odmítání syrového ovoce

1455
18.6.06 16:29

odmítání syrového ovoce

Ahoj holky,
protože jste šikulky, určitě mi poradíte, jak na toho mýho malýho lišáka. Je mu 14 měsíců a dostat do něj kousíček ovoce je neskutečný. Ochutná a vyplivne. Takhle jsem vyzkoušela jablíčko, hrušku, jahody a víno. Zkrátka nechce. Poslední dobou odmítá i přesnídávky a o tom, že by pil ovocné šťávy si můžu nechat jen zdát.
Neznáte někdo nějaký trik?
Díky moc. ET

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4258
18.6.06 16:35

hm tak to teda vubec nevim co ti poradit.mne treba odmita neco jist,ale kdyz mu to dam ze to ji sam po kouskach tak v pohode.
tak nevim jak to delas ty,ji uz sam?muj ma nejradsi broskev.ale treba jabko nic moc to jen tak pozuzla a pak vyplivne,tak zkousej ruzne druhy ovoce a nebo na tyden vynech vse a pak zuks treba to pujde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1455
18.6.06 16:36

Dávám mu to buď do ruky nebo má svojí vidličku na napichování - úspěch třeba u brambor nebo chleba, ale ovoce prostě ani náhodou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11103
18.6.06 17:07

Honzik ji rad banany. Jine ovoce, ktere by jedl samotne, jsem zatim neobjevila (krome slazenych presnidavek, ktere mu ale nechci davat ja). Takze mu davam pulku bananu s necim (pulkou jablka, dnes s nastrouhanym mangem) a doufa, ze se to casem srovna, at si na ty chute takhle zvykne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
18.6.06 19:12

Et a když mu to naškrábeš na skleněném struhadle nebo najemno nastrouháš na normálním-to nejí? Mě to Vítek bez problémů jí bud samotné, anebo v bílé Hollandii. Mimoto taky i když mu dám kousek jablka do ruky tak taky v poho. Zatím jsem dala pouze syrové jabko a banán, ostatnoí formou přesnídávek, až bude zralé domácí ovoce ze zahrádky, vyzkouším i další druhy¨
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
18.6.06 19:38

Ahojky

jé to jsem ráda já už si myslela že jen ten náš rošták ovoce prostě jíst nebude. :lol:

Ondra miluje hrozny,melouna,jahody a tot vše.Nic jiného do něj nedostanu.Když vidí banán tak utíká a křičí nene ble. :cry:

Zkusila jsem mu dávat aspon štávu a to celkem jde.Takže sem tam mu udělám v odštavnovači štávu.

Naštěstí miluje jakoukoliv zeleninku tak mu dávam chroupat zeleniku.

Pa Jouda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
18.6.06 22:15

Ahoj Eterko, ja dostavala do Vitka ovoce tak, ze jsem mu ho nastrouhala na sklenenem struhadle a primichala do kase. Delala jsem doma ruzne Nominy a z countrilyfe a sladila prave ovocem. Ted uz mu kase nejedou, ale zas uz ji to syrove ovoce.
Nebo je muzes primichat do bileho jogurtu.
No a nebo nabizet a nabizet a vsak on si jednou vezme.
Vitek ji radeji zeleninu nez ovoce, ale zas tak to neresim, dneska si vzal po dlouhe dobe samotne jablko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
19.6.06 09:51

Esterko,
asi tě nepotěším,ale tohle mi dělá Bára ve třech letech furt. Tak jsem rezignovala a dopoledne jí strouhám jabko s banánem,hruškou,piškoty a tak,někdy i přisladím(třeba mrkev s jabkem).Lepší dostat dovnitř s trochou cukru než vůbec.Není moc na sladkůstky,tak to neřeším. No a když nechce, tak jí třeba s hodně výraznou mimikou vyprávím pohádku nebo pustím pohádku v televizi a při té příležitosti to tam láduju. Já vím,hrůza děs, ale přece ji nebudu cpát umělejma vitamínama,když to jde takhle.Dřív mi to jedla na talířku,okrájený, jednu dobu jsem jí do toho napíchala párátka, no a teď zas zabírá tohle.
Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
19.6.06 09:52

Esterko,
asi tě nepotěším,ale tohle mi dělá Bára ve třech letech furt. Tak jsem rezignovala a dopoledne jí strouhám jabko s banánem,hruškou,piškoty a tak,někdy i přisladím(třeba mrkev s jabkem).Lepší dostat dovnitř s trochou cukru než vůbec.Není moc na sladkůstky,tak to neřeším. No a když nechce, tak jí třeba s hodně výraznou mimikou vyprávím pohádku nebo pustím pohádku v televizi a při té příležitosti to tam láduju. Já vím,hrůza děs, ale přece ji nebudu cpát umělejma vitamínama,když to jde takhle.Dřív mi to jedla na talířku,okrájený, jednu dobu jsem jí do toho napíchala párátka, no a teď zas zabírá tohle.
Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
23.6.06 11:27

Ahoj Esterko,
já tě taky asi moc nepotěším,nemohla jsem do Honzíka dostat ani ovoce ani zeleninu.Nepomáhalo domlouvání, vymýšlení pohádek, kamuflování ovoce do jogurtu,krájení hvězdiček a vyrábění zvířátek z ovoce a zeleniny,…časem(během tří let) se dal přemluvit na jablíčko,banán,jahody,meloun a šťávu z mrkve.Ani ve čtyřech letech do něj nedostanu syrovou zeleninu,ale doufám,že se to změní.Asi je to dáno jeho povahou(to je divný,to jíst nebudu),protože se Zuzankou(15 měsíců) takové problémy nemáme,měla jsem strach,že to zažijeme znovu,ale Zuzka se láduje ovocem a zeleninou naprosto bez problémů, je jí jedno,co jí dám.Tak vydrž,bude to chtít asi velkou trpělivost a pevné nervy,časem se to určitě zlomí. Ahoj Z.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
25.6.06 21:35

Já bych to zkusila nakrájet na malé kostičky a zamíchat do bílé jogurtu. Děla jsem to tak se zeleninou, a teĎ mi ji malá sní bez problému bez jogurtu. A když vídí, že to jím já, tak to chce taky. Takhle ochutnala dokonce i třešně, jak se prokousala na pecku, tak jsem jí ji vzala a dostala novou i se šťopkou a byla spokojená a krásně upatlaná. :lol: Je nám 13m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama