Odmítají vystavit potvrzení o příjmu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 10:17
Odmítají vystavit potvrzení o příjmu

Zdravím,
jelikož první zaměstnavatle se mi ozval, zda chci potvrzení o příjmu k daňovému přiznání hned na začátku roku, tak jsem zároveň požádala i u dalších zaměstnavatelů. Všichni potvzení obratem vydali, nikde nebyl problém. Až u jedné firmy, která „dělala mrtvého brouka“, tak jsme žádost posla znovu (emailem), odpověděli mi ve smyslu, že potvzení vystaví „až se nám bude chtít“, nejsme velká firma a děláme to ručně (ale jinde to jde, hned i ručně). Upozornila jsem tedy na zákonný termín 10 dní, to je nezajímalo. Aktuálně je to 6 týdnů, co čekám a nic. Ani na emaily nereagují, telefon mi neberou nebo típnou.

Chtěla jsem požádat o vrácení daně brzo, aby mi i přeplatek došel brzo, takto pořád čekám a nic.

Na koho je možné se obrátit, aby firmu donutil potvzení vydat?

Anonym, kdyby náhodou měl někdo z firmy čas to tu číst…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Fazulina
Závislačka 3684 příspěvků 18.02.17 10:33

Neporadím Ti s tím potvrzením, ale jinak Tě zklamu. Ať podáš přiznání, kdy chceš, přeplatek Ti dojde stejně jako ostatním. Termín je do konce března a pak mají 30 dní na zpracování. Loni jsem přiznání dělala někdy začátkem února a peníze mi došly až začátkem května.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 10:38

@Fazulina
Tak tu loni psaly holky, které podávaly brzo, že peníze taky dostaly dřív :nevim: Ale i kdyby ne, tak to je jedno - mě jde spíš o to potrzení, že na to člověk musí pořád myslet. A hlavně si říkám, že mi ho třeba vůbec nevydají (i když je to povinnost) nebo ho vydají těsně před termínem podání. Prostě to mají na párku a já nevím co s nima.

Mimochodem, teď pořád někoho hledají, požadují dodržovaní termínů, což požadovali i po mě. Já termíny dodřovala, tak bych totéž čekala i od nich… Asi žiju v jiném světě…

Zakl.

Monchichik
Kelišová 5108 příspěvků 18.02.17 10:49

Já bych se zkusila zeptat na živnostenském úřadě

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2326 příspěvků 18.02.17 10:58
@Anonymní píše:
@Fazulina
Tak tu loni psaly holky, které podávaly brzo, že peníze taky dostaly dřív :nevim: Ale i kdyby ne, tak to je jedno - mě jde spíš o to potrzení, že na to člověk musí pořád myslet. A hlavně si říkám, že mi ho třeba vůbec nevydají (i když je to povinnost) nebo ho vydají těsně před termínem podání. Prostě to mají na párku a já nevím co s nima.

Mimochodem, teď pořád někoho hledají, požadují dodržovaní termínů, což požadovali i po mě. Já termíny dodřovala, tak bych totéž čekala i od nich… Asi žiju v jiném světě…

Zakl.

Tak oni ti to musi dat do 15.2., pokud je mi znamo :nevim: to jako nereaguji vubec?

eumedon
Extra třída :D 13618 příspěvků 18.02.17 11:18
@Monchichik píše:
Já bych se zkusila zeptat na živnostenském úřadě

Co s tím má společného živnostenský úřad? Potvrzení se vydává pro finanční úřad a pokud někdo odmítá v zákonné lhůtě od výzvy potvrzení vydat, tak je na místě stížnost finančnímu úřadu.

Ale nejdřív bych doporučoval vyzvat je písemně (/ne - mailem) a na dodejku. To by mělo mít váhu a je to taky důkaz (kopii samozřejmě pečlivě uschovat).

Moniňoň
Závislačka 4489 příspěvků 18.02.17 11:30

Napsala bych jim, že dáš teda na financak podnět, aby si to vyžádali primo oni. Taky jsme s tim meli problém. Účetní úplná trubka. Kontaktovala jsem přímo zaměstnavatele

Monchichik
Kelišová 5108 příspěvků 18.02.17 11:32

Na netu radí obrátit se na inspektorát práce, řekla bych, že finančnímu úřadu bude jedno, jestli potvrzení dodá nebo ne

eumedon
Extra třída :D 13618 příspěvků 18.02.17 11:38
@Monchichik píše:
Na netu radí obrátit se na inspektorát práce, řekla bych, že finančnímu úřadu bude jedno, jestli potvrzení dodá nebo ne

Kde na netu?

já čtu tohle: http://www.adar.cz/…i-o-prijmech

http://www.bezplatnapravniporadna.cz/…tupovat.html

Finančnímu úřadu to být jedno nemůže, protože je to podklad pro daňové přiznání, výpočet daně a povinná příloha daňového přiznání, které se podává na finančním úřadě. Zakladatelka díky tomu nemůže napsat daňové přiznání (bez ohledu na to, zda je to její povinnost, nebo jen chce sama zúčtovat daň s berňákem) a hrozí jí, že to nepodá včas.

Když o tom víš houno, tak neraď. A když se odvoláváš na „net“, tak uveď odkaz(y).

eumedon
Extra třída :D 13618 příspěvků 18.02.17 12:02
@Fazulina píše:
Neporadím Ti s tím potvrzením, ale jinak Tě zklamu. Ať podáš přiznání, kdy chceš, přeplatek Ti dojde stejně jako ostatním. Termín je do konce března a pak mají 30 dní na zpracování. Loni jsem přiznání dělala někdy začátkem února a peníze mi došly až začátkem května.
:pankac: Jj, http://zpravy.alfa9.cz/…/zprava.aspx?…

Lhůta

Podle § 155 daňového řádu má finanční úřad na vrácení přeplatku třicet dnů. U daně z příjmů fyzických osob ale bez ohledu na skutečný termín podání daňového přiznání vzniká přeplatek až po posledním dnu, do kterého je možné přiznání podat. Finanční úřady čekají až do 1. dubna, aby se vyhnuly případným komplikacím při podání opravných daňových přiznání, která je možné bez postihu podat právě do tohoto data.

(Chybu v i/y ve slově vyhnuly jsem opravil).

http://www.financnisprava.cz/…ch-osob-7257

xjuklickova
Kelišová 5119 příspěvků 1 inzerát 18.02.17 12:39
@Anonymní píše:
Zdravím,
jelikož první zaměstnavatle se mi ozval, zda chci potvrzení o příjmu k daňovému přiznání hned na začátku roku, tak jsem zároveň požádala i u dalších zaměstnavatelů. Všichni potvzení obratem vydali, nikde nebyl problém. Až u jedné firmy, která „dělala mrtvého brouka“, tak jsme žádost posla znovu (emailem), odpověděli mi ve smyslu, že potvzení vystaví „až se nám bude chtít“, nejsme velká firma a děláme to ručně (ale jinde to jde, hned i ručně). Upozornila jsem tedy na zákonný termín 10 dní, to je nezajímalo. Aktuálně je to 6 týdnů, co čekám a nic. Ani na emaily nereagují, telefon mi neberou nebo típnou.

Chtěla jsem požádat o vrácení daně brzo, aby mi i přeplatek došel brzo, takto pořád čekám a nic.

Na koho je možné se obrátit, aby firmu donutil potvzení vydat?

Anonym, kdyby náhodou měl někdo z firmy čas to tu číst…

Inspektorat prace. Podej si priznani kdy chces, penize ti driv nez zacatkem kvetna stejne neprijdou. Jak tu psali ostatni, uzaverka je 31.3. myslim a pote maji 30 dni na zpracovani a az potom vyplata a na tu maji 10 dni. Jinak to funguje, kdyz za tebe danove dela zaměstnavatel.

Hanula1212
Kelišová 5104 příspěvků 18.02.17 16:53
@xjuklickova píše:
Inspektorat prace. Podej si priznani kdy chces, penize ti driv nez zacatkem kvetna stejne neprijdou. Jak tu psali ostatni, uzaverka je 31.3. myslim a pote maji 30 dni na zpracovani a az potom vyplata a na tu maji 10 dni. Jinak to funguje, kdyz za tebe danove dela zaměstnavatel.

Píšeš nesmysly.

eumedon
Extra třída :D 13618 příspěvků 18.02.17 17:00

@Hanula1212 Ano, a už jednou jsem v tomto vlákně napsal, že kdo ví o věci houno, ať neradí. Když tak se vyjádři k tomu, co jsem napsal (jsi větší odbornice), snad si to zakladatelka přebere.

Hanula1212
Kelišová 5104 příspěvků 18.02.17 17:19

V každém případě bych firmu urgovala doporučeným dopisem, s tím že uvedu ust. zákona a termín, kdy si potvrzení vyzvednu. Pokud ani toto firma nesplní, příjmy, pojistné a zálohy do přiznání uveďte např. podle výplatních lístků. S tím, že celou situaci popíšete a přiložíte kopii žádosti. On už si s tím finanční úřad poradí.
Pár takových jsem ve své praxi zažila, stačilo zvednout telefon a potvrzení bylo. Případně jsem si pro něj do firmy „zašla“.

Monchichik
Kelišová 5108 příspěvků 18.02.17 17:56

@eumedon Našla jsem diskuzi, kde měl někdo ten samý problém a pomohl mu inspektorát práce, že do firmy zavolal. Fakt mě to nenapadlo zkopírovat. I kdyby nepomohli, určitě poradí, kam se obrátit. Nech si svoje invektivy, stačí napsat slušně, že to tak není a jak je to přesně, když to teda víš.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Bipolární porucha, kterou trpí Babišova dcera: Kdo ze slavných ji měl také?

Bezdůvodně pokleslá nálada, která může trvat i dva týdny, ztráta energie,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >