Odmítání kojení i umělého mléka

6
26.6.21 07:44

Odmítání kojeni i umělého mléka

Dobrý den. Jdu si pro radu. Dcera 7,5m začala se zavedením příkrmů odmítat kojeni. Následkem je pokles laktace. Zkusila jsem UM - nechce. Kojim dal, ráno vypije kolem 30ml. Pak vesměs nic a chce večer před spaním. Ale mléka je málo a nechce se ji soustit. Ma nervy a je po kojení.
Jinak kojim kolem 7, pak 10 + trocha jogurtu nebi presnidavka. V poledne oběd bez kojení. Kolem pul 4 kojeni, což nechce a dá si trochu presnidavky. Kolem pul 7 kojení a spát..
Jak ji mám znovu dostat k prsu. Jsem ochotna dát klidně lahev. Hlavně ať má nějaké mléko. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1176
26.6.21 07:45

Ahoj, kontaktuj laktační poradkyni. Nedávej ji láhev ani um, má příkrmy, takže potřebné živiny má. Vodu dát pít z panakovky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
26.6.21 08:43

@Mediula rady LP znám.. nic nefunguje
První dcera byla bez problémů kojena do 13 měsíců. U druhé je to samý bojkot. Uz to začalo v 3 měsícich bojkotem ze kterého jsme se nějak dostaly. Teď mi jde spíš o to jestli ji to stačí, když odmítá, nebo jak si to mám vysvětlit. :nevim:
Na váze nic noc nepřibývá. Za měsíc a půl nějakých 350g

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1176
26.6.21 09:59

@Lucka.s94
Ten příbytek váhy je ok, po 6 měsících se to zpomalí. Nerostou ji zuby?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
26.6.21 10:35

@Mediula spodní řezáky má.. a nahoře se mi to zatím Na zuby nezdá, možná má trochu oteklou dáseň, ale to tvrdí babička :).. čert ví, v čem je zakopaný pes.
Těm příkrmům taky moc poslední 2 dny nedá.. jsme z ni na nervy :zed:
A to spouštění mléka nemá rádo. Dlouho jsem necítila, že by se spustilo. Prostě asi moje psychika. Ale jak si od toho pomocí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2530
26.6.21 11:00
@Lucka.s94 píše:
Dobrý den. Jdu si pro radu. Dcera 7,5m začala se zavedením příkrmů odmítat kojeni. Následkem je pokles laktace. Zkusila jsem UM - nechce. Kojim dal, ráno vypije kolem 30ml. Pak vesměs nic a chce večer před spaním. Ale mléka je málo a nechce se ji soustit. Ma nervy a je po kojení.
Jinak kojim kolem 7, pak 10 + trocha jogurtu nebi presnidavka. V poledne oběd bez kojení. Kolem pul 4 kojeni, což nechce a dá si trochu presnidavky. Kolem pul 7 kojení a spát..
Jak ji mám znovu dostat k prsu. Jsem ochotna dát klidně lahev. Hlavně ať má nějaké mléko. :,(

Jestli chces do ni dostat vic mleka, tak udelej z UM(nebo odsateho mleka) ridkou kasi treba ryzovou a oslad to treba presnidavkou nebo proste rozvarenym, rozmixovanym ovocem nebo jednoduse koupit mlecnou kasi a davat ji bud lzickou nebo ridkou kasi lahvi. Na obed treba bramborovou kasi udelanou zase s UM. Kase jsou i vyzivne(pribirani).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12691
26.6.21 20:21

Zkus najit polohu, ve ktere se nakoji.
Plus davej prikrmy takove, co budou nadupane zivinami - avokado, rozmixovane konopne seminko do kase, za studena lisovane oleje, maslo, domaci hutne vyvary atd. Pokud bude kvalitne jist, mleko nepotrebuje.
Zkus se hodit vic do pohody a ubrat natlak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1914
27.6.21 18:21

Mam to same.. Jen teda nekojim a mala je od narozeni na UM.. Je ji 7 mesicu a jen vudi lahev s mlekem, tak rev.. Proste ho nechce.. Peitom vodu si z lahe vezme a rada. Nepomaha ani truk, ze ji behem sani nahradim vodu za mlwko.. Hned plive a rve. Lahvicku a ani savicku jsem nevymenila a znacku UM mame porad stejnou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
27.6.21 19:58

@kyticka86 člověk by potřeboval těm dětem vidět do hlavy, že.. u toho UM to je jednodušší, Vy o mliko nepřijdete :P když bude zas chtit, dáte zase lahev, s tím kojením je to na nic..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
28.6.21 08:06

@Lucie_Sx polohy jsem vyzkoušela všemožné. Pokaždé se chytne a hned pustí.. nebo chvíli tahá a vzteka se, kouše a pak už se nechytne.. je to na palici. Vodu a jiné tekutiny moc nechce. Vypije malinko..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12691
28.6.21 11:56
@Lucka.s94 píše:
@Lucie_Sx polohy jsem vyzkoušela všemožné. Pokaždé se chytne a hned pustí.. nebo chvíli tahá a vzteka se, kouše a pak už se nechytne.. je to na palici. Vodu a jiné tekutiny moc nechce. Vypije malinko..

Prikladej casto, at se tvorba mleka stimuluje.
Treba si i za tu chvilku vytahne dost.
Cura normalne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
28.6.21 12:01

@Lucka.s94 Zkusila bych před kojením stimulovat prsa dokud nezačne mléko téct. Jinak kojit v polospánku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
29.6.21 08:23

Ms

Tak jsem dostala MS.. to by mohl být taky důvod :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.7.21 19:53

UM

Dobrý den, potřebuji radu už nevím co dělat dcera má 5 měsíců a nechce mi Vzít flašku z UM. Čaj vypije ale jak vydi ve flasce mliko už se otáčí na bok… Máte prosím nějakou radu :,( :,( :,( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2530
15.7.21 20:03
@Vlasta123123 píše:
Dobrý den, potřebuji radu už nevím co dělat dcera má 5 měsíců a nechce mi Vzít flašku z UM. Čaj vypije ale jak vydi ve flasce mliko už se otáčí na bok… Máte prosím nějakou radu :,( :,( :,( :,(

A neni ji neco? Zuby? Strevni viroza? Jak dlouho to trva? Ji uz nejake prikrmy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat