Odložili jste roušky?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
923
9.7.20 09:06
@Anonymní píše:
Jsem z Brna (proto prosím anonym - kvůli bydlišti). Velké město, velká koncentrace lidí, pendlující… Počty rostou. Do MHD a uzavřených prostor stále nosím respirátor. Sice jsem za exota, ale moje zdraví je mi přednější. Ta čísla jsou už dost vysoká. Před pár měsíci se při těchto číslech všechno uzavíralo, a teď pohoda? Zajímavé… :think:

Achjo… Sama o sobě jsou čísla nevypovídající. Nárůst je proto, že vzniklo několik ohnisek a tam se intenzivně testuje. Nemoc se nešíří plošně ve všech krajích, proto nemá smysl vše zavírat, protože ti nemocní jsou koncentrovaní v několika málo místech (a Brno mezi nimi není). Vzhledem k počtu aktivních případů je šance, že budeš nakažená asi stejná jako že vyhraješ sportku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24985
9.7.20 09:09
@j.a.n.i1 píše:
@pe-terka Tak ted trochu jo, nicméně dokud byly povinne v obchodech, tak si clovek nebude na prejezd sundavat, to by jich musel mit deset.

no, většině lidí rouška při přejezdech blimbala u krku nebo za uchem :mrgreen:
Ale ten pán jel včera, jel sám a fakt mu koukaly jen oči. Za mě, kor v autě, opravdu nekomfortní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77385
9.7.20 09:09

@smurfka Ja rousky po pouziti poctive prala a zehlila, misto toho abych si stezovala, jaky je hnus mit ten vlhky hadr na obliceji a jak se v tom mnozi bakterie… Takze sundanou jsem znovu nenasazovala. Ale tedy desinfikovat nakup a hned prat obleceni to zas ne, nejsem magor. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77385
9.7.20 09:15
@pe-terka píše:
no, většině lidí rouška při přejezdech blimbala u krku nebo za uchem :mrgreen:
Ale ten pán jel včera, jel sám a fakt mu koukaly jen oči. Za mě, kor v autě, opravdu nekomfortní.

Myslis jako, že ji opatlam o vsechno mozne a pak si ji budu cpat zpet na pusu… Dekuju, nemusim mit vsechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24985
9.7.20 09:15
@j.a.n.i1 píše:
@smurfka Ja rousky po pouziti poctive prala a zehlila, misto toho abych si stezovala, jaky je hnus mit ten vlhky hadr na obliceji a jak se v tom mnozi bakterie… Takze sundanou jsem znovu nenasazovala. Ale tedy desinfikovat nakup a hned prat obleceni to zas ne, nejsem magor. :mrgreen:

no někteří ho ještě nechávali dva dny stát někde v koutě nebo v garáži (ten nákup)! To si teda neumím představit. My když dotáhnem jednou týdně tři narvaný mega kaufland tašky s nákupem domů, děti se na to vrhnou, jako by 14 dní nejedly :P Nejvíc frčí ovoce a jogurty a za to jsme rádi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24985
9.7.20 09:17
@j.a.n.i1 píše:
Myslis jako, že ji opatlam o vsechno mozne a pak si ji budu cpat zpet na pusu… Dekuju, nemusim mit vsechno.

ach jo, tady má zas někdo den :jazyk: Když ti vadí vlastní brada…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
9.7.20 09:22
@j.a.n.i1 píše:
@smurfka Ja rousky po pouziti poctive prala a zehlila, misto toho abych si stezovala, jaky je hnus mit ten vlhky hadr na obliceji a jak se v tom mnozi bakterie… Takze sundanou jsem znovu nenasazovala. Ale tedy desinfikovat nakup a hned prat obleceni to zas ne, nejsem magor. :mrgreen:

no vidíš..tak ty se staráš o roušky, pereš, žehlíš, desinfikuješ ruce a pak to stejně chytneš…z nějakého jogurtu…tak na co pak ta snaha :nevim:..
kdyby ty jejich zákazy měli nějaký smysl..ale takhle se jim na to spousta lidí vyprdla a já taky..co už..na podzim se všichni pokálíme..už člověk nemůže mít ani obyčejnou teplotu, tato nemoc zřejmě přestala existovat, takže jsem zvědavá jak to bude dál

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77385
9.7.20 09:24
@pe-terka píše:
ach jo, tady má zas někdo den :jazyk: Když ti vadí vlastní brada…

Ano, pokud uz musim nosit rousku, tak ji budu alespon nosit spravne a ano, nevidim duvod proc bych ji mela patlat o oblečení, proste ji bud necham nasazenou nebo sundam a vezmu novou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24985
9.7.20 09:29
@j.a.n.i1 píše:
Ano, pokud uz musim nosit rousku, tak ji budu alespon nosit spravne a ano, nevidim duvod proc bych ji mela patlat o oblečení, proste ji bud necham nasazenou nebo sundam a vezmu novou.

vlastní brada není oblečení, je to součást obličeje. A pokud jedu v autě sama, nevidím důvod mít nasazenou roušku. Nikdo zde žádná pravidla neporušuje a neporušoval ani v době nejpřísnější karantény.
Ale mě je tvůj přístup v zásadě fuk, klidně si nos roušky stále a pořád, i když to není nařízeno. Pokud to nevyžaduješ nadstandardně po ostatních, je to tvoje věc :mavam: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
9.7.20 09:35
@j.a.n.i1 píše:
Ano, pokud uz musim nosit rousku, tak ji budu alespon nosit spravne a ano, nevidim duvod proc bych ji mela patlat o oblečení, proste ji bud necham nasazenou nebo sundam a vezmu novou.

a jak si to dělala v restauracích - pokud si do nich chodila..v době kdy při jídle mohla být sundaná ale po jídle se musela nandat..to si jich měla u sebe tolik že si po každém sundání dala novou? :think:
Další nepochopitelná věc. Na začátku se na ni nesmělo sahat aby se viry nepřenesli z ruk a najednou po x týdnech si ji můžeme sundávat a nandávat během jídla, mezi venkem a vnitřkem atd..takže jak to je…venku být nemuseli a do každého obchodu kam si vstoupila si měla novou? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77385
9.7.20 09:55

@smurfka Do restaurací jsem nechodila a ano, do každého obchodu jsem si buď vzala novou, nebo jsem si ji nechala nasazenou i mezi nimi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77385
9.7.20 09:56

@pe-terka Jestli se tobě po sundání roušky z jednoho ucha nebo po zavěšení na krk dotýká pouze brady, tak mě tedy ne, fakt nemám tak obrovskou bradu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49036
9.7.20 10:04

@j.a.n.i1 delas to s rouskami dobre, jako jedna z mala. Lidi se orouskujou, nasadi nejaky sportovni sal nebo satek a citi se chraneni. Tak, jak rouskovani pojima valna vetsina lidi, je to uplne naprd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
9.7.20 10:10
@matkabagristy píše:
@j.a.n.i1 delas to s rouskami dobre, jako jedna z mala. Lidi se orouskujou, nasadi nejaky sportovni sal nebo satek a citi se chraneni. Tak, jak rouskovani pojima valna vetsina lidi, je to uplne naprd.

nevím..já se necítila chráněna v žádné roušce..nosila jsem ji kvůli donucení, ne kvůli tomu že bych měla pocit že mě ochrání.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49036
9.7.20 10:13
@smurfka píše:
nevím..já se necítila chráněna v žádné roušce..nosila jsem ji kvůli donucení, ne kvůli tomu že bych měla pocit že mě ochrání.. :nevim:

ja taky. Valna vetsina lidi to tak ma. Uz to tak muzu ohrat, vytahuju z kabelky, batohu i nekolik dni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat