Odmítá jídlo, vůbec nechce jíst! Ale vůbec

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
11
10.1.22 15:09

Odmítá jídlo, vůbec nechce jíst! Ale vůbec

Dobrý den. Prosím o vaše zkušenosti.
Syn 10,5 měsíce, nechce vůbec, ale vůbec jíst.
Je stále kojeny. Začala jsem s příkrmy cca v 6 měsících, vyzkoušela jsem všechno, od zeleniny po ovoce, polévky, kaše, jogurty. Prostě nic. Občas dvě lžičky kaše. Někdy polévku pár lžiček. Ale to je výjimečný. Pořád vše tlačí ven. Hned tlačí jazyk a nebo to prská. Už jsem z toho taky nervózní. Dr tvrdí, že do něj musím něco dostat. Ale jak ☹️
Už jsem i přemýšlela, jestli není problém v puse.
Když vidí, že jime, sápe se. Ale maximálně vše pozmoula a vyplivne.
Prosím o vaše názory a zkušenosti jak na to 🤦 🤷

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
802
10.1.22 15:13

Minimálně do roka není jídlo o najedení se, ale o ochutnávání. Do toho patří i plivání, rozmačkávání, zkoumání. Je to normální, s jídlem se pořád ještě seznamuje 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66398
10.1.22 15:14

@Martive do roka mu kluk nejedl fakt téměř nic. A to byl na um.. pak přišel zlom a ze dne na den začal :think: vydržela bych, nabízela, ale nenutila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22930
10.1.22 15:26

Tak buď můžeš vyčkávat, jak radí holky nade mnou, nebo holt v době, kdy má jíst normálně, nekoj :nevim: Já to tak dělala. Byl čas oběda, dala jsem masozeleninu - pokud jen párkrát ochutnali, nechala jsem na stole a při známce, že mají hlad, znovu nabídla. Až do času dalšího jídla, řekněme za 2 hodiny, tam jsem třebas už nakojila. Ale o tom musíš být sama vnitřně přesvědčená. Moje děti byly v tomto věku samostatné chodící a celkem i myslící osoby a z kojení jsem nechtěla dělat víc, než doplnění běžné stravy ;) Nejspíš to slíznu. Faktem je, že mám dva jedlíky, kteří se ošklíbají jen nad houbami a čočkou :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
10.1.22 15:28

@martina.se děkuji za odpověď. Taky se snažím každý den uklidňovat. Nejhorší je vždycky cesta k Dr. Tak kolik jste toho snědli? Vždyť vás zničí.
Je pravda, že už jsem z toho kojení ko :) :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8846
10.1.22 15:30

Nektery deti to tak maj. Nestresovala bych se, ma cas. A oni toho ti doktori leckdy napindaj, neni treba vsechno do puntiku dodrzovat.
Viz nase jinak dobra dr, kdyz mi u petimesicniho mimina v lete sdelila, ze nemam tolik kojit, ze moc pribira. U predchozich dvou deti pri naprosto stejnym prirustku-kilo za mesic- jinej pediatr: " No to jsou prirustky, vy byste ukojila trojcata." A pak si vyber zejo, nejmladsi se navic narodil ani ne trikilovej. Takze jsem rekla ano pani doktorko, pomyslela si neco nepeknyho jako laktacni ligu na tebe a dal kojila, jak si dite reklo. Bejt to prvni mimino, stresovala bych sebe i jeho a snazila se ho sidit a cpat mu nakej blbej caj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22930
10.1.22 15:30
@Martive píše:
@martina.se děkuji za odpověď. Taky se snažím každý den uklidňovat. Nejhorší je vždycky cesta k Dr. Tak kolik jste toho snědli? Vždyť vás zničí.
Je pravda, že už jsem z toho kojení ko:) :D

Podle mě zhruba v tomto věku začínají děti to kojení „zneužívat“. Nová chuť/konzistence jim moc nevoní a už si uvědomují, že když to nesní, máma vyndá prso 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
10.1.22 15:31

@Asiina děkuji za odpověď.
Já na to nejsem vůbec zvyklá. Dcera se cpala od 5 měsíců a ještě se kojila.
Tohle mě právě znervózňuje a do toho pak vždycky Dr, co jíte a že mě zničí 😀
Tak ještě vyčkám. Zkouším a dávám mu pořád něco do ručiček.
Sazela jsem aspoň na sladké přesnídávky. No ani to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
10.1.22 15:34

@unuděná děkuji za odpověď.
Takhle jsem to dělala s dcerou a postupně kojení vyřadila.
Tady s tím čertem to vůbec nejde. Už jsem i zkoušela odjet na pár hodin. A manžel. u zkoušel dávát jídlo. On bude radši hladem. Nebo řvát, dokud nepřijdu. Je to trdki

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66398
10.1.22 15:35
@Martive píše:
Je pravda, že už jsem z toho kojení ko :) :D

U mě Dr vždy jen podotkla, ať to víc zkouším.. věděla, že fakt neji.. a bylo to děsný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22930
10.1.22 15:37
@Martive píše:
@unuděná děkuji za odpověď.
Takhle jsem to dělala s dcerou a postupně kojení vyřadila.
Tady s tím čertem to vůbec nejde. Už jsem i zkoušela odjet na pár hodin. A manžel. u zkoušel dávát jídlo. On bude radši hladem. Nebo řvát, dokud nepřijdu. Je to trdki

Nojo, tak to si budeš muset rozhodnout sama, jestli tě to kojení vyčerpává natolik, že s ním chceš seknout úplně nebo to ještě pár měsíců vydržíš a budeš dál nabízet a doufat, že se to zlomí ;)
edit: a na řeči pediatričky se vykašli, ty fakt často melou blbosti :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
10.1.22 15:37

@Tarjei děkuji za vaši odpověď.
Přesně tohle jsem měla u první. Dr pindala, že moc kojiim, že je tlustá 😀
Tak je mu dám ještě čas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9169
10.1.22 15:40
@Martive píše:
Je pravda, že už jsem z toho kojení ko :) :D

Tak ji můžeš poprosit o názornou ukázku, jak to máš do něj nacpat, když to plive. To prostě nejde. Znám to moc dobře, mě první syn taky plival jídlo, nebo ho zadržoval v puse třeba 20, 30 minut a stejně nepolkl. Pak jsem mu to z té pusy radši vyndala, aby to náhodou nevdech. Dělal to určitě déle, jak do roka, i v době, kdy jsem už nekojila. Ani UM neměl, vše s obsahem UM zvracel. Naštěstí jsme měli rozumnou doktorku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
10.1.22 15:43

@Hoa Mai přesně to mám v plánu, na další návštěvu vzít jídlo. Ať mně ho nakrmí 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
316
10.1.22 15:56

Můj syn takhle nechtěl jíst, respektive ochutnával ještě ve 13 měsících. Prso je hold prso. Teď je mu patnáct měsíců a když je při chuti, tak zvládne celou porci. :palec:
Souhlasím s názorem, že do roka je to kojenec a víc než pár lžic jídla bych do něj netlačila. Ještě se zatvrdí a bude. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat