Odměna za úspěšně přijímačky ano či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Amygdaa
Povídálka 48 příspěvků 31.03.18 13:25
Odmena za uspesne prijimacky ano ci ne?

Zdravim vsechny. Zakladam odlehcujici diskuzi.Syn letos dela prijimacky a prisel s tim, ze nektere deti maji slibene ruzne veci, pokud budou prijate na stredni skolu, pry jako motivaci.Sam konstatoval, ze to preci kazdy dela sam pro sebe a mu by stacilo, pokud bude uspesny, oslavit to tim, ze si zajdeme spolecne na obed.Se synem souhlasim, ale od te doby mi to porad vrta hlavou.Co si o tom myslite vy? Jaka je adekvatni odmena, kdyz upustim od toho, ze kazde „dite“ je jine. Prosim o slusnou diskuzi bez hadek.Vsem pekny den a predem dekuji za Vase nazory.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

rozand
Ukecaná baba ;) 1284 příspěvků 31.03.18 13:26

Odměna je snad to, že se dostane na tu školu, ne? :roll:

Cuddy
Extra třída :D 14913 příspěvků 31.03.18 13:29

@Amygdaa Synovi bych rekla, ze dostat se na stredni skolu je snad zcela samozrejme, tak jaka odmena. Jako kdyby se dostal na nejakou super prestizni skolu tak ok, ale jinak ne. Obed je adekvatni odmena za den plny stresu, ten klidne.

radkka
Generální žvanilka 20234 příspěvků 31.03.18 13:32

Vzala bych ho na oběd, večeři… :nevim: co víc? Ano, děti jsou různě rozmazlované, hlavně ty „hloupé“, znám takové, kteří za každé úspěšné zkouškové dostali dárek, jako například notebook, telefon… Nedostudovali :mrgreen:

Ijen
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 31.03.18 13:33

Nic za prijimacky neslibuju. Pokud na gympl pujde, dostane v zari vlastni pocitac a to on vi, jsme tak domluveni. Ale neni to postavene jako odmena za prijimacky, ale spis jako skolni pomucka.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1335 příspěvků 31.03.18 13:33

@Amygdaa určitě nějak odměnit, povzbudí ho to do budoucna. Hodně lidí ti poví, že nedostatek ambicí přisuzují právě tomu, že rodiče je nikdy za nic nepochválili a všechny úspěchy byly prostě samozřejmostí, ale nedejbože špatná známka… Oběd zní hezky, klidně bych mu koupila i něco, po čem touží. Já nevím, třeba ho po tom obědě vzít koupit počítačovou hru nebo co by chtěl… zkrátka něco, co mu třeba sama od sebe nekoupíš. Zároveň mi přijde, že dostat se na střední není to samé, jako vystudovat vysokou, takže pro nějaký super drahý dárek bych asi nešla.

Uživatel je onlineHelileli
Ukecaná baba ;) 2492 příspěvků 31.03.18 13:38

Považuji za normální nějakou oslavu. Stejně jako když je člověk v práci povýšen nebo se dostane na vysněné místo, tak to asi nepřejde jako běžnou věc a má radost, kterou sdílí se svým okolím. Ale slibovat odměny za to, že se dítě bude víc snažit při přípravě na přijímačky mi přijde už zbytečné, přeci jen ta motivace by měla primárně být neskončit jen se základním vzděláním u lopaty.

Uživatel je onlineLimi123
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 31.03.18 13:42
@Lalelale píše:
@Amygdaa určitě nějak odměnit, povzbudí ho to do budoucna. Hodně lidí ti poví, že nedostatek ambicí přisuzují právě tomu, že rodiče je nikdy za nic nepochválili a všechny úspěchy byly prostě samozřejmostí, ale nedejbože špatná známka… Oběd zní hezky, klidně bych mu koupila i něco, po čem touží. Já nevím, třeba ho po tom obědě vzít koupit počítačovou hru nebo co by chtěl… zkrátka něco, co mu třeba sama od sebe nekoupíš. Zároveň mi přijde, že dostat se na střední není to samé, jako vystudovat vysokou, takže pro nějaký super drahý dárek bych asi nešla.

A za vystudovani vysoke bys sla do super draheho darku? Ja si myslim, ze obed za uspesne prijimacky je fajn, nebo bych syna vzala treba do aquaparku, na Matejskou… Proste hezky oslavit. Ale brala bych to jako oslavu, ne odmenu. I kdyz vzit ho nekam pro nejakou drobnost po obede asi take nebude ns skodu, trebsa ta hra nezni spatne. Ale urcite bych mu to nerikala dopredu, jako ze jako motivaci. Motivaci ma mit svou vlastni a ne nejake darky.

Pochvala a odmena neni to same. Urcite nejsem ambiciozni proto, ze by mi rodice davali neco za vysledky ve skole.

Příspěvek upraven 31.03.18 v 13:46

LaEllaX
Kecalka 358 příspěvků 31.03.18 13:45

Tak já dostala za úspěšné přijímačky na gympl mobilní telefon. Plus byla oslava. Přeci jen jsou to důležité mezníky v životě, takže si myslím, že alespoň nějaká drobná odměna by měla být :)

Alkata
Kecalka 445 příspěvků 31.03.18 13:47

Mne přijde, ze na to nemáte, tak si potřebujete odůvodnit proc odměnu nedat a ze škola je odměna sama o sobě. Je to humorný :D

Peta02
Kecalka 270 příspěvků 31.03.18 13:48

Já neměla slíbenou odměnu dopředu, ale tata byl tak dojat ze mi dal petikilo. Pamatuju si to dneska, v te době to pro mě bylo dost penez. Ale udělalo mi to tenkrát radost :)

Cuddy
Extra třída :D 14913 příspěvků 31.03.18 13:49

Ti, co by odmenovali, jak by to udelali v pripade neuspechu? Kdyz se na skolu dostane, dostane odmenu a kdyz se nedostane, tak co?

radkka
Generální žvanilka 20234 příspěvků 31.03.18 13:50
@Cuddy píše:
Ti, co by odmenovali, jak by to udelali v pripade neuspechu? Kdyz se na skolu dostane, dostane odmenu a kdyz se nedostane, tak co?

Tak taky, aby mu to nebylo líto, ne?! :pankac: :mrgreen:

EmmaAnna
Závislačka 3393 příspěvků 31.03.18 13:51

@Amygdaa adekvátní odměna? No zvlášní uvažování. Pokud chci dát, dám prostě něco, co se dítěti líbí a na co mám, ne?

Cuddy
Extra třída :D 14913 příspěvků 31.03.18 13:52
@Alkata píše:
Mne přijde, ze na to nemáte, tak si potřebujete odůvodnit proc odměnu nedat a ze škola je odměna sama o sobě. Je to humorný :D

Na co ze nemaji? Ona se vyse odmeny nejak predpoklada? Maji na rodinny obed, to muze byt take slusna castka.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Ostudné video: Král eurobyrokratů Juncker se na summitu NATO ožral jak mužik

Českým médiím, přes polemiku o kondici prezidenta Miloše Zemana na setkání... číst dále >

Ani fekálie by vás neměly odradit! Proč je Dubrovník tak oblíbenou destinací?

Před pár dny tisíce českých turistů pobavila zpráva o tom, že chorvatské... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama