem z Brna (proto prosím anonym - kvůli bydlišti). Velké město, velká koncentrace lidí, pendlující… Počty rostou. Do MHD a uzavřených prostor stále nosím respirátor. Sice jsem za exota, ale moje zdraví je mi přednější. Ta čísla jsou už dost vysoká. Před pár měsíci se při těchto číslech všechno uzavíralo, a teď pohoda? Zajímavé… :think:

• Citovat
  • Nahlásit
32544
9.7.20 08:06
@Anonymní píše:
Jsem z Brna (proto prosím anonym - kvůli bydlišti). Velké město, velká koncentrace lidí, pendlující… Počty rostou. Do MHD a uzavřených prostor stále nosím respirátor. Sice jsem za exota, ale moje zdraví je mi přednější. Ta čísla jsou už dost vysoká. Před pár měsíci se při těchto číslech všechno uzavíralo, a teď pohoda? Zajímavé… :think:

Ale musíš se podívat, kde ta čísla jsou a na aktuální počet nemocných…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77385
9.7.20 08:14
@Anonymní píše:
Jsem z Brna (proto prosím anonym - kvůli bydlišti). Velké město, velká koncentrace lidí, pendlující… Počty rostou. Do MHD a uzavřených prostor stále nosím respirátor. Sice jsem za exota, ale moje zdraví je mi přednější. Ta čísla jsou už dost vysoká. Před pár měsíci se při těchto číslech všechno uzavíralo, a teď pohoda? Zajímavé… :think:

Jojo, ten vtip o největším maloměstě bude pravdivý :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.20 08:27

@smurfka Naštěstí nakupují jídlo za mě, takže se můžu maximálně bát, že něco přinesou. Odvážila jsem se zatím jen do Pepca, protože chci dítěti taky něco koupit a bodicko na netu za 200 mi přijde drahé. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
4781
9.7.20 08:31
@Anonymní píše:
@smurfka To dělám hlavně proto, že jsem těhotná… Nevím, co to udělá s dítětem a nějaký hlupák, co nedrží rozestup, se o případné nemocné dítě starat nebude.. :zed: Každopádně pevně doufám, že jenom plaším…

Opravdu plašíš, a stresem dítěti škodíš víc.

Tvoje rouška tebe stejně neochrání, tak proč ji máš? Dej si respirátor, klidně i štít a rukavice, a buď v klidu. Nebo se na to vyprdni úplně, žádné dítě u nás na covid nezemřelo…

A rozestupy? 199 cm je špatných, a 201 cm je v pohodě? A v některých krajinách stačí metr, v jiných 3, a v dalších 5? To je ten virus tak inteligentní, že pozná, ve které krajině se nachází, a jak daleko má skákat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
9.7.20 08:38

Zkuste se podívat na film Stalo se. V takovým případě bych šířila paniku a nosila roušku :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24985
9.7.20 08:40
@smurfka píše:
jj MS to má ještě povinné - kvůli Karviné a Frýdku..i když jsem viděla včera v telce, že v Ostravě se nemusí, v Karviné jo, v Havířově prý taky, takže když někdo jede z Havířova nakoupit do Ostravy tak nemusí a když se vrátí domů tak musí..no peklo, zase zbytečné.. :zed:

no, je to pěknej galimatyáš!
U nás se teda roušky nemusí (JM), tak nenosím. Hromadnou dopravou běžně nejezdím, ale kdyby tam někdo byl zjevně nemocný a bez roušky, blbý pocit bych měla. Ale počítám, že na podzim to zase začne pro všechny…Kdo ví, v jakém režimu ten „covidový“ život bude fungovat.
Ale včera jsem viděla pána, jak řídil osobní auto a jel tam sám. Měl nasazenou roušku, a důkladně, koukaly mu jen oči. Tak to mi přišlo hodně podivné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77385
9.7.20 09:00

@pe-terka Tak ted trochu jo, nicméně dokud byly povinne v obchodech, tak si clovek nebude na prejezd sundavat, to by jich musel mit deset.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
9.7.20 09:02
@Anonymní píše:

ale kde rostou? u vás v Brně? asi těžko ne..
ohniska se hlídají, všude jinde počty klesají nebo nepřibývají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
9.7.20 09:04
@j.a.n.i1 píše:
@pe-terka Tak ted trochu jo, nicméně dokud byly povinne v obchodech, tak si clovek nebude na prejezd sundavat, to by jich musel mit deset.

já mám jednu imrvere v autě..
normálně jsem ji nenosila, jen teda do těch obchodů a tak..takže jsem ji u sebe nemývala..tak když jsem jela někam autem do obchodu, tak jsem věděla že tam je a zase ji tam pak nechala..( tot o tom jak se doma lidé starají o roušky, desinfikují nákup a perou okamžitě vše co měli na sobě venku :mrgreen:, ale pak si stěžují na 2m rozestup :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat