Odměna pěstouna, rodičovský příspěvek a OSVČ?

Anonymní
18.2.21 22:35

Odměna pěstouna, rodičovský příspěvek a OSVČ?

Dobrý den,

obracím se na vás s dotazem. Jsem na rodičovské dovolené a mám v PP bratra, takže mám i odměnu pěstouna. Plus invalidní důchod 1.st.
Vyskytla se mi možnost pracovat v realitní kanceláři jako OSVČ. Nevíte prosím někdo zda bych jako OSVČ nepřišla o sociální dávky? Jde mi o to, že odměna pěstouna je můj stabilní příjem, kdežto u RK je příjem jako na houpačce. Pořád nad RK přemýšlím, ale zase na druhou stranu si nemůžu dovolit přijít o sociální dávky.. Předem děkuji za rady. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
73
18.2.21 22:47

Odměna pěstouna není sociální dávka 8o není podmíněná tím že máš nízké příjmy. Můžeš mít klidně milion měsíčně a mít odměnu pěstouna. Ta je prostě pro každého pěstouna bez posuzování příjmů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 22:50

@EvaEpic aha. Já myslela, že když to vyplácí ÚP, tak to sociální dávka je. A jak je to s rodičovským příspěvkem?

• Citovat
  • Nahlásit
73
18.2.21 23:15
@Anonymní píše:
@EvaEpic aha. Já myslela, že když to vyplácí ÚP, tak to sociální dávka je. A jak je to s rodičovským příspěvkem?

To je to stejný. Dostává ho každá žena bez ohledu na výši příjmu při jeho pobírání. Opět můžeš vydělávat milión a mít rodičovský příspěvek :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 23:16

@EvaEpic mockrát děkuji za odpověď :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie