Odmítá kaše, co jiného nabídnout?

Anonymní
12.1.20 07:13

Odmítá kaše, co jiného nabídnout?

Ahoj mamky, potřebuju radu. Dcera 7měs. odmítá kaše, zkoušeli jsme ochucené, neochucené, různou hustotu, na lžičku nebo do lahvičky ale vůbec ji nechce. Kaše musí mít jen bezmléčné, kvůli alergii na BKM. Po první lžičce začne kývat hlavou “ne” a odstrkává mě pryč.. zkoušela jsem to i smíchat s přesnídávkou ale to chutnalo hrozně a úspěch to taky nemělo. Možná je to tím, že máme UM Nutrilon Alergy care, a to chutná hrozně, už jí moc nejede ani samotný, natož v kaších. A taky se dost “rozjedla” a má už prostě jiné chutě. Jde mi o to, že nevím čím jiným ji krmit. Má ráno přesnídávku, pak dopoledne čerstvé nastrouhané ovoce (toho sní jen pár lžiček), pak oběd. Ale cítím že už chce víc, a ne už odpoledne pít jen mléko. nevíte co nemléčného bych ji mohla odpoledne nabídnout? Díky!!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

919
12.1.20 07:19

Večeři klidně typově jako oběd. Buď hustá zeleninová polévka později klidně masozelenina. Starší dcera mi kaše taky nejedla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7084
12.1.20 07:29

V tomhle věku žádné dítě nejí nějak pestrou stravu. Klidně jí k večeři dávej masozeleninu jako k obědu, dopoledne ovoce. Ono to později není o moc lepší, synovi jsou dva a kolikrát taky nevím, co mu dát k jídlu, aby to neměl porad stejné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19146
12.1.20 07:41

A zkousela jsi ji tu kasi normalne uvarit? Uvarit nejake vlocky ve vode a ochutit ovocem nebo presnidavkou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1340
12.1.20 07:46

Zkuste sinlac od Nestlé je vynikající, pro alergiky. Já jsem ale střídala s uvařenymi že zdravé výživy, jahlova, kukuřičná, pohankova, rýžová. Ne nevarila jsem ty základní suroviny, koupila už jen jakoby instantní co jsem zamichala do rýžového mléka z dm (je tam nejlevnější)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
12.1.20 08:04

Dcera jedla jen doma vařenou ovesnou a jáhlovou s ovocem, ale později. Jinak bych klidně zařadila zeleninový příkrm 2×. V 7 měsících byla v podstatě jen na mléku + pár lžiček zeleniny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.1.20 08:15

@Svistice no nechci ji davat vlocky nebo ovoce ve 3 odpoledne kdyz v 6 jde spat :?

Ale s tou zeleninou to asi vyzkousim

• Nahlásit
  • Citovat
19146
12.1.20 08:43
@Anonymní píše:
@Svistice no nechci ji davat vlocky nebo ovoce ve 3 odpoledne kdyz v 6 jde spat :?Ale s tou zeleninou to asi vyzkousim

A co myslis, ze je ta kase? Namleta obilnina, ale ty klasicke miminkovske instantni kase jsou humus. Kdyz povaris nejake vlocky a mixnes nebo zalijes instantni nominu vodou, docilis stejneho efektu, jako s hami nestle a spol. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
776
12.1.20 09:04
@Anonymní píše:
@Svistice no nechci ji davat vlocky nebo ovoce ve 3 odpoledne kdyz v 6 jde spat :?Ale s tou zeleninou to asi vyzkousim

Ale ty kaše pro miminka jsou taky z obilnin, jediný rozdíl je, že pokud uděláš doma z vlocek nebo jáhel tak je to kvalitnější, protože v těch pro děti jsou srágory a zbytečně věcí. Jinak u nás měla mála taky BKM a nedělala jsem.ji to z UM ani MM ale z vody a byli taky dobré ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16822
12.1.20 09:32

Vždyt kaše dávat nemusíš, dej k večeři masozeleninu, kaše navíc nejsou stejně vhodné na noc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama