Odmítání láhve s UM v sedmi týdnech

96
27.2.21 11:30

Odmítání láhve s UM v sedmi týdnech

Ahojky,
stalo se některé, že by miminko začalo odmítat láhev s UM z ničeho nic? Dcera je od porodu plně krmena UM, momentálně Sunar AR, celkem dost mi ublinkavala a tímto se vyřešil i problém s bolenim bříška. Navíc jí tohle UM dost chutná, před těmi problemy si říkala o jídlo klidně i každou hodinu. Stolici má také pravidelnou, zkoušela jsem jiné savicky i lahvičky ale přisát se odmítá, vystrkuje mi to ven i jazykem, když už jsem neodbytná. Ale k dudliku se normálně přisaje. Už jsem z toho nešťastná, protože to do ní rvu skoro celý den třeba po 10-20ml, pořád dokola. Hlad evidentně má, ale i když ji nechám vyhladovět, tak se přisaje na pár kapek a zase mi tu láhev vyplivne ven. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
215
27.2.21 12:32

Zažila jsem v podstatě to samé, co popisuješ, přesně v tomhle věku. Píšeš, že jsi zkoušela různé savičky, dala jsi i savičku s větším průtokem? Naše přesně tohle dělala, když jí to málo teklo - měla evidentně hlad, ale vypila max. 20 ml a konec. Koupila jsem savičky MAM od dvou měsíců a problém se tím celkem vyřešil. Vzhledem k tomu, že vy máte AR mléko, což je skoro kaše, zkusila bych možná i nějakou od tří/čtyř měsíců, ať to opravdu líp teče.

Jinak jí taky může vadit poloha při krmení. Dcera se od nějakých dvou měsíců nechce nechat krmit v náručí, jen v leže v postýlce nebo kočárku. Zkusila bych i jinou teplotu mléka. Moje jednu dobu pila jen studené, teď zas jen hodně teplé.

Chce to vyzkoušet všechno možné. Pokud nemá žádný zdravotní problém, kvůli kterému by jídlo odmítala, tak po čase zjistíš, co jí vadí. Může to být klidně nějaký detail, který by tě ani nenapadl.

Pokud by nefungovalo už fakt nic, tak se dá krmit v (polo)spánku. Není to ideálka, ale když to jinak nejde, člověk dělá, co musí.

Přeju, ať je to jen období, které brzy přejde!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
28.2.21 15:31

@annali děkuji moc za rady, dneska zkusím koupit ještě ty savicky od MAM. Doma máme Avent, babylove a nuk - všechno různé druhy a chytá se jen na jeden typ. Zkoušela jsem udělat i větší dírky, ale do toho silikonu to jde dost blbě.
Právě žádný zdravotní problémy nemá, ani není plačtivá.
Zkoušela jsem i jiné polohy, protože je naučená papat jenom v leže, nakonec to šlo celkem dobře v houpatku, ale po druhé už to nevyšlo. :zed: tak snad se brzy zlepší nebo najdeme jinou alternativu, tohle už je únavné jak pro mě tak i pro ni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat