Odměrka špatně váží :o)

19184
19.3.16 16:53

Odměrka špatně váží :o)

Holky, odlehčené téma.. rozhodla jsem se skrz blížící se Velikonoce, že upeču perníčky a linecké. Dneska vše nakoupeno a nachystáno, jdu pro váhu a ještě než jí vezmu se rozpomenu, že posledně hlásila slabou baterii - samozřejmě teď už vůbec nereaguje. V žádném jiném prostředku stejnou baterku doma nemáme a jsem líná jet 20km tam a 20km zpátky do města pro novou. Tak jsem si vzala odměrku, kde jsou z jedné strany mililitry a z druhé gramy na mouku a cukr. Vzala jsem novou neotevřenou mouku 1kg, odměřila si 900g, pak ještě cukr. Těsto jsem udělala, zdálo se mi trochu víc patlavý, ale já těsta nikdy nedělám. Na Vánoce peču ve velkém, ale těsta mi vždycky dělá máma :oops: Takže hážu těsto na perníčky do lednice a jdu si odměřit mouku na linecký, vemu ten zbytek mouky a podle odměrky je to 300g :mrgreen:… Takže pokud ten pytlík neměl 1,2kg o čemž opravdu pochybuju se někde stala chyba :lol:
A já se ptám… myslíte, že to bude velký problém?? Péct to budu zítra, poměr mouky a cukru je v těstech dobře, sice špatně, ale špatně je obojího. Já doufám, že to k jídlu budu, max. se mi to bude patlat u vykrajování. Stalo se vám to někdy už?? Měříte někdy i sypké věci přes odměrku??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

997
19.3.16 17:03

Tak pridej kus mouky aby to nebylo matlavy. Tim nic nezkazis a testo ochutnej, pripadne pridas cukr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2023
19.3.16 17:04

Podle mně poměr máš zachovaný, „patlavost“ si zítra upravíš mírou podsypaní a k žádné katastrofě nedojde. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18881
19.3.16 19:01

@Kikuška90 měřím jen přes odměrku, otázka je jestli jsi si to dobře přečetla na té odměrce, jestli jsi se neukoukla jinam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama