Reklama

Odmítá UM, přestala přibírat po MM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lucije28
Ukecaná baba ;) 1547 příspěvků 11.04.11 19:51
Odmítá UM, přestala přibírat po MM

Prosím o radu, totiž .. naše malá již dnes tomu je 16 den, co nekaká, tak jsem byla u mudr. (již jsem tam byla i min. týden, to bylo 10 den, co nekakala), vše bylo ok.. ale pořád nic … do dnešního dne byla plně kojena..
Vzhledem k tomu, že od minulého úterý přibrala jen 70 g, tak mi mudr. řekla, že musím začít přikrmovat, ale ejhle ...... je to konec :pocitac: Odmítá pít mlíko… Měla jsem tu jedno malé balení nutrilonu, to jsem do ní v poledne nacpala stříkačkou 60 ml, ale s šíleným řevem, prskáním, vztekáním :zed: Láhev mi odmítla okamžitě :poblion: .. Nevím, jak to mám do ní dostat.
Každopádně, když se do zítřka nevykaká, mám doporučení do nemocnice na sono bříška … :nevim: Mám strach, co nás čeká a co nemine …
A jak do ní „nalít“ mlíko z láhve :nevim:, ale k prsu se okamžitě přisaje … :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Atanerka
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 11.04.11 20:08

Ahoj,já bych ještě počkala.Kojený děti nemusí kakat i déle.Mlíko je plně stravitelné.A to UM bych taky ještě nedávala.Začni pořádně jíst at máš výživné mlíčko a počkej jestli nepřibere.Radeček v jednu chvilku málo přibíral a pak se to upravilo a pokud to do ted nebyl problém a malá normálně přibírala,tak bych to ještě neřešila ale zaleží na tobě.Kolik je malé?

pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 11.04.11 20:12

on ten nutrilon ne kazdymu diteti totiz chutna, zkus jiny mliko - na trhu je jich hodne. U nas po vyzkouseni vsech nutrilonu, beby, nestle, nutradefence zabral az uplne obyc. sunar s bananovou prichuti.
Jinak drzim palce at vsechno dobre dopadne!

jizvíková
Extra třída :D 12608 příspěvků 11.04.11 20:12

a zkusila jsi lactobacily, jinak se da udelat i miniklyzma, malou strikackou trosku teple vody do prdky

lucije28
Ukecaná baba ;) 1547 příspěvků 11.04.11 20:12

Malý jsou 4 měsíce, a do min. týdne přibírala nádherně, jen teď jen těch 70 g za 7 dní :zed:
O tom, že kojené dětičky nemusí kakat dlouho, jsem četla, načetla jsem o tom milióny příspěvků, ale já se bojím, protože mi to nepřijde stejně v pořádku :nevim: .. střeva přece musí pracovat a vylučování musí probíhat pravidelně :pocitac:

Eva B.
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 11.04.11 20:14

Mám stejnou zkušenost, zakladatelko. Jednu periodu, kdy malej nepřibíral, jsem vydržela, ale stav se moc nelepšil, tak taky dokrmuji na večer. První den prskal jako blázen, ale pak mu to zachutnalo. Pomohla mi učící láhev z Tesca, ten dudan je velkej a plochej a malýmu se to dobře chytá. Nevím, jak jste staří, my máme 4,5 měsíce. Je pravda, že není nad MM, ale pokud má malá hlad, není co řešit, to je rozhodující. Taky jsem se dokrmu bránila zuby nehty a teď jsem ráda, že malej je ok. Držím palce.

lucije28
Ukecaná baba ;) 1547 příspěvků 11.04.11 20:14

Odpo jsem koupila sunar a večer jsem do ní nacpala jen 20 ml, to bylo ještě horší, než dopoledne :pocitac: .. Dávila se, jak řvala, pak vzala zase prso, nevím, co dělat, jsem vážně nešťastná :zed: a bojím se, co zítra bude … v nemocnici. Mám strach.

Atanerka
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 11.04.11 20:16

Koukala jsem na tvůj metřík.A nechceš místo UM začít třeba s kaší a nebo se domluvit s Mudrou a začít normálně s příkrmama a do toho kojit?

lucije28
Ukecaná baba ;) 1547 příspěvků 11.04.11 20:17
Eva B. píše:
Mám stejnou zkušenost, zakladatelko. Jednu periodu, kdy malej nepřibíral, jsem vydržela, ale stav se moc nelepšil, tak taky dokrmuji na večer. První den prskal jako blázen, ale pak mu to zachutnalo. Pomohla mi učící láhev z Tesca, ten dudan je velkej a plochej a malýmu se to dobře chytá. Nevím, jak jste staří, my máme 4,5 měsíce. Je pravda, že není nad MM, ale pokud má malá hlad, není co řešit, to je rozhodující. Taky jsem se dokrmu bránila zuby nehty a teď jsem ráda, že malej je ok. Držím palce.

Učící láhev ??? Já v tom nemám zkušenosti, ale na tý láhvi je napsáno učící láhev ? Ptám se jako blbec, ale sháním informace. Malý jsou 4 měsíce a 3 dny

lucije28
Ukecaná baba ;) 1547 příspěvků 11.04.11 20:19
Atanerka píše:
Koukala jsem na tvůj metřík.A nechceš místo UM začít třeba s kaší a nebo se domluvit s Mudrou a začít normálně s příkrmama a do toho kojit?

Zatím jsem o tom nepřemýšlela, nemám to ani nastudovaný, ale jen, co vím, tak příkrmy jsou od 4. měsíce pro dětičky na UM ??? Tak mi to aspoň říkaly ostatní tady na e-miminu.. Ale když nebude pít UM a nebude přibírat, tak holt budu muset udělat jiný krok a s mudr. se domluvit…

cernus
Závislačka 3802 příspěvků 11.04.11 20:22

Ja osobne bych s UM take jeste pockala. Kojene deti mohou pribirat skokove, takze pokud alespon neco pribrala a ma dostatecne mnozstvi pocuranych plinek, nechala bych UM jeste stranou. Zvlast, kdyz se tomu brani.
Stejne tak jak tu nekdo psal, je materske mleko plne stravitelne, takze nektere kojene deti nekakaji opravdu dlouho.
A jak se jinak mala chova? Je na ni videt, ze neni v pohode? Ze by ji mohlo bolet brisko, nebo ze by mela hlad?

Atanerka
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 11.04.11 20:24
lucije28 píše:
Atanerka píše:
Koukala jsem na tvůj metřík.A nechceš místo UM začít třeba s kaší a nebo se domluvit s Mudrou a začít normálně s příkrmama a do toho kojit?
Zatím jsem o tom nepřemýšlela, nemám to ani nastudovaný, ale jen, co vím, tak příkrmy jsou od 4. měsíce pro dětičky na UM ??? Tak mi to aspoň říkaly ostatní tady na e-miminu.. Ale když nebude pít UM a nebude přibírat, tak holt budu muset udělat jiný krok a s mudr. se domluvit…

Tohle je z kojení.net • Pokud kojené i nekojené dítě dobře prospívá, začněte v ukončených šesti měsících. Když dítě projevuje velkou touhu po jídle (natahuje se po něm, dává hlasitě najevo, že chce také ochutnat) je možné začít o pár dní dříve, nejvíce však o týden či dva. • Pokud kojené dítě prospívá pomaleji, poraďte se nejdříve s dětským lékařem nebo laktačním poradcem. Předčasné zavedení příkrmů či podání dokrmu UM by nemělo být první volbou.

lucije28
Ukecaná baba ;) 1547 příspěvků 11.04.11 20:28
cernus píše:
Ja osobne bych s UM take jeste pockala. Kojene deti mohou pribirat skokove, takze pokud alespon neco pribrala a ma dostatecne mnozstvi pocuranych plinek, nechala bych UM jeste stranou. Zvlast, kdyz se tomu brani.
Stejne tak jak tu nekdo psal, je materske mleko plne stravitelne, takze nektere kojene deti nekakaji opravdu dlouho.
A jak se jinak mala chova? Je na ni videt, ze neni v pohode? Ze by ji mohlo bolet brisko, nebo ze by mela hlad?

Neee, ona je v naprosto v pohodě, i mudr. byla z toho vyřízená, že 16 den a nic a bříško měkké na pohmat, dělali jí i CRP, to bylo tak ok, je veselá, směje se, plínky má počůrané, jen dle mudry je 70 g za 7 dní opravdu málo :( a já jako prvorodička, patlám se v tom, chci pro ní jen to nej a nevím :nevim:

Atanerka
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 11.04.11 20:33

Jestli ti ještě můžu poradit.Podívej se na www.kojeni.net a nebo zavolej nějaké laktační poradkyni.Mě docela pomohli v době měsíčního bojkotu!A hlavně bud v pohodě.To je to nejdůležitější.

cernus
Závislačka 3802 příspěvků 11.04.11 20:35

Ja bych proste pockala. Pokud je jak pises spokojena, tak urcite hlady netrpi a akorat ji budes stresovat, jak ji budes davat um, ktere ji nejede. Pockej, jak jsem psala, kojene deti pribiraji a rostou skokove, takze ted ti treba pribrala jen tech 70g a dalsi tyden muze klidne pres pul kila.
Na to sono urcite dojdete, budete to pro tvuj klid, budes vedet, ze je mala v poradku. :wink:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Muž by měl být gentleman za každé situace, Rytmus ať už raději nechá Daru

Když Dara Rolins (45) koncem března tohoto roku oznámila po vzájemné dohodě s... číst dále >

Kočkovi bagrují na Olšanech: Obří kráter, tuny mramoru i stěhování hrobů!

Jsou to manévry jak za císaře pána. Kvůli rozloučení s Janem Kočkou (†28),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Obezita zkracuje život o patnáct let, léčba stojí miliardy

Není to jen estetický problém, který trápí miliony lidí na celém světě, ale... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >