Odmítnutí konkrétního lékaře u porodu

474
1.4.21 16:12

Odmítnutí konkrétního lékaře u porodu

Ahoj,

má tu někdo zkušenost s odmítnutím konkrétního lékaře u porodu? Budu rodit v Motole, tedy lékařů ve službě bude více v jednu chvíli, a já se upřímně dost děsím toho, že schytám jednoho konkrétního, na kterého jsou všude jen negativní recenze. Dnes jsem ho potkala v poradně a fakt ho na sebe šáhnout nenechám. Zajímalo by mě tedy, jestli je možnost nějak tohoto konkrétního lékaře odmítnout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1901
1.4.21 16:25

Ano, jistě. Podle me bys to měla uvést při příjmu a také připsat do těch papírů, co se tam podepisují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
1.4.21 16:48

No nevím docela bych se toho bála, máme soukromé kliniky a pokud někdo chce extra buřty dá se to domluvit i v normální porodnici bokem. Zase na druhou stranu se člověk nenechá zabít, takze nějaká možnost tu je. Já osobně bych se na všem domlouvala dopředu. Mám zkušenost, že si tak mamimky ušetří spoustu nepříjemných, trapnych situaci a ponížení. Ovšem není to zdarma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25100
1.4.21 17:09

@la tilia jistě podle kodexu pacientů na to máš nárok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3819
1.4.21 18:46

Máš na to právo. Ať je to sebenepříjemnější, člověk by měl v tomhle myslet jen na sebe..a ostatně asi pro to máš relevantní důvod. Proto bych ohledy nebrala a nenechala si zkazit prichod sveho ditete na svět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
1.4.21 22:07

@Semtex @lleennttiillkkaa @sediza moc díky za ujištění. Člověk si pořád říká, jak bude asertivní, ale obávám se, aby celá asertivita nešla v hodinu H do háje, takže dopsat to do papírů není úplně špatný nápad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
1.4.21 22:32

Určitě půjde do háje. Protože až půjde o vteřiny, jak se někdy stává, tak už je na nějaké vyjednávání pozdě. A je předem lepší mít tam kvalitniho člověka. Se slušným a ohleduplnym jednáním.
Některý maminky si to domlouvali už v poradně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25100
2.4.21 12:38
@la tilia píše:
@Semtex @lleennttiillkkaa @sediza moc díky za ujištění. Člověk si pořád říká, jak bude asertivní, ale obávám se, aby celá asertivita nešla v hodinu H do háje, takže dopsat to do papírů není úplně špatný nápad.

Proto si sebou k porodu vem někoho, kdo bude asertivní za tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
2.4.21 13:09

Pokud je tam někdo nás…, tak ho hned vyhoděj. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu